Saltar al contenido

Незабаром iPhone може приймати оплату карткою, що зробить готівку застарілою

18 de junio de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Ходять чутки, що незабаром iPhone буде приймати безконтактні платежі з кредитних карток.
  • iPhone також може приймати прямі платежі з iPhone на iPhone.
  • У 2020 році Apple придбала стартап мобільних платежів Mobeewave.

Apple збирається сколихнути світ платежів смартфонами. як? З прямими платежами з iPhone на iPhone за допомогою тих самих чіпів NFC, які підтримують Apple Pay. За словами кореспондента Bloomberg з Apple Марка Гурмана, ці прямі платежі також дозволять людям здійснювати безконтактні платежі зі звичайних кредитних карток, просто торкнувшись або помахавши ними біля iPhone. Уявіть, що ви робите покупки на блошиному ринку і можете розраховуватися карткою. Теоретично будь-хто з iPhone може приймати платежі кредитною карткою, від вантажівок із продовольчими товарами до бездомних продавців журналів. Але на відміну від тепер уже майже універсальної Apple Pay, ця нова схема вже має певну конкуренцію. «Apple Pay — не єдина гра в місті», — повідомив Lifewire електронною поштою японський адвокат Метью Картер. «В Японії також є варіанти NFC, але такі програми, як PayPay, які пропонують скановані коди, також дуже популярні».

Наступний Apple Pay

Apple Pay зробила революцію в телефонних платежах. Це був не перший спосіб оплати телефоном, але він був першим, який повністю став масовим. Це також безпечніше та конфіденційніше, ніж використання вашої справжньої картки, завдяки біометричній автентифікації та збереженню фактичного номера вашої картки в секреті. Навіть якщо ваш iPhone вкрадено, злодію все одно потрібен пароль вашого телефону, щоб здійснити платіж. Тепер Apple може запропонувати таку ж простоту використання для отримання платежів. Немає подробиць про цю неоголошену послугу, але можна припустити, що вона працюватиме з Apple Cash. Наразі Apple Cash доступна лише в США і дозволяє людям здійснювати платежі безпосередньо один одному за допомогою програми Messages. Неважко припустити, що платежі карткою можуть надходити прямо на ваш баланс Apple Cash, щоб використовувати їх для подальших платежів або переказувати на банківський рахунок. Крім того, у 2020 році компанія Apple придбала платіжний стартап Mobeewave, сервіс, який дозволяє покупцям платити, торкаючись карткою NFC-чіпа смартфона. У рамках придбання Apple найняла всю команду Mobeewave, що, безумовно, створює враження, що компанія планує додати таку функцію в iPhone.

Квадратний вбивця?

Одним із найпопулярніших способів отримання кредитних карток для фізичних осіб і малих компаній є використання Square, яка надає ключ для зчитування карток як частину послуги. Платіжна система Apple не обов’язково буде конкурувати з цим. «Розділ Block’s Square містить програмне забезпечення для ведення віртуального реєстру — зберігає все: від пунктів меню до цін і інвентарю, облік податку з продажів і чайових і видачу квитанцій — а також різні послуги, такі як банківські послуги, розрахунок заробітної плати, позики та рахунки-фактури. «На продавців припадає лише третина валового обсягу платежів Block», — повідомив Lifewire електронною поштою Сергій Ніконенко, головний операційний директор компанії з розробки мобільних пристроїв Purrweb.

NFC-зчитувач від Square білого кольору

Це не схоже на типову модель Apple. Швидше за все, це проста пропозиція для малого бізнесу та приватних осіб. І насправді, присутність Apple на цьому ринку може навіть допомогти таким, як Square. «Послуга може принести користь [Square’s parent company] Блокуйте та інших платіжних постачальників, таких як PayPal, дозволяючи меншим роздрібним торговцям простіше приймати платежі, не потребуючи окремого апаратного забезпечення», — каже Ніконенко. Це передбачає, що Apple надасть можливість іншим постачальникам використовувати чіп NFC iPhone для отримання. Ми вже знаємо, що Apple любить скорочувати будь-які платежі, навіть побічно пов’язані з її App Store, тому, можливо, Square і PayPal віддадуть перевагу зберегти свої власні ключі, щоб уникнути ще одного можливого податку Apple. Але, звісно, ​​це вимагає від користувача набагато більше роботи для налаштування. «Apple Pay — це не єдина гра в місті». Якщо Apple зробить свою службу на основі Mobeewave доступною для будь-кого та зробить налаштування так само простим, як налаштування Apple Pay значно знизить перешкоди для прийому платежів картками. І це може справді сколихнути решту індустрії. Як би це не потрясло після запуску, найбільшими короткостроковими виграшами будемо ми з вами, люди, які не Не маю достатньо готівки, щоб купити шматок вуличної піци. Безконтактні платежі за допомогою телефонів, карток або годинників уже дуже популярні в таких країнах, як Великобританія та Швеція. Це невеликий стрибок звідти до повної відмови від готівки, принаймні у звичайному повсякденному використанні. Це може бути досить велика справа.