Saltar al contenido

Контр-адмірал Грейс Мюррей Хоппер: Мати Кобола

14 de abril de 2021

Контр-адмірал Грейс Мюррей Хоппер, відома як Мати Кобола, була піонером у галузі комп’ютерів, військово-морським офіцером, вихователем, викладачем та жінкою-медалісткою в галузі інформатики. Її знання, освіта, завзятість та досвід призвели до міжнародного визнання.

Змістовий покажчик

Хто такий Грейс Хоппер? Ранні роки

Народилася в грудні 1906 року в Нью-Йорку, Грейс Брюстер Мюррей Хоппер була дочкою Уолтера Флетчера Мюррея та Мері Кемпбелл Ван Хорн. У дитинстві вона здобула освіту в приватних школах і рано виявила інтерес до техніки.

Надихаючі жінки в техніці / Ми – жінки у галузі технологій.

У 1928 році вона закінчила Фі Бета Каппа в коледжі Вассара, отримавши ступінь математики та фізики. Потім вона здобула ступінь магістра математики в Єлі в 1930 році, а через рік почала викладати той самий предмет у Вассарському коледжі. Свою освітню кар’єру вона закінчила у 1934 р., Здобувши ступінь кандидата наук. з математики. Пізніше в житті вона сама стала вихователем та професійним викладачем у галузі інформатики. «Для мене програмування – це більше, ніж важливе практичне мистецтво. Це також гігантське завдання в основі знань «.

Морська кар’єра контр-адмірала Хоппера

Під час Другої світової війни Грейс Мюррей Хоппер намагалася записатися до військово-морського флоту, але вони відхилили її через її вік (34) та невеликий зріст. Потім вона взяла відпустку з роботи у коледжі Вассар, щоб приєднатися до військово-морського заповідника США (Жіночий заповідник), відомого як ХВИЛИ.

Грейс Хоппер з Вікіпедії

Джеймс С. Девіс / Вікіпедія.

Після навчання в Школі корабельних військово-морських запасів у штаті Массачусетс вона закінчила перший клас. Потім її розподілили до бюро корабельних обчислень у Гарвардському університеті в якості лейтенанта молодшого класу. Вона зберігала свою приналежність до військово-морського заповідника до кінця свого життя, навіть зробивши значний внесок у технології. Незважаючи на те, що ВМС ніколи не схвалювали її переведення на флот за межі резерву, вона здобула звання командира в 1966 році, капітана в 1973 році, комодора в 1983 році і контр-адмірала в 1985 році. . Повага до свого начальства; турбота про свій екіпаж «. У 1987 році вона була нагороджена медаллю «За відзнаку за оборону» – найвищою не бойовою нагородою.

Чим відомий Грейс Хоппер?

Будучи в Гарвардському бюро суднових обчислювальних проектів, Хоппер працював з іншим піонером у галузі комп’ютерів – Говардом Айкеном. Команда, яку очолював Айкен, розробила комп’ютер Mark I, також відомий як автоматичний контрольований послідовністю калькулятор. Хоппер отримав завдання програмувати Mark I і написав 500+ сторінок посібника користувача для цього раннього електромеханічного комп’ютера. Було сказано, що вона та обчислення команди мають важливе значення для воєнних зусиль. Військові використовували їх для розрахунку траєкторій руху ракет, калібрування тральщиків та створення таблиць дальності для нових гармат.

Грейс Хоппер Єльські новини

Музей комп’ютерної історії / Єльські новини.

Незабаром слідували Марк II і Марк III. Як розповідає історія, одного вечора 1947 року команда знайшла мотиля всередині Mark II, завдяки чому Хоппер першим назвав проблему з комп’ютером „помилкою”. Хоппер продовжувала роботу в Гарвардській обчислювальній лабораторії до 1949 року. Потім вона приєдналася до комп’ютерної корпорації Екерт-Мочлі, яку згодом придбав Ремінгтон Ренд. Вона працювала старшим математиком у групі, яка розробляла UNIVAC I, перший широкомасштабний, повністю електронний комп’ютер, який вийшов на ринок у 1950 році. «Відтоді, коли в комп’ютері щось пішло не так, ми сказали, що в ньому є помилки . » Саме в цей час Хоппер запропонував нову комп’ютерну мову. Вона вважала, що люди будуть ширше використовувати мову програмування, використовуючи англійські слова, а не просто символи. Поки компанія відхиляла її пропозицію протягом декількох років, Хоппер не відмовився від своєї ідеї і розробив перший компілятор комп’ютерної мови. У 1952 році народилася перша версія програми, яка отримала назву A-0. Ця програма, яка функціонувала як компонувальник, дала програмістам можливість писати програми для декількох комп’ютерів замість окремих. І компілятор в основному «перевів математичні позначення в машинний код». «Вони сказали мені, що комп’ютери можуть робити лише арифметику». Між 1954 і 1955 роками вийшов Flow-Matic, мова програмування на основі компілятора, яка використовує англійські оператори як команди. Програма стала доступною для громадськості в 1958 році. Концепція Flow-Matic сформувала Кобол. Визначений у 1959 році, Cobol (загальна мова, орієнтована на бізнес), є мовою програмування для процесорів даних, якою ми користуємось і сьогодні. Протягом 60-х років Хоппер просував цю мову як у військовому, так і в приватному секторах. До 1970-х років Cobol був найбільш широко використовуваною комп’ютерною мовою у всьому світі.

