Saltar al contenido

Незабаром ШІ зможе читати ваші емоції

29 de septiembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Все більше компаній використовують ШІ, щоб читати ваші емоції.
  • Штучний інтелект, який зчитує емоції, потенційно може спростити використання технологій.
  • Деякі експерти стурбовані наслідками для конфіденційності компаній, які збирають ваші емоційні дані.

Штучний інтелект (ШІ) незабаром може знати про вас більше, ніж ви думаєте. Стартап під назвою Hume AI стверджує, що використовує алгоритми для вимірювання емоцій від міміки, голосу та вербальних виразів. Це одна зі зростаючої кількості компаній, які намагаються зчитувати людські емоції за допомогою комп’ютерів. Але деякі експерти кажуть, що ця концепція викликає проблеми з конфіденційністю. «Той, хто контролює ці системи та платформи, матиме багато інформації про людей», — сказав Lifewire електронним інтерв’ю Боб Білбрюк, радник із технічних стартапів. «Вони зможуть створити профілі для цих людей, які можна буде використовувати для отримання грошової вигоди, контролю результатів або потенційно більш мерзенного макровідстеження людей і суспільства».

Читання по обличчю?

Х’юм каже, що секрет навчання штучного інтелекту читати емоції полягає в великих даних. Компанія каже, що навчає свій штучний інтелект на масивних наборах даних із Північної Америки, Африки, Азії та Південної Америки. «Наше бачення — це світ, у якому штучний інтелект перетворює наукові ідеї на нові способи покращення емоційного досвіду людини», — пише компанія на своєму сайті. «Емоційна обізнаність — це бракуючий інгредієнт, необхідний для створення алгоритмів соціальних мереж, які оптимізують благополуччя користувачів…» Hume — одна з багатьох компаній, які намагаються використовувати дані, щоб отримати розуміння людських емоцій. Компанії використовують емоційний моніторинг, щоб спробувати розробити ефективну рекламу, розповів Lifewire в електронному інтерв’ю Олексій Шалденко, професор, який досліджує ШІ в КПІ ім. Ігоря Сікорського в Україні. Подібна технологія використовується для оцінки тону голосу в кол-центрах, моніторингу поведінки водія в автомобілях і вимірювання ставлення глядача в потокових і продакшн-компаніях. Існують значні потенційні переваги для користувачів, коли штучний інтелект зчитує їхні емоції, сказав Lifewire в електронному інтерв’ю головний технічний директор AI Dynamics Райан Монсурат. Він сказав, що одним із способів використання може бути розробка інтерфейсів, які зменшують ймовірність того, що люди розчаруються або зляться на свою технологію. Більш складною проблемою для вирішення буде створення відповідних емоційних реакцій на емоції, які відчуває штучний інтелект під час взаємодії з людьми, сказав Монсурат. «Багато хто з нас спілкувався з нашими помічниками з розвідки, і хоча якість голосу та інтонація їхніх голосів покращилися за останнє десятиліття, вони не кращі у спілкуванні таким чином, щоб передати різні емоції», — додав він. «Я бачу, що генеративні моделі здатні генерувати синтетичні голоси з емоціями та контекстуально відповідними емоціями, оскільки моделі зростають у розмірі та складності або коли ми робимо нові прориви в галузі глибокого навчання». Але найбільш безпосередню вигоду від технології читання емоцій можуть отримати компанії, які намагаються продавати речі. Система SenseR, наприклад, дозволяє роздрібним торговцям персоналізувати роботу в магазині. Комп’ютери спостерігають і аналізують вирази обличчя та мову тіла покупців. Співробітники можуть використовувати результати, щоб підштовхнути продажі в правильному напрямку, коли їх підкаже торговий персонал у магазині, сказала в інтерв’ю Lifewire електронною поштою Фаріха Різван, експерт із ІТ та зв’язків з громадськістю.

Хтось використовує портативний комп’ютер у вітальні.

«З точки зору аналітики роздрібної торгівлі, використання машинного зору для відстеження покупців-людей може дати роздрібному продавцю інформацію про тривалість взаємодії з магазином, рівні інтересу на основі теплових карт, подорожі до магазину та демографічні дані покупців», — додав Різван.

Кому належать ваші емоції?

Оскільки компанії все частіше звертаються до штучного інтелекту для читання емоцій, існує багато потенційних пасток конфіденційності. Технології розпізнавання облич, які керують системами зчитування емоцій, як правило, працюють у публічних і приватних місцях без згоди людей, за якими відстежуються, зберігаючи їхні дані та іноді продаючи ці дані тому, хто запропонує найвищу ціну, сказав Різван. «Ми також не знаємо, наскільки ці системи захищені від кібератак, які потенційно передають карту обличчя людини в руки поганого гравця», — додав Різван. «Це занепокоєння ініціювало зрушення в посиленому моніторингу, нагляді, розкритті конфіденційності та підзвітності». Найбільше занепокоєння щодо конфіденційності пов’язане не зі штучним інтелектом, а з основними рамками обміну інформацією та правилами, які вже діють, стверджував Монсурат. Якщо компанії можуть монетизувати ваші дані та використовувати їх для маніпулювання вашою поведінкою, тоді розуміння вашого емоційного стану допоможе їм краще це робити. «Нам потрібні закони, які б унеможливлювали таку поведінку, незалежно від того, які інструменти вони використовують для досягнення своїх цілей», — додав Монсурат. «Справа не в інструментах, а в поганих діячах, і наші поточні закони про конфіденційність надзвичайно неадекватні».