Saltar al contenido

Навушники не працюють? 22 способи їх виправлення

16 de abril de 2021

Навушники бувають різних стилів, починаючи від традиційних дротових гарнітур і закінчуючи більш дорогими бездротовими пристроями Bluetooth. Функції варіюються від базової функціональності до вдосконаленого шумопоглинання та інтеграції цифрового асистента. Однак незалежно від того, якими навушниками ви володієте, бувають випадки, коли деякі навушники перестають працювати. Можна спробувати багато простих виправлень, які дозволять навушникам знову працювати і працювати. У цій статті йдеться про усунення несправностей усіх типів навушників, включаючи бездротові, стандартні та навушники.

Райан Еді / Таксі / Getty Images

Змістовий покажчик

Причини проблем із навушниками

Технічні проблеми з навушниками такі ж різноманітні, як і кількість доступних моделей. Іноді пошкоджений кабель для навушників або проблеми із підключенням Bluetooth призводять до того, що роз’єм для навушників не працює. Шумопоглинаючі навушники, такі як бездротові навушники Bose QuietComfort 35 II та навушники Microsoft Surface, часом важко синхронізувати аудіо та відео. Часто засмучує ввімкнення або вимкнення функції шумопоглинання за призначенням. Тим не менше, існує безліч простих причин, через які навушники не працюють і охоплюють усі типи навушників.

Як виправити навушники, які не працюють

Існують різноманітні технічні проблеми, з якими можуть зіткнутися навушники, і рішення вирішуються залежно від причини. Щоб з’ясувати, чому навушники не працюють, спочатку пройдіть цю серію перевірок, а потім спробуйте запропоновані поради щодо виправлення пошкоджених навушників.

 1. Увімкніть навушники. У багатьох навушниках є вбудований акумулятор, і він не працюватиме, якщо підключити ці пристрої до навушників або аудіороз’єму, не вмикаючи їх. Перемикач живлення для навушників зазвичай знаходиться збоку одного з навушників або однієї з їх плоских поверхонь.

 2. Вимкніть і знову ввімкніть навушники. Ця класична технічна порада працює з важкими комп’ютерами, а також з навушниками, які не працюють. Якщо навушники не працюють належним чином, вимкніть їх і знову ввімкніть після підключення, а потім подивіться, чи це вирішить проблему.

 3. Зарядіть навушники. Деякі навушники, особливо з розширеними функціями, такими як шумопоглинання та вбудовані світлодіодні ліхтарі, покладаються на зовнішнє джерело живлення або акумулятор. Якщо ви давно не користувались навушниками, можливо, акумулятор розрядився і, можливо, доведеться його зарядити. Зарядіть більшість навушників за допомогою порту micro USB на одному з навушників.

 4. Перевірте вимоги до живлення USB. Деякі навушники можуть підключатися до пристрою через USB. Однак, якщо для підключення навушників на додаток до отримання звуку потрібне це USB-з’єднання, його продуктивність може погіршитися при підключенні до відключеного ноутбука або пристрою з низькою потужністю.

 5. Перевірте сумісність USB. Хоча деякі навушники можуть підключатися до джерела звуку через USB, не всі пристрої підтримують навушники USB. Більшість комп’ютерів повинні мати можливість під’єднуватися до USB-навушників, але деякі ігрові консолі, такі як Xbox One, не працюють з навушниками USB. Якщо пристрій не підтримує USB-навушники, ви мало що можете зробити. Можливо, ви захочете обміняти їх на навушники, які використовують або Bluetooth, або традиційний аудіороз’єм.

 6. Увімкніть Bluetooth на навушниках. Якщо ви використовуєте бездротовий набір навушників, можливо, вам доведеться увімкнути перемикач Bluetooth, щоб він підключався до спарених пристроїв.

 7. Збільште гучність. Якщо ви нічого не чуєте з навушників, можливо, ви випадково зменшили гучність або приглушили навушники. Спочатку збільште гучність за допомогою вбудованих в навушники кнопок гучності (якщо вони мають ці кнопки). Потім перевірте гучність на спареному пристрої.

 8. Успішно підключіть навушники Bluetooth до пристрою. Нові навушники не надсилають звук на ваші пристрої прямо з коробки. Спочатку потрібно підключити навушники до смартфона, ПК або іншого джерела. Інструкції щодо сполучення Bluetooth відрізняються залежно від марки та моделі ваших навушників. Знайдіть конкретні вказівки щодо сполучення в керівництві пристрою або на веб-сайті виробника.

