Saltar al contenido

Нам зараз як ніколи потрібні дешеві електромобілі

13 de julio de 2023

Можливо, ви навіть не знали, що він все ще виробляється, але дуже недорогий Chevy Spark припиняється. З вихідною ціною 14 595 доларів США, включаючи збори за пункт призначення, Spark був одним із небагатьох автомобілів, які не подолали бар’єр у 20 000 доларів США. Оскільки виробництво маленького автомобіля згортається, середня вартість нового транспортного засобу в Сполучених Штатах різко зросла до 47 000 доларів США, що призвело до розгрому банків. Обмеження ланцюжка постачання вплинули на ціну нового автомобіля, але це не так, як до пандемії, коли середня вартість нового автомобіля знижувалася.

Ця ситуація особливо поширена у сфері електромобілів (EV). За винятком двох транспортних засобів, Nissan Leaf і Mini SE, придбати електромобіль вартістю нижче 30 000 доларів США, який подолає 200-мильний бар’єр, не станеться найближчим часом. Це величезний удар по плану залучити більше водіїв за кермо електромобілів. Реальність така, що багатьом працюючим сім’ям, які можуть дозволити собі лише один автомобіль, краще придбати автомобіль, що працює на газу, який зможе впоратися з усіма їхніми завданнями. 149-мильний Nissan Leaf початкового рівня може бути чудовим автомобілем для доручень і приміських поїздок, але він не буде єдиним автомобілем, оскільки доступне житло все далі й далі відсувається від міських районів, де працює багато людей, і громадського транспорту. інфраструктура не була оновлена, щоб не відставати.

Змістовий покажчик

Найкращі плани

Це не означає, що не було планів продавати більш недорогі електромобілі. Основна мета Tesla полягала в тому, щоб будувати дорогі розкішні автомобілі, а потім використовувати гроші, зароблені на цих автомобілях, для створення менш дорогих автомобілів для мас. Це не так добре вийшло. Модель 3 вартістю 35 000 доларів проіснувала недовго, і хоча генеральний директор Ілон Маск ще в 2020 році анонсував EV вартістю 25 000 доларів, з тих пір він відмовився від цієї заяви. Volkswagen має недорогий електромобіль, концептуальний автомобіль ID.Life очікується в 2025 році зі стартовою ціною 22 500 доларів. І радіус дії близько 250 миль. На жаль, VW не зобов’язався продавати автомобіль у Сполучених Штатах.

Електромобіль Volkswagen ID.Life.

Ми любимо великі машини

Незалежно від того, чи це помилка маркетингу, чи ідея про те, що нам потрібен автомобіль на всякий випадок, Сполучені Штати люблять великі машини. Це одна з причин, чому Chevy Spark припиняє продаж. Ось чому ми все ще маємо Honda CRV, але не Honda Fit. Принаймні це переважаюча думка. Між тим, Mini не може встигати за виробництвом свого весело керованого Mini SE EV. Хоча це більше автомобіль для ентузіастів, ніж щось, створене для повсякденного життя сімей. Проблема в тому, що розмір коштує грошей. Чим більший автомобіль, тим більше він важить, чим більше він важить, тим більший акумулятор і тим дорожчий автомобіль.

Той самий план гри

Отже, хоча Tesla відмовилася від поставок недорогого електромобіля, оскільки вона надто зайнята роботами-гуманоїдами та системою повного самостійного водіння, яка постійно відкладається, інші автовиробники намагаються з’ясувати свій генеральний план. GM почав з Bolt, але перейшов до великих вантажівок і розкішних позашляховиків. Ford використовує дві свої найбільші фірмові таблички, Mustang і F-150, щоб розпочати свою лінійку електромобілів, у той час як майже всі інші автовиробники працюють або продають якийсь позашляховик малого та середнього розміру. Це має сенс. Ці машини дуже добре продаються. Автовиробники все ще повинні отримувати прибуток навіть під час переходу на електромобілі, і ось де гроші зараз. «Реальність така, що багатьом працюючим сім’ям, які можуть дозволити собі лише один автомобіль, краще купити щось, що працює на газу…»

Менше технологій, більше діапазону

Є надія, що скоріше, ніж пізно, прибуток від цих дорогих електромобілів буде спрямований на створення електромобілів, які зможуть придбати ті, хто не шукає другу машину, а натомість купує свій єдиний автомобіль і сподівається бути екологічнішим при цьому. Зрештою, електромобілі відкривають масу технологічних можливостей, як і автономні транспортні засоби. Це не означає, що ці частини техніки потрібно штовхати в кожен автомобіль. Натомість, можливо, побудуйте недорогий електромобіль без усіх хитрощів і обіцянок автономного керування, який забезпечить достатній запас ходу для сім’ї, не вимагаючи від когось другої роботи. Якщо ми хочемо, щоб електромобілі були всюди, нам потрібно будувати електромобілі для всіх.