Saltar al contenido

Корінні американці хочуть, щоб їхні топоніми були на цифрових картах

24 de julio de 2021

Ключові винос

  • Проводиться зусилля з цифрового картографування, щоб показати оригінальні назви корінних американців місць у США
  • Прихильники стверджують, що карти з іменами корінних американців можуть навчити людей про історію репресій та позбавлення власності, яку часто не помічають.
  • Нещодавно одна компанія почала використовувати топоніми корінних американців, щоб показати своїм клієнтам оригінальні назви місць, які вони вибирають як кемпінги.

грандрівер / Getty Images

Корінні американці працюють над додаванням топонімів своїх батьківщин на цифрові карти США. Деякі компанії підписують цю ідею використання імен корінних американців на картах. Карти призначені доповнювати та давати контекст цифровим картам, таким як Google Maps та Apple Maps. Прихильники заявляють, що зусилля вже давно назріли в рамках більш масштабних розрахунків щодо привласнення корінних американських термінів, включаючи терміни спортивних команд. «Топоніми індіанців нагадують нам про людські практики, що мали місце в минулому на територіях, які контролюються сучасними штатами», – сказав Густаво Вердезіо, доцент кафедри корінних американських досліджень у Мічиганському університеті. електронне інтерв’ю. «Це актуально, оскільки історія держав, що розвинулися на колишніх корінних землях, замінила, стираючи її, попередні історії людства, що відбувалися на тій самій території». Рідна земля – ​​це одна інтерактивна цифрова карта, яка показує, які племена проживали на певній території століття тому і в наші дні. Це свідчить про те, що Сан-Франциско сидить на землях Рамайтуш, Охлоне і Мувекма, а Вашингтон, округ Колумбія, знаходиться на території, яка колись належала племенам Накоттанк і Піскатейвей. «Це наші прабатьківські території, які допомогли сформувати нас.» «Це те саме для груп корінних народів у всьому світі: Ви пов’язані із землею, і земля є вашим джерелом знань, мови, стосунків та відповідальності».

Двоє підлітків індіанських індіанців сестра навахо в традиційному одязі, насолоджуючись неосяжною пустелею і червоною скелею пейзажем у знаменитому племінному парку навахо в Долині пам'ятників Арізони на світанку

грандрівер / Getty Images

Новини високої країни нещодавно створив цифрову карту для статті, яка показує, як університети отримують прибуток від землі, яка раніше належала корінним американцям. «Ми реконструювали приблизно 10,7 мільйона акрів, відібраних у майже 250 племен, груп та громад шляхом більш ніж 160 передач земель, підтриманих насильством, що є юридичним терміном відмови від території», – йдеться у статті.

Змістовий покажчик

Картографування проектів

Компанії починають помічати ці картографічні проекти. Hipcamp, який поєднує потенційних кемпінгів із власниками приватних кемпінгів, нещодавно почав використовувати дані з рідної землі для позначення власних карт. Під час пошуку кемпінгу на карті Hipcamp користувачі можуть натиснути Більше фільтрів, потім Шари для перегляду назв територій корінних народів. «Щоб визнати, поділитися та дізнатись про місцеві громади та культури, що передували державним та приватним землям, такими, якими ми їх знаємо сьогодні, тепер ви можете бачити назви територій корінних народів під час пошуку місць для проведення часу на свіжому повітрі», – написала компанія в електронному листі для клієнтів. Інші картографічні проекти також працюють, щоб забезпечити контекст для тих, хто покладається на Google та Apple, щоб дістатися з місця на місце. Наприклад, адвокат корінних американців Бретт Чепмен створив карту корінних націй Північної Америки перед контактом, з залишками, що залишились. Але така робота ускладнюється відсутністю даних та коливаннями населення.

