Saltar al contenido

Краще заряджати електромобіль вдома чи на громадському зарядному пристрої?

22 de julio de 2023

Щоб комфортно жити з електромобілем, вам потрібна домашня та громадська зарядка. Якщо у вас немає домашнього зарядного пристрою, ви можете покладатися на потенційно плямисту та спорадичну публічну мережу. Навпаки, якщо у вас немає доступу до громадських зарядних пристроїв, ви не відійдете занадто далеко від дому. В ідеалі потрібно обидва. Однак вам не потрібно використовувати їх однаково. Ось чому.

Змістовий покажчик

Ситуація із зарядною станцією

Існує приблизно від 110 000 до 150 000 громадських автозаправних станцій порівняно з трохи менше ніж 30 000 електрозарядними станціями в США, і багато з цих станцій не є станціями в звичайному розумінні. Вони скупчені в торгових центрах, заховані в гаражах, у кількох випадкових місцях готелю та в інших місцях, які не такі помітні чи легкодоступні, як АЗС. Незважаючи на те, що часом це зручно, вони вже можуть бути використані іншими водіями. (ред. Примітка: Щодня до інфраструктури США додається більше станцій, включаючи ширший доступ до станцій Tesla SuperCharger.) Не варто витрачати час або гроші на підзарядку на громадській станції, якщо ви заряджені більше ніж на 50 відсотків.

Витрати на зарядку

В даний час середня вартість електроенергії для населення становить менше 14 центів за кіловат-годину. Щоб повністю заправити автомобіль батареєю ємністю 90 кВт-год — однією з найбільших наявних на сьогодні — це додасть менше 13 доларів до місячного рахунку за електроенергію. Тринадцять доларів за проїзд від 200 до 300 миль — це дуже дешево, особливо для порівнянних розкішних автомобілів, які втричі або вчетверо перевищують цю вартість. Дешеві та економічні автомобілі – це не новина. Найкращі гібриди та дизельні автомобілі — так, ще є певний ринок для дизеля — можуть перевищувати 40 або навіть 50 миль за галон, по суті знищуючи будь-які економічні переваги переходу на електрику. На ринку вживаних автомобілів ці транспортні засоби є скрізь, і жоден електромобіль, швидше за все, не проїде так далеко чи коштуватиме так дешево, як автомобіль, як Toyota Prius. Однак тарифи на електроенергію не коливаються, як ціни на нафту, і вони також не мають жодних акцизних податків на використання в якості дорожнього палива. Однак тарифи відрізняються в різних країнах і в залежності від використання вашого будинку. У Коннектикуті середня ціна становить майже 21 цент за кіловат-годину, у порівнянні з 10 центами в Айдахо. Наприклад, у певних районах електричні насоси для свердловин можуть збільшити житлову вартість будинку. Ви повинні переглянути свій особистий тариф, порівняти його з довгостроковими цінами на газ у вашому регіоні та прийняти рішення. Зазвичай ви вийдете вперед, зарядивши електромобіль вдома. Отже, якщо ви тільки користуйтеся громадськими зарядними пристроями, з вас можуть заплатити стільки ж, якщо не більше, ніж за газ. Це тому, що найкращі громадські станції, відомі як швидка зарядка або рівень 3, використовують трифазну комерційну послугу, яка у багато разів перевищує те, що ви можете легально підключити до свого дому. Автомобілі, які використовують цю послугу високої напруги та високої сили струму, платять премію. Часто зарядні станції стягують або фіксовану ставку, або стягують за кіловат-годину за ставкою, що вдвічі чи втричі перевищує вашу плату вдома. Навіть заряджання на станціях рівня 2 — таких же, як у вас вдома — одна година може коштувати від 10 до 15 доларів США лише за 100 миль пробігу залежно від автомобіля та зарядної станції.

