Saltar al contenido

Маки Apple M1 роблять Intel схожим на жарт

17 de abril de 2021

Ключовий винос

  • Нові Mac M1 замінюють низькоякісні Mac.
  • Мікросхема M1 заснована на iPhone A14, що означає, що він надзвичайно швидкий, прохолодний і забезпечує надзвичайний час автономної роботи.
  • Apple займе два роки, щоб перевести всі свої Mac на мікросхеми серії M.

Яблуко

Маки від Apple на базі M1 тут для того, щоб замінити гарячі та втомлені моделі, що працюють від Intel. Вони швидкі, круті, і їх батареї вистачає, як, вічно. M1 – це спеціальна версія мікросхем серії A, що живлять iPhone та iPad. Оскільки він розвинувся з цих мобільних мікросхем, він використовує дуже мало енергії і працює дуже ефективно, генеруючи мало тепла. Це, в свою чергу, означає, що він може працювати швидко, проте батарея тримається цілий день. Отже, якщо у вас немає вагомих причин сумісності для придбання Intel Mac або ви не хочете Mac, який ще не здійснив зміни, вам слід придбати M1. Це легкий вибір, як ми збираємось побачити, хоча поки що не для всіх. «Мій тато, який незабаром пішов на пенсію, не хотів отримувати перший у новому поколінні Mac, але отримати те, що вже встановилося», – сказав архітектор і люблячий син Джеймс Робінсон у прямому повідомленні tebapit. «Незважаючи на те, що Apple вже давно робить власний високоякісний кремній для портативних пристроїв, він не хотів пристрою 1-го покоління».

Змістовий покажчик

Те саме, Єдине Різне

Зовні ці нові Mac M1 – MacBook Air, MacBook Pro та Mac mini – ідентичні попереднім моделям. Змінилася лише внутрішня частина; ви отримуєте однаковий чіп M1 у всіх цих нових Mac. Єдина відмінність – у MacBook Pro та Mac mini все ще є вентилятори, тоді як у Air їх немає, як у iPad. На відміну від Intel, ви не повинні платити більше за більш високі характеристики процесора. Єдине оновлення, доступне під час покупки, – це пам’ять (ОЗУ) та пам’ять SSD. Але вам може знадобитися не стільки оперативної пам’яті, скільки ви думали.

Круто, швидко, повністю розслаблено

Головною новиною цих M1 Mac є те, що вони ковтають потужність. Команда розробників мікросхем Apple протягом багатьох років одержимо голила вимоги до енергії на мікросхемах iPhone, які розряджаються від невеликих батарей, у щільних корпусах без вентиляторів, щоб охолодити їх. М1 той самий. Він оптимізований для Mac, але, по суті, є цьогорічним чіпом A14 для iPhone з деякими додатками. Це означає, що йому вдається швидко бігати, і при цьому залишатися холодним. «Я провів увесь цей тиждень, намагаючись зробити цей ноутбук вартістю 999 доларів теплим, якщо не гарячим», – Wall Street JournalДжоанна Стерн сказала у відео. «Я повністю провалився».

На Intel MacBooks вболівальники перетворюються на вентилятори, а від тепла від клавіатури руки потіють. Маки M1 залишаються прохолодними навіть під надмірним навантаженням. (Стресові тести Стерна навіть напружені для перегляду). То чому в Pro та mini є вентилятор? Повітря, як iPad, буде розігріти. А коли це відбувається, він сповільнюється, щоб охолонути. Заклиніть у вентиляторі, і ви можете крутити M1 на повній швидкості протягом усього дня.

Спільна пам’ять

Зазвичай комп’ютер має оперативну пам’ять, яка вміщує речі, над якими ви зараз працюєте, графічну пам’ять та багато іншого. Проблема в тому, що вам доведеться постійно обмінюватися даними між собою, що витрачає час і енергію. M1 обходить це шляхом акуляції пам’яті. Тобто вся «оперативна пам’ять» доступна для всіх частин комп’ютера, які її потребують, що робить справи швидшими. Отож, хоча загальноприйнята думка говорить, що слід купувати комп’ютер із якомога більшою кількістю оперативної пам’яті, можливо, 8 Гб моделі цих нових Mac достатньо. «Для переважної більшості людей, навіть для тих, хто спирається на» професійну «сторону багатозадачності ноутбука з кількома програмами, дюжиною вкладок браузера та кількома типами мультимедіа, що відтворюються одночасно, базові моделі цих комп’ютерів із 8 Гб Оперативної пам’яті буде достатньо «, – пише 9 до 5MacСтівен Холл.

Додатки iOS на MacBook

Інша велика різниця між чіпами M1 та x86 Intel полягає в тому, що M1 може запускати програми для iPhone та iPad. Ви знайдете їх у магазині Mac App Store, а ви встановите їх і запустите, як будь-який інший додаток. Вони трохи дивні. Наприклад, у рядку меню для цих додатків немає нічого, крім гри, або вашої улюбленої утиліти для погоди, кого це цікавить? І ось один трюк для вас: ви можете скопіювати програму зі свого iPhone або iPad і двічі клацнути, щоб запустити її на новому Mac!

Колекція програм, доступних на macOS, включаючи HBO Max, Among Us та Apple TV

Однак не всі програми iOS доступні на Mac; розробники можуть відмовитись. Можливо, їх програми дійсно не працюють належним чином без сенсорного екрану, або вони вже мають версії своїх програм для Mac. Крім того, додатки для iOS, як правило, набагато дешевші, ніж їхні еквіваленти для Mac, тому, якщо розробник має версії додатків як для Mac, так і для iOS, вони можуть в результаті каннібалізувати власні продажі.

Хто повинен купити M1 Mac?

Якщо Mac, який ви хочете, знаходиться в цій першій хвилі версій M1, вам слід придбати його. Зараз M1 Air є єдиним новим Air доступним, тоді як все ще доступні версії Intel mini Mac і 13-дюймовий MacBook Pro. Вони призначені для людей, які потребують більше оперативної пам’яті, здебільшого, або які не хочуть крутих, тихих комп’ютерів з тривалим часом автономної роботи. Я схильний вірити, що ці нові Mac також будуть набагато надійнішими, ніж старі версії Intel. Отже, якщо ви не тато Джеймса Робінзона, вам, мабуть, варто купити М1.