«Навіть ця карта являє собою знімок змін налаштувань, і багато з нинішніх 500+ корінних націй того, що зараз є США, є результатом перегрупування після контакту, що призвело не лише до втрати землі населеним пунктам, але і до пандемій, які вбили велику більшість в більшості громад (набагато гірше, ніж нинішній COVID-19) «, – заявив в інтерв’ю електронною поштою Пол Дж. Кроче, професор історії та директор з американських досліджень Університету Стетсона. «Наприклад, там, де я живу в центральній Флориді, ми могли б назвати цю землю семінолами; але ця нація перегрупується з переміщених вихідців з Алабами та Джорджії, рятуючись від США, що розростаються, і знаходячи якусь відстрочку в іспанській Флориді (знімок з 18 по 19 століть, причому семіноли знову переселилися в Південну Флориду з тих пір до сьогодні) «. Деякі оглядачі порівнюють рух за визнання топонімів корінних американців з рухом «Чорне життя». «Використання історичних топонімів корінних американців демонструє повагу», – сказав Кроче. «Black Lives Matter – це приємне нагадування про те, що після рабства, сегрегації та стійкої дискримінації життя афроамериканців справді має значення. Багато людей, які не є чорношкірими, відгукнулися на цей сигнал пробудження. Але мало уваги до життя корінних американців, яке має значення після їхнього руйнування, що супроводжується культурними втратами з перевихованням дітей та детрибалізацією «.

Посилення контролю за жорстоким минулим

Використання термінології корінних американців піддалося посиленому контролю під час останніх місяців. У липні команда НФЛ у Вашингтоні вклонилася багаторічному тиску, відмовившись від назви «Червоношкірі», зігравши в цьому сезоні просто «Вашингтонську футбольну команду», і бейсбольна команда «Клівленда» на початку цього місяця послідувала цьому прикладу, оголосивши про плани відмовитись від свого століття » Індіанці «, як тільки буде вибрано нове ім’я. «Послухавши історії та досвід корінних американців, ми глибоко зрозуміли, як племінні громади ставляться до назви команди та згубних наслідків для них», – сказав власник Клівленда Пол Долан. «Ви пов’язані із землею, і земля є вашим джерелом знань, мови, стосунків та обов’язків». Існує також рух за перейменування місць, чиї прізвиська принижують корінні американці. В штаті Юта нещодавно був запропонований законопроект, який дозволив племенам міняти образливі назви, такі як Долина Сква. «Я чув це все своє життя дорослішаючи, особливо коли я був молодшою ​​людиною в школі. І люди звикли називати наших корінних жінок» сквоями «», – Ед Наранджо, член заповідника Гошуте на кордоні Юта та Невада, сказали Новини Deseret. «І, здавалося, так, як вони це говорили, було зневажливим, нечутливим і принижувало наших корінних жінок». Суди також починають переробляти минуле. Нещодавнє рішення Верховного суду США виявило, що великі частини Талси та східної Оклахоми колись були заповідником нації Маскогі (Крик). Рішення суду може перешкодити державним чи місцевим органам влади переслідувати корінне населення, яке вчиняти злочини на території резервації.

Що картографувати?

Серед експертів є дебати щодо того, які місця корінних американців слід нанести на карту. «Оглянуті об’єктивом для довгого огляду, всі простори на карті Північної Америки є» корінними «, – сказав Стівен Арон, професор UCLA, що спеціалізується на американському Заході, в електронному інтерв’ю.

Чоловік і дружина навахо заохочують одне одного через комендантську годину коронавірусу Радою племен в Арізоні

грандрівер / Getty Images

«Я вважаю, що для сучасних цілей картографування найважливішим буде позначення місць розташування індійських сіл та священних та обрядових місць», – сказав він. Але деякі експерти стверджують, що при картографуванні земель корінних американців не слід розкривати все, щоб зберегти їх святість. «Останнє, що потрібно корінним жителям, це картографування священних просторів, на яких є імена корінних народів», – сказала в електронному інтерв’ю професор кафедри корінних американських досліджень з Університету Монтани Кетрін Шенлі. «Люди конфедерації Саліш і Кутенай у заповіднику Флатхед дуже обережно ставляться до того, як опублікувати назви місць на своїх батьківщинах». Розрахунок того, як відібрали землю у корінних американців, давно назрілий. Цифрові карти, що показують оригінальні топоніми – це один із способів переглянути історію США та її борг перед першими поселенцями.