Saltar al contenido

Нагрівач блоку двигуна автомобіля: Невідспіваний герой Замерзлої Півночі

15 de abril de 2021

Нагрівачі блоків автомобілів майже нечувані в сонячних кліматичних умовах. Навіть якщо ви живете в районі, де обігрівачі блоків двигунів є повсюдними, вони не зовсім захоплюючі. Блок-нагрівачі – це дуже далеко від уваги тип технології. У більшості випадків ви ніколи не дізнаєтесь, що в машині був встановлений автомобіль, не побачивши контрольної електричної вилки, що звисає через решітку. Але коли ртуть починає занурюватися щороку, стає зрозумілим, чому нагрівачі блоків – це неоспівані герої замерзлої півночі.

Змістовий покажчик

Вам потрібен блочний нагрівач?

Ілюстрація ковдри нагрівача блоку двигуна автомобіля та людини, одягненої в зимовий одяг

tebapit / Емілі Данфі
Блок-обігрівачі не потрібні в помірних районах. Якщо ви живете в районі, де взимку спостерігаються замерзаючі температури, але сильне заморожування трапляється рідко, ви, мабуть, отримаєте більше користі від віддаленого стартера, ніж від блочного обігрівача. Коли ви живете в холодній місцевості, пошук та встановлення правильного нагрівача блоку двигуна може бути надзвичайно важливим.

Що таке нагрівач блоку двигуна?

Блок-нагрівачі – це нагрівальні пристрої двигуна, призначені для прогрівання двигуна та відповідних рідин перед його запуском. Залежно від того, наскільки холодно навколишнє середовище, це може виконати ряд корисних завдань. Основне призначення нагрівача блоку двигуна полягає в тому, щоб полегшити запуск двигуна, але попереднє нагрівання моторного масла, антифризу та внутрішніх компонентів двигуна також зменшує знос, зменшує викиди та створює більш комфортне середовище всередині автомобіля завдяки дозволяючи нагрівачу швидше дути гарячим. У найхолодніших середовищах, де температури опускаються нижче температури замерзання суміші вода / антифриз у двигуні, блокові нагрівачі також можуть утримувати рідину охолоджуючої рідини двигуна протягом ночі та запобігати катастрофічним пошкодженням двигуна.

Типи блочних нагрівачів та нагрівачів двигуна

Існує кілька різних типів блочних нагрівачів, але всі вони покладаються на одну і ту ж базову технологію (певний тип нагрівального елемента) і працюють за допомогою одного і того ж основного механізму (нагрівання певної частини двигуна.) Найпоширеніші типи блоків обігрівачі включають:

Нагрівачі щупом

 • Розташування: Встановлюється на місце масляного щупа.
 • Як це працює: Нагріває масло безпосередньо.
 • Встановлення: Легко.

Ковдри для утеплення двигуна

 • Розташування: Встановлюється зверху двигуна або прикріплюється до внутрішньої сторони капота.
 • Як це працює: Як електрична ковдра для великих навантажень.
 • Встановлення: Легко.

Масляні нагрівачі

 • Розташування: Закріплений болтами на масляному піддоні або кріпиться за допомогою магнітів.
 • Як це працює: Нагрівання масла відбувається побічно, нагріваючи сковороду.
 • Встановлення: Легкий / складний.

Рядні нагрівачі теплоносія

 • Розташування: Встановлюється в рядку зі шлангом радіатора.
 • Як це працює: Нагріває охолоджуючу рідину двигуна безпосередньо.
 • Встановлення: Важко.

Циркуляційні версії включають насос, який циркулює теплий теплоносій через двигун. Нециркуляційні версії менш складні, але також менш ефективні.

Болтові нагрівачі блоків

 • Розташування: Прикріплений болтами до зовнішньої частини двигуна.
 • Як це працює: Нагріває двигун через прямий контакт, який побічно нагріває охолоджуючу рідину двигуна.
 • Встановлення: Важко.

Заморозити штепсельні обігрівачі

 • Розташування: Встановлюється замість заморожувальної пробки в блоці двигуна.
 • Як це працює: Нагріває теплоносій безпосередньо.
 • Встановлення: Важко / Дуже важко.

Проста установка не вимагають інструментів або спеціальних знань, і ці блокові обігрівачі можна просто вставити або розмістити у відповідному місці. Складні установки потрібні інструменти та певні знання про машини, і найкраще піти дуже складно установки до плюсів.

Встановлення та використання блочного нагрівача

Деякі блокові обігрівачі легко встановлювати і переходити з одного автомобіля на інший, наприклад, ковдри та ті, що призначені для заміни щупа. Насправді встановити нагрівач щупом не складніше, ніж перевірити масло. Інші нагрівачі блоків двигуна порівняно легко встановити, якщо ви знаєте, як обійти автомобільний двигун, наприклад, поточні нагрівачі охолоджуючої рідини, тоді як традиційні нагрівачі з замороженою пробкою краще довірити професіоналам. У будь-якому випадку, якщо ви все-таки вирішите встановити власний блок-обігрівач, важливо пам’ятати, що єдиним загальним елементом є те, що кожен блок-обігрівач постачається з електричним шнуром, який повинен бути безпечно прокладений через моторний відсік. Якщо шнур заблукає занадто близько до рухомих компонентів, таких як шківи або ремені, він може пошкодитися. Якщо це трапиться, ваш нагрівач блоку не спрацює або навіть вимкнеться під час наступного підключення. Найкращий спосіб використання нагрівача блоку двигуна залежить від температури, з якою ви маєте справу. Якщо ви живете в районі, де стає досить холодно, щоб заморозити вас антифриз і зламайте блок, тоді вам захочеться підключити нагрівач блоку щоразу, коли ви залишаєте машину на стоянці протягом будь-якої кількості часу. Обігрівач блоку двигуна завжди слід підключати до електромережі протягом ночі, коли температура, як прогнозується, знизиться нижче, ніж здатний справлятися ваш антифриз. Однак, якщо ви опинитесь на стоянці в районі, де для блочних обігрівачів передбачені розетки, підключення призведе до полегшення запуску та зменшення зносу двигуна, навіть коли ви не стоїте на ніч. У ситуаціях, коли не стає досить холодно, щоб зламати ваш блок, зазвичай можна заощадити гроші на електроенергію за допомогою таймера. Налаштувавши таймер, щоб щоранку за кілька годин до їзди на роботу ви нагрівали блок, ви уникнете витрачання електроенергії протягом ночі, але ви все одно побачите переваги легшого запуску, меншого зносу двигуна та гарячого повітря холодного повітря з ваших вентиляційних отворів набагато швидше.