Грейс Хоппер з Space.com

Смітсонівський інститут / Space.com.

Хоппер працював директором групи мов програмування ВМС, розробляв програмне забезпечення для перевірки Cobol, а компілятор був частиною програми стандартизації для всього ВМС. У 1970-х роках вона розробила стандарти для тестування комп’ютерних систем та компонентів. Національне бюро стандартів (нині Національний інститут стандартів і технологій (NIST)) прийняло ці тести. «Найнебезпечніша фраза в мові:» Ми завжди робили це так «.»

Хронологія спадщини

1906 рік: Народився в Нью-Йорку.

1928 рік: Закінчила Фі Бета Каппа в коледжі Вассара.

1930 рік: Здобула ступінь магістра з математики в Єльському університеті та вийшла заміж за професора університету Нью-Йорка Вінсента Фостера Хоппера.

1931 рік: Почав викладати математику у Васарському коледжі.

1934 рік: Закінчила кандидатську дисертацію з математики в Єльському університеті.

1943 рік: Приєднався до військово-морського резерву США (WAVES).

1944 рік: Введений у званні лейтенанта молодшого класу та призначений до проекту обчислення кораблів при Гарвардському університеті.

[1945рік: Розлучилася зі своїм чоловіком, Вінсентом Фостером Хоппером.

1949 рік: Приєднався до Комп’ютерної корпорації Екерт-Моклі як старший математик.

1952 рік: Розробив перший компілятор комп’ютерної мови.

1954 рік: Розробила зі своєю командою мови програмування Math-Matic та Flow-Matic.

1959 рік: Визначив мову програмування Кобол і став викладачем Школи електротехніки Мура при Університеті Пенсільванії.

1966 рік: Отримав звання командира та звільнився з Військово-Морського заповідника.

1967 рік, 1971 рік, 1972 рік: Відкликаний до діючої служби у військово-морському резерві, ще раз вийшов у відставку і знову повернувся до діючої служби. «Здається, я багато разів виходжу на пенсію».

1972 рік1978 рік: Служив професійним викладачем в університеті Джорджа Вашингтона.

1973 рік: Заслужив звання капітана у військово-морському заповіднику та перша американка та жінка, яка отримала звання заслуженого співробітника Британського комп’ютерного товариства.

1983 рік: Звання комодора у військово-морському заповіднику за спеціальним призначенням президента президентом Рональдом Рейганом.

1985 рік: Отримав звання контр-адмірала у військово-морському заповіднику.

1986 рік1987 рік: Звільнився з Військово-морського заповідника назавжди і був нагороджений медаллю «За відзнаку за оборону».

1988 рік: Отримав Національну медаль за технологію.

1991 рік: Призначений членом Американської академії мистецтв і наук. У січні 1992 року, у віці 85 років, контр-адмірал Грейс Мюррей Хоппер померла уві сні від природних причин і була покладена з повними військовими почестями на Національному кладовищі в Арлінгтоні. У неї не було дітей. Після її смерті вона отримала Президентську медаль Свободи, щоб визнати її внесок у галузь інформатики.

Дякую, Грейс Мюррей Хоппер

Що стосується лише Cobol, перегляди його протягом десятиліть призвели до об’єктно-орієнтованих синтаксисів, що використовуються такими постачальниками, як IBM та Fujitsu. Програми Cobol все ще працюють в таких операційних системах, як Unix та Windows. І концепція використання англійських висловлювань як комп’ютерних команд вплинула не лише на мови програмування, а й на людей, які їх пишуть і використовують щодня. «Корабель у порту безпечний, але це не те, для чого потрібні кораблі. Відплив у море і займайся новими справами ». Без внеску Грейс Мюррей Хоппер ми не були б такими, якими ми є сьогодні у світі технологій. Дякую, контр-адмірал Грейс Мюррей Хоппер.

Прочитайте більше про інших впливових жінок у галузі технологій із нашим списком найважливіших жінок в історії відеоігор.