 9. Повторно підключіть навушники до телефону або комп’ютера. Видаліть пару з навушниками, а потім знову підключіть навушники до телефону або комп’ютера. Іноді повторне додавання навушників до пристрою після видалення навушників може вирішити проблеми із підключенням. Щоб видалити сполучення Bluetooth на Mac, виберіть Системні налаштування > Bluetooth > назва ваших навушників> X > Видалити. Щоб видалити навушники в Windows 10, відкрийте Центр дій і виберіть Усі налаштування > Пристрої > назва ваших навушників> Вийміть пристрій > Так.

 10. Від’єднайте невикористані пристрої від навушників. Одним із способів запобігти конфліктам є розпарювання всього, чим ви не користуєтесь. Зазвичай це можна зробити у відповідній програмі для навушників, наприклад, у програмі Bose Connect для навушників та навушників Bose, або скористатися наведеними вище кроками на ПК або Mac.

 11. Перевірте звуковий вихід. Навіть якщо ви успішно підключили навушники, пристрій може надсилати аудіо в інше місце, наприклад, на динамік Bluetooth або Apple TV. Назва активного аудіовиходу зазвичай відображається в програмі, що виробляє звук. Наприклад, у Spotify назва опції звуку відображається у вигляді зеленого тексту внизу програми.

 12. Видаліть дротове з’єднання. Дротове з’єднання часто може замінити з’єднання Bluetooth. Якщо ви заряджаєте навушники за допомогою комп’ютера або ноутбука, це може заблокувати бездротову передачу звуку зі смартфона або планшета.

 13. Перевірте наявність пошкоджень, зігнувши кабель. Поширеною причиною проблем із навушниками є пошкоджений аудіокабель. Щоб перевірити, чи пошкоджено кабель, надіньте навушники, відтворіть звук із вибраного джерела та акуратно зігніть кабель з інтервалом у два сантиметри з одного кінця в інший. Якщо ви коротко почуєте статику або джерело звуку, що проникає, тоді кабель пошкоджено в цей момент і його слід замінити. Виконуйте лише плавні вигини, щоб перевірити наявність пошкодженого кабелю. Зігніть його так, ніби котите його по краях маленької монети. Різке згинання до такої міри, що воно торкається самого себе, може спричинити шкоду, яку ви намагаєтеся виявити.

 14. Спробуйте інший додаток. Якщо ви слухаєте аудіо з певної програми, але не чуєте жодного звуку, проблема може бути в додатку. Закривши програму та відкривши її знову, ви також можете виправити помилки, які ви зазнали.

 15. Перевірте аудіороз’єм. Гніздо для навушників на ноутбуці, планшеті або смартфоні може бути пошкоджено. Щоб перевірити, чи не зламаний аудіороз’єм, спробуйте кілька прийомів, таких як очищення аудіороз’єму або використання інших навушників.

 16. Перевірте навушники на іншому пристрої. Якщо можливо, використовуйте навушники з іншим джерелом звуку, щоб перевірити, чи працюють навушники.

 17. Спробуйте інші навушники або навушники на тому ж пристрої під час запуску того самого додатка. Подібно до наведеної вище поради, виконуючи це, можна точно визначити, в чому проблема. Якщо ви зіткнулися з тією ж проблемою, проблема може бути в програмі чи пристрої, до якого ви підключаєтесь, а не в навушниках.

 18. Оновіть мікропрограму навушників. Багато сучасних навушників вимагають оновлення мікропрограми, щоб виправити помилки та працювати належним чином. Ви можете часто завантажувати та встановлювати ці оновлення бездротовим способом, використовуючи офіційний додаток для смартфона. Багато брендів також пропонують файли оновлень на своєму офіційному веб-сайті, які ви можете завантажити та передати за допомогою кабелю USB.

 19. Оновіть операційну систему для комп’ютера чи пристрою. Встановлення останнього оновлення ОС на ваш пристрій може покращити сумісність із широким спектром аксесуарів, включаючи навушники.

 20. Перезавантажте комп’ютер, смартфон або планшет. Повторний запуск може виправити безліч технічних проблем, включаючи проблеми, пов’язані з несправними навушниками.

 21. Вимкніть Bluetooth на невикористаних пристроях. Якщо ви поєднали навушники Bluetooth із кількома пристроями, можливо, навушники підключаються до одного з цих інших пристроїв замість потрібного. Щоб виправити це, вимкніть Bluetooth на всіх інших пристроях, доки навушники не з’єднаються з вибраним. Можливо, вам доведеться вимикати та вмикати навушники після вимкнення Bluetooth на інших пристроях.

 22. Перевірте наявність оновлень драйверів. Оновлення драйверів – це чудовий крок з усунення несправностей, коли будь-який пристрій має певні проблеми або генерує помилку.