Saltar al contenido

Можливо, більше комп’ютерних моніторів має бути квадратним

15 de agosto de 2022

Ключові висновки

  • Горизонтальні екрани є нормою, але чи справді вони кращі?
  • Вертикальні екрани чудово підходять для відображення та читання довгих текстів.
  • Квадратні екрани пропонують широкі та високі переваги тощо.

До появи смартфона майже всі комп’ютери використовували горизонтальні монітори, орієнтовані на альбомну орієнтацію. Але хіба нам не краще мати гарний великий квадратний екран? Нові монітори DualUp від LG виглядають як два монітори, поставлені один на одного. Подвійні монітори не є чимось новим — це чудовий спосіб бачити більше програм і вікон одночасно, але зазвичай ми розміщуємо їх поруч.

Тим часом деякі медіапрофесіонали віддають перевагу вертикальному екрану, хоча це, звичайно, меншість. Але один погляд на новий дизайн LG може змусити задуматися: чому ми всі не використовуємо квадратні екрани? «Співвідношення сторін 4:3 у старих телевізорах і комп’ютерних моніторах було настільки поширеним, що як тільки HD і 4K стали нормою, ми не хотіли озиратися назад. Це майже суспільна зумовленість, яка говорить нам, що широкоформатний екран — це сучасно та свіжо. «, – сказав tebapit електронною поштою режисер інді-кіно Деніел Гесс. «Однак, точно може виникнути простір, де широкі та квадратні дисплеї можуть жити в кінцевій гармонії».

Змістовий покажчик

Пейзаж

Ми звикли дивитися ТБ і фільми в широкому форматі. Навіть старі кінескопні телевізори зі співвідношенням сторін 4:3 були ландшафтними, а кіно завжди грало з широким співвідношенням сторін. Але чому? Можливо, ми віддаємо перевагу горизонтальному аспекту, тому що наші очі розташовані пліч-о-пліч, а не один на одному? Це майже суспільна зумовленість, яка говорить нам, що широкий екран – це сучасно та свіжо. Це трохи ситуація з куркою та яйцем.

Фільми горизонтальні, тому камери, які їх знімають, також горизонтальні. І все ж, як тільки ми отримали відеокамери в телефонах, ми почали знімати і дивитися вертикально. Подивіться на свою камеру та подивіться, скільки ваших фотографій горизонтальні та вертикальні порівняно зі співвідношенням, знятим звичайною камерою з альбомно-орієнтованим сенсором і компонуванням. Знову ж таки, вертикальний екран телефону невеликий, тоді як вертикальний кіноекран може спричинити біль у шиї (і потребує двоповерхового кінотеатру).

Вертикальний

Якими б не були наші причини історично віддавати перевагу пейзажам, вони не завжди стосуються комп’ютерного монітора, де перегляд фільмів є лише одним із багатьох занять. Вертикальні монітори — або спеціально виготовлені, або просто звичайні екрани, повернені кінцями — чудово підходять для будь-якого використання. Вони подобаються програмістам, тому що вони можуть бачити більше рядків коду одночасно. Те саме для тих, хто багато читає на екрані.

Ізометричний і передній вигляд монітора LG DualUp

«Вертикальні монітори чудово підходять для тих, хто читає довгі рядки контенту, наприклад для юристів, програмістів, розробників, редакторів контенту та людей, які читають майнові контракти (як я)», — сказала tebapit інвестор у нерухомість та прихильниця вертикальних моніторів Марина Ваамонде. електронною поштою. «На вертикальному моніторі набагато більше місця для письмового вмісту, і він займає менше місця на вашому столі».

Вертикальні монітори чудові. Але оскільки вони часто є звичайними широкоформатними моніторами, закрученими на 90 градусів, вони часто здаються занадто високими. Я спробував це сам і виявив, що верхня частина екрана занадто висока, щоб бути зручною.

Квадратна угода

Зазвичай, коли ми розширюємо налаштування наших моніторів, ми йдемо ширше. Геймери можуть придбати надширокі вигнуті монітори, які виглядають як два або три екрани, розташовані поруч. Решта з нас може просто взяти два екрани та розташувати їх поруч. Однак рідко ви бачите два екрани, складені в купу. Єдиний поширений виняток – залишати ноутбук відкритим під зовнішнім монітором і використовувати обидва екрани разом.

Жінка використовує монітор LG DualUp, а також ноутбук і веб-камеру

Але подивіться на фотографії продуктів LG, і ви побачите, що квадратний екран справді переконливий. Редактори фільмів можуть розмістити відео вгорі, а часову шкалу та інші елементи керування — внизу. Так само фотографи. Інші користувачі можуть розташувати свої вікна в зручному просторі, де все буде в межах їхнього зору, а не збоку.

Справу закрито

Очевидно, що квадратні екрани не є відповіддю на все. Для геймерів вони були б безглуздими, оскільки самі ігри широкоформатні. А для ноутбуків це не має сенсу, якщо тільки ви не хочете, щоб ваш комп’ютер виглядав як коробка з-під піци, а на половині клавіатури було ще більше непотрібного місця. Але для повсякденних звичайних обчислень квадрат виглядає як чудовий формат. Він може бути широким або високим, але може бути і тим і іншим одночасно. Уявіть собі відеодзвінок угорі, а звичайні вікна внизу. Або підручник з фортепіано на YouTube у поєднанні з нотним розворотом на двох сторінках.

Характеристики DualUp від LG є пішохідними — це 2560 x 2880, а не еквівалент 4K — але це деталь реалізації. Квадрат – це чудовий спосіб піти, тож будемо сподіватися, що більше виробників підтримають цю ідею.