Saltar al contenido

Музиканти співпрацюють в Інтернеті з новими гаджетами

28 de junio de 2021

Ключові винос

  • Новий прилад від Elk Audio має на меті покращити віддалену музичну співпрацю.
  • Затримка заважає музикантам співпрацювати над стандартним відеочат.
  • Музиканти кажуть, що онлайн-співпраця навряд чи може повністю замінити живі сеанси.

Zazil Media Group (Дженіс Фахі Долан)

Нещодавно опубліковане відео на YouTube має на меті показати потенціал гаджета, що скоро вийде під назвою Aloha, для створення кращих онлайн-джем-сесій. Пристрій дозволяє здійснювати відео- та аудіо-співпрацю в Інтернеті між музикантами, керуючи та зменшуючи затримку звуку. Минулого тижня компанія випустила музику виконавців Little, Sharooz Raoofi та Tom Varrall, які експериментували з Aloha, перебуваючи в різних місцях Лондона. Aloha приєднується до зростаючої кількості продуктів, що дозволяють музикантам та аматорам співпрацювати в Інтернеті. Це ніша ринку, яка зростає, оскільки музиканти змушені залишатися вдома через пандемію. «Aloha не збирається замінювати перебування в кімнаті кимось», – заявив в телефонному інтерв’ю Саймон Літтл, один з музикантів, який віддалено продемонстрував записаний сеанс. «Але це відкриває новий вид співпраці, якщо двоє людей просто не можуть поїхати, щоб бути разом».

Змістовий покажчик

Має значення відставання

Aloha стверджує, що зменшує відставання звуку між комп’ютерами через Інтернет. Проблема співпраці через типові відеосервіси для музикантів полягає в тому, що «занадто багато відставання» між часом, коли звук виробляється одним учасником, а чує інший, заявив у відеоінтерв’ю генеральний директор Elk Audio Мікеле Бенінкасо. Відставання не дуже помітно під час розмов, наприклад, над збільшенням, але це ускладнює музичну співпрацю. «Пандемія сильно вплинула на музичну індустрію, кинувши її аспект творчої співпраці у кризу». За даними музичного факультету Оксфордського університету, «поріг сприйняття затримки» становить близько 25 мілісекунд. «Затримка, спричинена передачею аудіо через Інтернет, може заважати досягненню координації з іншими музикантами в режимі реального часу», – йдеться у статті, опублікованій Abbey Road Studios, місці, де The Beatles та багато інших виконавців записували свої шедеври. “Хоча існують преміальні апаратні рішення, які можуть забезпечити приглушення та запис у реальному часі, поки що ми не знайшли рішення, яке має досить низьку затримку 20 мілісекунд або менше, щоб дозволити більш випадковим користувачам це зробити. » Подолання цієї затримки є «проблемою, яку кожен музикант намагався вирішити під час блокування», сказав Літтл. «Надзвичайно складно співпрацювати, якщо хронометраж хоч трохи вимкнений».

Рішення для зменшення затримок, коли музиканти співпрацюють, не є новими, але вони, як правило, вибагливі та дорогі. Cleanfeed також стверджує, що виробляє високоякісний звук через Інтернет із низькою затримкою, хоча це не орієнтоване на музикантів. SessionLinkPRO – це програмне забезпечення для звукозапису на основі браузера, яке працює через широкосмугове підключення до Інтернету, а також стверджує, що забезпечує низьку затримку.

Зручний гаджет

Пристрій Elk прагне бути зручним для користувача за допомогою пристрою кишенькового розміру, який підключається до приладу та стандартного маршрутизатора. Супровідний додаток забезпечує відеочат, аудіокерування та можливість прямої трансляції. Очікується, що Aloha вийде комерційно наступного року, а як бета-версія програмного забезпечення – найближчі кілька тижнів. Ціна не встановлена. Бенінкасо описав пристрій Aloha як «аудіоінтерфейс», який «перетворює аудіо в код і передає його по мережі як потік нестисненого звуку в режимі реального часу, який переходить до однорангової мережі, роблячи його неймовірно ефективним». Він сказав, що Aloha працюватиме за будь-яким «гідним, швидким з’єднанням» і що компанія працює над оптимізацією пристрою для мереж 5G.

Використання Aloha для музичної співпраці з низькою затримкою

Zazil Media Group (Дженіс Фахі Долан)

За словами Бенінкасо, зростання інтересу до Алохи зумовлений заходами соціального дистанціювання, введеними проти коронавірусу. «Пандемія сильно вплинула на музичну індустрію, кинувши її аспект творчої співпраці у кризу», – сказав він. «Aloha може допомогти художникам подолати соціальні бар’єри та знову потренуватися, виконати, записати та поділитися зі світом своєю творчістю» Elk також працює над тим, щоб забезпечити школи пристроями Aloha. «Якщо ви не можете грати з вчителями, це насправді не працює», – сказав він. “Багато людей говорять про використання Zoom, але це насправді не взаємодія з викладачами. Це більше схоже на перегляд відео на Youtube «. Літтл сказав, що спочатку скептично ставився до того, що Aloha буде працювати, пояснивши, що він «випробував чимало технологій, спрямованих на об’єднання музикантів, і вони не відмовлялися». Але Aloha виявився іншим, за його словами, завдяки його швидкості та простоті використання. Незважаючи на досягнення, обіцяні Aloha, музиканти кажуть, що це навряд чи може повністю замінити живі сеанси. «Недоліки очевидні», – сказав Раофі в телефонному інтерв’ю. «Коли ви знаходитесь у кімнаті разом, ви можете по-іншому співпрацювати з візуальними сигналами». Створення спільної музики віддалено дає одну несподівану перевагу, сказав Літтл. “[At least] немає ніякого збентеження чи відчуття того, що люди вас осуджують «.