Saltar al contenido

Наскільки повільним може бути ваше мережеве підключення

27 de abril de 2021

Вимірювання швидкості роботи комп’ютерної мережі може ускладнитися, але в кінцевому рахунку для більшості людей важливим є те, наскільки зв’язок реагує при спробі виконати якесь завдання. Наскільки швидкою або повільною повинна бути мережа, залежатиме від того, як ви нею користуєтесь. Загалом, оскільки більше пристроїв та людей обмінюються мережею, тим кращою повинна бути її продуктивність (виміряна з точки зору пропускної здатності та затримки) для підтримки загального навантаження.

Змістовий покажчик

Швидкість веб-серфінгу

Основний веб-серфінг можна здійснювати на будь-якій швидкості з’єднання, включаючи дуже повільний комутований доступ до Інтернету або телефонних зв’язків. Однак час, необхідний для завантаження веб-сторінки, значно збільшується на низькошвидкісних з’єднаннях. Широкосмугові з’єднання з Інтернетом швидкістю 512 Кбіт / с підтримують веб-серфінг адекватно, хоча більш швидкісні з’єднання допомагають на сторінках із відео та іншим багатим вмістом. Окрім пропускної здатності мережі, веб-серфінг також чутливий до затримки мережі. Наприклад, веб-серфінг через супутникові з’єднання з Інтернетом займає більше часу, ніж для дротових широкосмугових Інтернет-послуг, що пропонують однакову пропускну здатність, через високу затримку супутника.

Швидкість електронної пошти та обміну миттєвими повідомленнями

Надсилання тексту через комп’ютерні мережі вимагає мінімальної пропускної здатності. Навіть старі, повільні комутовані з’єднання з Інтернетом адекватно підтримують обмін миттєвими повідомленнями та веб-електронну пошту. Однак великі вкладення, що надсилаються електронною поштою або миттєвими повідомленнями, повільно передаються через низькошвидкісні з’єднання. Вкладення в один мегабайт (МБ), надіслане через комутований доступ, може зайняти 10 хвилин або більше для передачі через з’єднання, тоді як те саме вкладення може бути надіслане через хороше широкосмугове посилання лише за кілька секунд.

Швидкість потокового телебачення та фільмів

Відеопотоки використовують більшу або меншу пропускну здатність мережі на основі роздільної здатності та частоти кадрів перегляданого вмісту разом із технологією кодеків, що використовується для стиснення та декодування окремих кадрів. Наприклад, телевізор із стандартною роздільною здатністю вимагає в середньому 3,5 Мбіт / с, тоді як потокове передавання якості фільмів DVD вимагає до 9,8 Мбіт / с. Відеотелебачення високої чіткості зазвичай вимагає 10-15 Мбіт / с, а Blu-ray відео до 40 Мбіт / с. Фактична швидкість передачі даних даного відео коливається вгору та вниз з часом залежно від вмісту; фільми зі складними зображеннями та більшим рухом вимагають відносно більшої пропускної здатності.

Швидкість відеоконференцій

Необхідні швидкості мережі для відеоконференцій подібні до телевізійних, за винятком того, що продукти для відеоконференцій пропонують нижчу роздільну здатність та параметри якості, що може значно зменшити вимоги до пропускної здатності. Наприклад, продукти особистої конференції, такі як Apple iChat, вимагають 900 Кбіт / с (0,9 Мбіт / с) для відеосесії для двох осіб. Корпоративні продукти для відеоконференцій використовують більшу пропускну здатність до телевізійних вимог стандартної роздільної здатності (3-4 Мбіт / с), а три- та чотиристоронні сеанси також додатково збільшують вимоги до швидкості.

Швидкість Інтернет-радіо (потокове аудіо)

У порівнянні з відео, потокове передавання аудіо вимагає значно меншої пропускної здатності мережі. Якісне Інтернет-радіо зазвичай транслює зі швидкістю 128 Кбіт / с, тоді як для відтворення подкастів або музичних кліпів потрібно не більше 320 Кбіт / с.

Швидкість онлайн-ігор

Інтернет-ігри використовують широкий пропускну здатність мережі залежно від типу гри та того, як вона була розроблена. Ігри з швидким рухом (наприклад, шутери від першої особи та гоночні назви), як правило, вимагають більшої пропускної здатності, ніж симулятори та аркадні ігри, що використовують відносно простішу графіку. Будь-яке сучасне широкосмугове або домашнє мережеве підключення пропонує достатню пропускну здатність для онлайн-ігор. Інтернет-ігри, як правило, вимагають мережевих з’єднань із низькою затримкою на додаток до достатньої пропускної здатності. Інтерактивні ігри, що працюють у мережі із затримкою в обидва кінці більше 100 мілісекунд, як правило, страждають від помітного відставання. Точна кількість відставання, яка є прийнятною, залежить від сприйняття окремими гравцями, а також типу гри. Наприклад, шутери від першої особи, як правило, вимагають найменших затримок мережі.