Skip to content

Макети слайдів у PowerPoint

4 de Липень de 2021

Вбудовані макети слайдів PowerPoint надають вам універсальність та креативність, необхідні для створення слайд-шоу, які чітко та ефективно передають ваше повідомлення. Ось кілька порад, які допоможуть вам використовувати макети слайдів у своєму робочому процесі та інформацію про структуру, яка охоплює вашу аудиторію. Ці інструкції стосуються PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010; PowerPoint для Microsoft 365, PowerPoint Online, PowerPoint для Mac, PowerPoint для iPhone та PowerPoint для Android.

Розуміння початкового слайда PowerPoint

Коли ви вперше відкриваєте PowerPoint, ваш екран нагадує зображення вище та включає такі області:

 • Слайд-панель: Кожна сторінка презентації називається слайдом. Нові презентації відкриваються за допомогою слайда заголовка в звичайному поданні. На панелі слайдів ви додасте текст, зображення та інші елементи екранного шоу, які є частиною вашої презентації.
 • Вкладка “Слайди”: Ця область перемикається між режимом “Слайди” та “Контур”. Вигляд слайдів показує крихітне зображення всіх слайдів у вашій презентації. Вигляд структури показує ієрархію тексту на слайдах.
 • Меню: Ця частина інтерфейсу користувача (UI) відома як стрічка. Стрічка надає доступ до всіх функцій і команд PowerPoint.

Коли ви відкриваєте нову презентацію в PowerPoint, перший слайд – це слайд заголовка та містить заповнювачі тексту. Щоб налаштувати цей макет слайда, виберіть текст заповнювача та введіть новий заголовок та підзаголовок.

Додайте новий слайд PowerPoint

Знімок екрана, на якому показано, як додати новий слайд у PowerPoint

Щоб додати новий слайд до презентації, виберіть Додому > Новий слайд. Це додає макет слайдів заголовка та вмісту. Це макет слайда за замовчуванням, він містить заповнювачі для заголовка, тексту маркерів, зображень та ілюстрацій. Якщо вам потрібен інший тип слайда, виберіть Нова стрілка вниз. Відкриється меню, що містить дев’ять різних макетів слайдів. Виберіть один із цих макетів слайдів, щоб додати його до своєї презентації. Коли ви виберете Додому > Новий слайд, додано новий слайд, використовуючи поточний макет слайда. Наприклад, якщо на поточному слайді на екрані використовується макет слайда «Зображення з підписом», новий слайд також буде такого типу.

Робота зі слайдом заголовка та вмісту

Знімок екрана, що показує макет слайдів заголовка та вмісту в PowerPoint

Макет слайда “Заголовок і вміст” містить заповнювачі для заголовка, списку маркерів, зображень та ілюстрацій. Щоб додати текст маркерів на цей слайд, виберіть заповнювач маркера та введіть новий текст. Кожного разу, коли ти натискаєш Введіть, з’являється новий маркер для наступного рядка тексту. Щоб додати вміст, відмінний від тексту, до макета слайдів “Заголовок” та “Вміст”, виберіть піктограму з шести типів вмісту. Різні типи вмісту, які можна вставити в цей макет слайда, включають таблицю, діаграму, графіку SmartArt, картинки, фотографії в Інтернеті та відео.

Змінення макетів слайдів PowerPoint

Знімок екрана, на якому показано, як змінити макет слайда в PowerPoint

Якщо ви створили слайд і вам не подобається макет, змініть його на один із дев’яти різних варіантів розташування слайдів у PowerPoint. Покажіть слайд, який потрібно змінити, на панелі слайдів і виберіть Додому > Макет (у PowerPoint 2019 виберіть Макет слайда), щоб переглянути список доступних макетів слайдів. Поточний макет слайда виділено. Виберіть інший макет слайда, і поточний слайд бере на себе цей новий макет слайда. Ось опис кожного вбудованого макета слайдів:

 • Слайд заголовка: Використовуйте титульний слайд на початку презентації, щоб представити свою тему.
 • Заголовок та зміст: Макет слайдів за замовчуванням та найбільш часто використовуваний макет слайдів.
 • Заголовок розділу: Відокремлює різні розділи однієї презентації.
 • Два змісту: Використовуйте цей макет слайда, щоб показати дві колонки текстового та графічного вмісту.
 • Порівняння: Подібно до макета слайда Two Content, але цей тип слайда також включає текстове поле заголовка над кожним типом вмісту. Використовуйте цей тип макета слайдів для порівняння двох типів одного типу вмісту (наприклад, двох різних діаграм).
 • Лише заголовок: Використовуйте цей макет слайда, якщо ви хочете розмістити на сторінці лише заголовок, а не заголовок та підзаголовок. Область під заголовком порожня, щоб за потреби можна було додати інший вміст (наприклад, картинки, WordArt, картинки чи діаграми).
 • Пустий: Макет порожнього слайда часто використовується, коли зображення чи інший графічний об’єкт не потребує додаткової інформації.
 • Вміст із підписом: Містить дві колонки для тексту та змісту. У лівій колонці містяться заповнювачі тексту. Права колонка містить заповнювачі для зображень та ілюстрацій.
 • Зображення з підписом: Цей макет слайда подібний до макета слайда Content With Caption. Ліва сторона містить заповнювач для тексту, а права – заповнювач для зображення, яке зберігається на вашому комп’ютері або в хмарному обліковому записі.

Робота з вкладкою “Слайди PowerPoint”

Знімок екрана, що показує, як змінити вигляд структури в PowerPoint

Вкладка “Слайди” розташована в лівій частині екрана PowerPoint. Параметр за замовчуванням – Звичайний і відображає ескізи слайдів у вашій презентації. Якщо ви бажаєте побачити контур своєї презентації, виберіть Переглянути > Контурний вид. Щоразу, коли ви додаєте новий слайд, на вкладці Слайди в лівій частині екрана з’являється мініатюрна версія цього слайда. Виберіть ескіз, щоб розмістити слайд на панелі слайдів для редагування.

Налаштуйте слайд PowerPoint

Ви не обмежуєтесь макетом слайда, оскільки він вперше з’являється в PowerPoint. Ви можете будь-коли додавати, переміщувати та видаляти текстові поля та інші об’єкти на будь-якому слайді. Якщо жоден макет слайда не відповідає вашим конкретним потребам, вставте пустий слайд і додайте текстові поля або інші об’єкти, щоб відповідати інформації, яку ви хочете передати.