Saltar al contenido

Лондонцям незабаром доведеться платити щоразу, коли вони користуються своїми автомобілями

16 de julio de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Мер Лондона хоче стягувати плату з автомобілів за кожну милю, яку вони проїжджають містом.
  • Щоб досягти кліматичних цілей до 2030 року, Лондон повинен скоротити трафік щонайменше на 27%.
  • Щоб зменшити залежність від автомобілів, потрібні такі альтернативи, як велосипедні доріжки та громадський транспорт.

Лондон потребує радикальних заходів для зменшення забруднення повітря, і останній план мера — стягувати з користувачів автомобілів плату за кожну милю, яку вони проїдуть. Завдяки сумнозвісному перенасищенню систем відеоспостереження в Англії легко автоматично відстежувати автомобілі за номерними знаками — так працює нинішня лондонська плата за пробки. Цю ж технологію можна використовувати для відстеження та виставлення рахунків водіям щоразу, коли вони здійснюють поїздку. Це радикальний крок, але також дещо неминучий, якщо Лондон хоче досягти нульових викидів вуглецю до 2030 року. Але чи може це спрацювати в США? А чому б взагалі не заборонити автомобілі? «У Великій Британії 60% поїздок на автомобілі становлять від 1 до 5 миль. Майже 20% подорожей на автомобілі становлять менше 1 милі», — повідомив Lifewire електронною поштою менеджер з електронної комерції Urban eBikes Адам Басток.

Прибирати

Запропонована мером Садіком Ханом нова плата стримає водіння, оскільки жителі двічі подумають про те, щоб взяти свої автомобілі. Це можливо в Лондоні завдяки чудовій системі громадського транспорту, включаючи знамените метро, ​​автобуси, електричку та навіть човни. Також є розгалужена мережа велосипедних доріжок. «Мова йде не про відмову від автомобілів, а про те, щоб усунути всі непотрібні поїздки на автомобілі, щоб їхня основна подорож стала приємнішою», — каже Басток.

Червоний двоповерховий автобус на міській дорозі.

Згідно з даними мерії, більше третини автомобільних поїздок у столиці Англії можна пройти пішки менш ніж за 25 хвилин. Більше двох третин поїздок можна здійснити на велосипеді менш ніж за 20 хвилин. Усе, що потрібно, думають, це невелике заохочення триматися подалі від автомобіля. І як тільки у вас з’явиться звичка ходити пішки або стрибати на велосипеді, ви можете вирішити, що вам взагалі не потрібна машина. Я жив у Лондоні кілька років, задовго до появи хороших велосипедних доріжок, і мені ніколи не знадобилася машина. За час перебування на посаді мера Хан вже значно очистив повітря Лондона. У період з 2000 по 2018 рік викиди парникових газів із дому скоротилися на 40%, а викиди вуглецю на робочих місцях – на 57%. Але викиди транспортних засобів скоротилися лише на 7%. Електромобілі допоможуть, але за даними мера поки що лише 2% транспортних засобів є електричними. «Жодна кількість комфорту в автомобілі не допоможе вам подолати стрес, коли ви застрягли в пробці. Але люди рідко говорять про те, що ви насправді не застрягли в пробці, а самі транспорт», — Каспер Ом, дослідник вчений з UK’s Water Pollution Guide, повідомив Lifewire електронною поштою.

Конфіденційність і «Свобода»

Чи спрацює це радикальне рішення в США? Там автомобіль зазвичай продається як засіб свободи, хоча будь-хто, хто сидів у пробці в годину пік і спостерігав за велосипедистами, що пропливають повз велосипедною доріжкою, міг сумніватися в цьому. А без антиутопічної мережі камер Лондона відстеження автомобілів і виставлення рахунків також було б неможливим. Але найбільшою перешкодою може бути відсутність універсального громадського транспорту в багатьох містах США, а також небажання ним користуватися.

Червоно-білий поїзд у русі на залізничному терміналі.

Створення кращої транзитної інфраструктури може бути політично складним і дорогим, але є простіші способи почати. Велосипедні доріжки, наприклад, дешевші, ніж лінії метро, ​​і пандемія показала, що ми можемо прибрати місця для паркування та перетворити їх на зони для відпочинку в ресторанах. «Видалення паркувальних місць може стати початком — це ефективний спосіб зменшити трафік без стягнення плати з людей», — сказав Lifewire електронною поштою фахівець зі страхування Ентоні Мартін. «Повна заборона може не спрацювати з місцевими підприємствами, коли мова йде про втрату клієнтів або інші перешкоди, які можуть виникнути в разі негайної заборони. Однак поступово люди звикають до відсутності автомобілів у місті та відкривають шлях до безпечніших шляхів дозволити велосипедистам і пішоходам ходити пішки може бути більш досяжним (принаймні в районах, де це дозволено в американських містах)». Звичайно, немає легкої відповіді, тому Лондон шукає складні відповіді. Викиди мають зменшитися, і вагання щодо права водіння та паркування в містах не допоможуть. Але принаймні в Європі ситуація змінюється. Стає очевидним, що наше надмірне використання автомобілів значною мірою сприяє кліматичній надзвичайній ситуації. І якщо скорочення цього використання призведе до того, що міста стануть приємнішими, зручнішими для прогулянок, я думаю, ми зможемо з цим жити.