Рівняння швидкості

Чим більша потужність, тим швидше ваш автомобіль заряджається. Станції швидкої зарядки рівня 3 можуть видавати від 50 до 350 кВт потужності — це в 6-44 рази більше, ніж найшвидші домашні зарядні пристрої. Точний вихід залежить від станції та обсягу, який може витримати ваш автомобіль. Багато виробників електромобілів оцінюють, скільки часу потрібно, щоб зарядити акумулятор від нуля до 80 відсотків на швидкісній зарядній станції. Це не стандартний показник, але це приблизне порівняння залежно від ємності батареї електромобіля та обмежень щодо зарядки. Для підключення рівня 3 деяким електромобілям може знадобитися лише 30 хвилин, тоді як іншим може знадобитися година. На підключенні рівня 2 це може тривати від чотирьох до восьми годин. Однак автовиробники обирають 80 відсотків як кінцеву точку, тому що зарядка від 80 до 100 відсотків займає майже стільки ж часу, скільки від нуля до 80 відсотків. Усі зарядні станції зменшують потужність, коли батарея заповнюється, щоб уникнути пошкодження батареї надмірним нагріванням. Як наслідок, не варто витрачати час або гроші на підзарядку на громадській станції, коли ви заряджені більше ніж на 50 відсотків. Домашні зарядні пристрої призначені для зарядки електромобіля протягом ночі. Коли ви закінчите користуватися автомобілем протягом дня, дозвольте йому заряджатися протягом 10 з гаком годин – це не проблема. Ви заощадите гроші та прокинетеся з повністю зарядженим транспортним засобом.

Фактори довговічності батареї

На жаль, швидка зарядка не є безкоштовним обідом. Чим швидше акумулятор заряджається, тим швидше він старіє. Швидке заряджання значно навантажує елементи акумулятора. Ось чому Tesla та більшість автовиробників не рекомендують щоденну або навіть щотижневу швидку зарядку своїх електромобілів; для цих рекомендацій немає наукової формули. Але загалом швидка зарядка генерує багато тепла, яке автомобіль не може повністю розсіяти. Батареї мають обмежену кількість циклів заряджання, і швидка зарядка прискорює цей час. Якщо ви хочете зберегти свій електромобіль надовго, вам потрібно заряджати переважно при нижчій напрузі та регулярно уникати високовольтних зарядних станцій. Занадто швидке заряджання або заряджання, коли це непотрібно для вашої подорожі наступного дня, призведе до того, що ємність акумулятора зменшуватиметься швидше. Повний розряд акумулятора також призведе до більшого зносу елементів. Акумулятори складні та дуже чутливі порівняно з бензиновими баками. Якщо ви плануєте зберігати свій електромобіль більше трьох років, це важливо враховувати.

Зручність має значення

Ваш домашній зарядний пристрій завжди вдома, в тому самому місці, лише для вас. Це зручність, яку неможливо перемогти. Громадські зарядні пристрої, з іншого боку, не мають послідовності. Вони можуть бути на зупинці на шосе, як це робить Tesla в багатьох частинах північного сходу, але часто вони сховані в незрозумілих, непозначених місцях, які потребують знань і планування. Деякі громадські зарядні пристрої зламані або не працюють; на цих станціях ніколи немає обслуговуючого персоналу, який би ремонтував їх чи давав поради. Багато станцій вимагають уже наявних облікових записів і не дозволять вам «платити на заправці». Після всього цього ви не зможете використовувати всі станції, які відображаються у вашій навігації чи програмі для телефону. Існує чотири конкуруючі стандарти розеток, більшість з яких несумісні один з одним. З них станції можуть видавати електроенергію з різною швидкістю, тому та сама станція, яку ви відвідуєте в Массачусетсі, може заряджатися з меншою швидкістю, ніж у Нью-Йорку. Покладатися на громадські зарядні пристрої – це безладно і взагалі неприємно. Лише з цих причин у вас повинен бути домашній зарядний пристрій. Покладайтеся на громадську зарядку, коли вам потрібно, але збережіть домашню зарядку у верхній частині свого списку.