Saltar al contenido

Криптовалюта Facebook повинна довести себе, стверджують експерти

13 de abril de 2021

Ключові винос

  • Facebook зменшив свої амбітні плани щодо криптовалют.
  • Користувачі можуть використовувати криптовалюту на сайті з січня.
  • Цифрові гаманці Facebook не будуть повністю належати користувачам.

sarote pruksachat / Getty Images

Facebook скорочує свої амбітні плани переходу в сектор криптовалют, тоді як користувачі платформи не виявляють особливої ​​впевненості в новому доданні сайту. Медіа-гігант, швидше за все, запустить свій менший за масштабом проект криптовалюти Libra вже в січні. Спочатку Ваги мали бути новою грошовою одиницею, забезпеченою грошима (валютою, встановленою урядом як гроші) та цінними паперами (фінансові активи, що торгуються). Тепер Терези працюватимуть як стабільна монета, це означає, що вона не буде коливатися в ціні, оскільки вона пов’язана з чимось на зразок долара США чи кошика валют. «Було лише питання часу, коли приватна компанія піде шляхом власної криптовалюти», – сказав Джозеф Рачинський, технолог і футуролог Thomas Reuters. tebapit в електронному листі. «Я був дуже радий почути, що це відбудеться минулого літа, але скептично дивився, як це відбуватиметься».

Змістовий покажчик

Що саме Facebook взагалі намагається зробити з криптовалютою?

Криптовалюта – це абсолютно новий спосіб приватної галузі обмінювати вартість через Інтернет, сказав Рачинський, і Facebook хоче цим скористатися. Рачинський працює з криптовалютою з моменту створення біткойна в 2011 році і навіть раніше створював власні криптовалюти. За його словами, найбільш привабливим аспектом криптовалюти є безпека та простота використання. На жаль, криптовалюта для деяких людей все ще залишається лише уявленням про майбутнє, що може спричинити боротьбу з Facebook, оскільки вона планує запустити її найближчим часом. «По суті, криптовалюта – це представлення вартості в Інтернеті», – пояснив Рачинський. «Перший етап, про який люди повинні усвідомлювати, – це те, що криптовалюта буде схожа на цифровий долар». «Було лише питання часу, коли приватна компанія піде шляхом власної криптовалюти». Facebook планує випустити єдину монету, забезпечену доларами, і врешті-решт гаманець під назвою Novi, щоб відправляти та отримувати валюти Ваг. Цифрові гаманці зашифровані, пояснив Рачинський, тому доступ до них матиме лише користувач. За допомогою Novi користувачі Facebook можуть управляти своїми цифровими монетами в додатках Facebook, включаючи Messenger, WhatsApp, браузери та інші підключені програми. Використовуючи єдину валюту, Рачинський вважає, що це значно спростить управління. «Кожен, хто користується Facebook по всьому світу, міг обміняти свою місцеву валюту на валюту Facebook», – сказав він. «Все, що ви хочете придбати, надані послуги або просто обміняти гроші, може статися у всьому світі за допомогою єдиної валюти Facebook».

Чи готові користувачі Facebook до Терезів?

З урахуванням усіх змін у планах криптовалюти Facebook, користувачі можуть скептично ставитись до її ефективності, проте привабливість щодо можливості легко відправляти та отримувати гроші в цифровому вигляді може (врешті-решт) подолати ці сумніви. Гігант соціальних мереж не чужий для обговорення конфіденційності, тому краще будьте готові розповісти про свої плани відстеження використання криптовалюти на своєму сайті. «Facebook – це громовідвід для суперечок», – сказав Рачинський. «Те, що вони роблять чи не роблять із особистими даними користувачів та відстежують звички користувачів, є постійним явищем у новинах та свідомості більшості людей. Це справді розширення того, що Facebook може зробити, щоб відстежувати та відстежувати звички та моделі даних». Користувачі Facebook, ймовірно, вже використовують цифрові гаманці, такі як PayPal і Venmo, і Facebook від Novi працюватиме аналогічно цим. Спільним для всіх є той факт, що платформи володіють і керують цифровими гаманцями користувачів.

У «справжньому» світі криптовалют користувачі мають повне право власності на свої цифрові гаманці, які захищені приватними ключами – публічною адресою, якою можна поділитися з ким-небудь для здійснення транзакцій, та приватною, яка не повинна бути спільною, і по суті робить гаманець ваш. Отже, хоча ваші гроші все одно будуть вашими через цифровий гаманець Facebook, ви не «володієте» системою, на якій він працює. Ще одним важливим аспектом, який слід зазначити, є те, що, хоча Ваги дещо децентралізовані, ніж власна грошова система країни, наприклад, долар США, вона все ще централізована навколо ряду компаній, що виконують функції валідаторів. Хоча це може бути кращою системою для використання, на думку Рачинського, вона все ще схильна до хаків, оскільки є відносно невеликі набори точок атаки.

Чому це важливо?

Ця нова валюта, яку створює Facebook, не буде покладатися на уряд, а натомість її підтримуватиме великий портфель компаній, включаючи ті, що входять до Асоціації Терезів. «Вони розробили систему управління, за допомогою якої мегакомпанії використовують комп’ютерні вузли / сервери, які перевіряють транзакції між людьми або компаніями», – сказав Рачинський. «Зараз, за ​​концепцією, це схоже на те, що Bitcoin встановив 11 років тому, лише Facebook управляється понад 100 компаніями та їх серверами, а не десятками тисяч комп’ютерів, на які ці приватні компанії не впливають». У недалекому майбутньому, за словами Рачинського, кожен актив, який є у людей, буде представлений криптовалютою – від автомобілів до нерухомості та не тільки. Це охоплення може також допомогти людям у всьому світі, які не мають доступу до фізичних банків. «Все, що ви хочете придбати, надані послуги або просто обміняти гроші, може статися у всьому світі за допомогою єдиної валюти Facebook». «Існує небагато речей, які можуть настільки технологічно трансформуватися у світі, як криптовалюта протягом наступних десяти років», – сказав Рачинський. «Мені найбільше приємно з приводу того, як він може допомогти небанківцям, і [help] люди, що живуть у країнах, що розвиваються, піднімаються і беруть у власність власні активи та створюють багатство «. Незважаючи на впевненість Рачинського у траєкторії зростання криптовалюти протягом наступного десятиліття, людям доведеться дізнатися більше про криптовалюту, щоб вважати, що використання її у Facebook є справжнім річ, подібно до того, як Інтернет-покупки викликали великий скептицизм у всьому світі, коли це вперше стало реальністю. Однак, це потрібно довести у Facebook.