Skip to content

Мінімальні вимоги до OS X Mavericks

3 de Липень de 2021

Мінімальні вимоги до запуску OS X Mavericks в основному засновані на необхідності у цільових Mac мати як 64-розрядний процесор Intel, так і 64-розрядну реалізацію прошивки EFI, яка контролює материнську плату Mac. І звичайно, є також звичайні мінімальні вимоги до оперативної пам’яті та місця на жорсткому диску. Щоб скоротити: Якщо ваш Mac може запустити OS X Mountain Lion, у нього не повинно виникнути труднощів з OS X Mavericks. Нижче наведений список Macs включає всі моделі, які мають як 64-розрядний процесор Intel, так і 64-розрядну прошивку EFI. Ми також включили ідентифікатори моделей, щоб полегшити вам забезпечення сумісності вашого Mac. Ви можете знайти ідентифікатор моделі свого Mac, виконавши такі дії:

Користувачі OS X Snow Leopard

 1. Виберіть Про цей Mac з меню Apple.
 2. Клацніть на Більше інформації кнопку.
 3. Переконайтеся, що Апаратне забезпечення вибрано у списку Вміст у лівій частині вікна.
 4. Другий запис у списку Огляд обладнання – це ідентифікатор моделі.

Користувачі OS X Lion та Mountain Lion

 1. Виберіть Про цей Mac з меню Apple.
 2. Клацніть на Більше інформації кнопку.
 3. У вікні About This Mac натисніть на Огляд вкладку.
 4. Клацніть на Системний звіт кнопку.
 5. Переконайтеся, що Апаратне забезпечення вибрано у списку Вміст у лівій частині вікна.
 6. Другий запис у списку Огляд обладнання – це ідентифікатор моделі.

Список Mac, які можуть запускати OS X Mavericks

 • 13-дюймовий MacBook Pro: середина 2009 року (MacBookPro5,5) та пізніші версії *
 • 15-дюймовий MacBook Pro: середина 2007 року (MacBookPro3,1) і пізніші *
 • 17-дюймовий MacBook Pro: середина 2007 року (MacBookPro3,1) та пізніші версії *
 • iMac: середина 2007 року (iMac7,1) та пізніші *
 • MacBook: алюміній кінця 2008 року (MacBook5,1); всі 2009 (MacBook5,2) та пізніші версії *
 • MacBook Air: усі моделі (MacBookAir1,1)
 • Mac mini: 2009 (Macmini3,1) та пізніші версії *
 • Mac Pro: на початку 2008 року (MacPro3,1) та пізніших версіях *

Вимоги до оперативної пам’яті

Мінімальною вимогою є 2 ГБ оперативної пам’яті, однак, ми рекомендуємо 4 ГБ або більше, якщо ви хочете досягти належної продуктивності під час роботи ОС та декількох додатків. Якщо у вас є програми, які використовують модулі пам’яті, обов’язково додайте їх вимоги до основних мінімумів, перелічених вище.

Вимоги до зберігання

Чиста інсталяція OS X Mavericks займає трохи менше 10 ГБ дискового простору (9,55 ГБ на нашому Mac). Установка оновлення за замовчуванням потребує 8 ГБ вільного місця на додаток до місця, яке вже зайнято існуючою системою. Ці мінімальні розміри сховища насправді дуже мінімальні і не практичні для реального використання. Як тільки ви почнете додавати драйвери для принтерів, графіки та іншої периферії, а також будь-яку додаткову підтримку мови, яка вам потрібна, мінімальна потреба почне цвісти. І ви навіть не додали жодних даних користувача чи програм, а це означає, що вам знадобиться додатковий простір для зберігання. Усі комп’ютери Mac, які в даний час підтримують OS X Mavericks, оснащені достатнім обсягом для встановлення Mavericks, але якщо ви наближаєтесь до простору вашого Mac, ви можете розглянути можливість додавання додаткової пам’яті або видалення невикористаних та небажаних файлів і програми.

FrankenMacs

Останнє зауваження для тих з вас, хто або створив власні клони Mac, або широко змінив Mac за допомогою нових материнських плат, процесорів та інших оновлень. Спроба з’ясувати, чи зможе ваш Mac запустити Mavericks, може бути дещо складною. Замість того, щоб намагатись зіставити ваш оновлений Mac з однією із перелічених вище моделей Mac, ви можете скористатися наведеним нижче способом.

Альтернативний метод перевірки підтримки Mavericks

Існує альтернативний спосіб визначити, чи підтримуватиме ваша конфігурація Mavericks. Ви можете використовувати Terminal, щоб дізнатись, чи працює на вашому Mac 64-розрядне ядро, необхідне Mavericks.

 1. Запустіть термінал, який знаходиться в папці / Applications / Utilities.
 2. Введіть таку команду у підказці терміналу:
  1. Uname -a
 3. Натисніть Введіть або Повернення.
 4. Термінал поверне кілька рядків тексту, що відображає назву поточної операційної системи, в даному випадку ядра Дарвіна, запущеного на вашому Mac. Ви шукаєте таку інформацію у повернутому тексті: x86_64
 5. Якщо в тексті ви бачите x86_64, це вказує на те, що ядро ​​працює в 64-розрядному процесорному просторі. Це перша перешкода.
 6. Вам також потрібно перевірити, чи працює 64-розрядна прошивка EFI.
 7. Введіть таку команду в термінальній підказці:
  1. ioreg -l -p IODeviceTree -l | grep прошивка-abi
 8. Натисніть Введіть або Повернення.
 9. Результати відображатимуть тип EFI, який використовує ваш Mac, або “EFI64”, або “EFI32”. Якщо текст містить “EFI64”, ви повинні мати можливість запускати OS X Mavericks.

Маки, новіші за дату випуску OS X Yosemite (16 жовтня 2014 р.), Можуть не мати зворотної сумісності з OS X Mavericks. Це відбувається тому, що для нового обладнання може знадобитися драйвер пристрою, який не входить до складу OS X Mavericks.