Saltar al contenido

Надлегкі гарнітури нарешті можуть зробити віртуальну реальність комфортною

27 de mayo de 2022

Змістовий покажчик

Ключові речі на винос

  • Нові чіпи, що розробляються Qualcomm, можуть забезпечувати надлегкі гарнітури віртуальної реальності.
  • Технологічні компанії намагаються зробити гарнітури, які користувачі зможуть комфортно носити цілий день.
  • Очікується, що Apple випустить легку гарнітуру доповненої реальності в 2022 році.
Незграбні гарнітури віртуальної реальності незабаром можуть залишитися в минулому. Qualcomm і Microsoft співпрацюють, щоб розробити новий чіп для забезпечення майбутніх легких окулярів віртуальної та доповненої реальності (AR). Цей крок є ознакою активізації зусиль, щоб зробити спорядження VR легше носити. «Легкий дизайн має важливе значення, оскільки, оскільки люди використовують ці пристрої у своєму повсякденному житті, нікому не захочеться розмір сучасних окулярів VR та AR», — сказав Боб Білбрук, генеральний директор фірми VR Captjur, в інтерв’ю Lifewire. «Metaverse — це накладення реального світу та вашого цифрового світу, і ви зможете легко переміщатися між ними для послуг, розваг, банківських послуг, досвіду тощо, а легкий дизайн є важливим для цього впровадження».

Ледве там

Мета нового чіпа – позбутися важкого дизайну сучасних гарнітур віртуальної реальності, таких як Oculus Quest 2, які обтяжують обличчя користувачів. Технологічні компанії сподіваються зробити гарнітури, які користувачі зможуть комфортно носити цілий день. «Наша мета — надихнути та надати іншим можливість спільно працювати над розробкою майбутнього метавсесвіту — майбутнього, яке ґрунтується на довірі та інноваціях», — сказав Рубен Кабальєро, корпоративний віце-президент змішаної реальності в Microsoft, у випуску новин. «Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з Qualcomm Technologies, щоб допомогти всій екосистемі розкрити обіцянку метавсесвіту». Менші гарнітури незабаром можуть бути на шляху до найближчого магазину. Shiftall нещодавно продемонстрував MeganeX, пару компактних окулярів, які використовують дисплеї MicroOLED. Він важить 8,8 унцій, має дисплеї MicroOLED з частотою 120 Гц і може містити додатковий аксесуар для зміни температури, який створює захоплюючі ефекти нагрівання та охолодження. Очікується, що гарнітура буде випущена цієї весни приблизно за 900 доларів. TCL також нещодавно представила прототип окулярів AR, які пропонують голографічну оптичну доповнену реальність microLED. Збоку рамки є сенсорна панель керування, за допомогою якої можна проводити пальцем і торкатися, щоб взаємодіяти з вмістом на дисплеї. Компанія стверджує, що використання окулярів створить відчуття, ніби ви дивитеся на 140-дюймовий екран. Тим часом очікується, що Apple випустить легку гарнітуру AR десь цього року. За чутками, гарнітура Apple має дизайн, максимально наближений до звичайних окулярів за рецептом.

Екзотичні матеріали

Однак чіпи – не єдине, що стримує розвиток легких гарнітур VR. Основною перешкодою на шляху до «справді легких, тонких і в кінцевому підсумку модних» гарнітур віртуальної реальності є поява поширених високошвидкісних стільникових мереж 5G, сказав Амір Бозоргзаде, генеральний директор фірми VR Virtuleap, в інтерв’ю Lifewire. Нова технологія 5G може дозволити розвантажити велику частину роботи з обробки, на яку зараз обтяжені гарнітури, тому спорядження, яке ви носите на обличчі, не повинно виконувати багато роботи.

Жінка в окулярах доповненої реальності, що стоїть на голографічному фоні

«Лише до тих пір, поки 5G не стане поширеним та доступним із найвищою пропускною здатністю, ми зможемо розблокувати масове впровадження VR, а також розкрити весь потенціал доповненої реальності (AR) з точки зору не тільки відповідного обладнання, але й безперебійного досвіду, який обіцяють як Метавсесвіт», – додав Бозоргзаде. Більш легкі, сучасні матеріали також можуть зробити гарнітуру більш зручною для користувачів. Дослідники навіть розглядають можливість використання діамантів як легких матеріалів для персональної електроніки, як-от гарнітур VR. «Алмазні матеріали мають менший форм-фактор, таким чином займаючи менше місця, ніж інші», – сказав у інтерв’ю Lifewire Адам Хан, засновник високотехнологічної компанії AKHAN Semiconductor. «Удосконалені матеріали також призводять до збільшення потужності; пристрої можуть використовувати більше енергії, не потребуючи додаткового матеріалу, що покращує термін служби акумулятора».