Saltar al contenido

Нова камера Leica з ручним фокусуванням вартістю 9000 доларів США вже показує свій вік

12 de mayo de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • M11 буде коштувати 9000 доларів за один тільки корпус.
  • Leica нарешті замінила цю дурну нижню панель дверцятами, що відкриваються.
  • Система ручного далекоміра бореться з датчиками надвисокої роздільної здатності.

Остання камера Leica серії M коштує 9000 доларів. Це без об’єктива та на 2 тисячі доларів більше, ніж M10 на момент запуску. І все ж він, ймовірно, буде продаватися також добре, якщо не краще, ніж будь-коли. Leica знає, що її основна аудиторія більше зацікавлена ​​у відтворенні та зовнішньому вигляді, ніж у високих технологіях. Їм подобається, що ці далекоміри старого зразка виглядають і працюють так само, як старі плівкові камери Leica. Але оскільки цей незмінний традиціоналізм є особливістю, він створює дилему: як Leica може тримати людей у ​​звичайному циклі оновлення цифрових товарів, якщо нічого особливого не зміниться? «[You] купіть корпус M для розкоші. Тепер немає нічого поганого в тому, щоб придбати M завдяки їх чудовій посадці та обробці, але давайте не обманюємо себе тут, у чому полягає головна привабливість. Коли велика частина привабливості зводиться до зовнішнього вигляду, все, що заважає цьому, буде більшою проблемою, ніж, скажімо, звичайна робоча конячка Canon», — пише шанувальник гаджетів і коментатор Velvet Spaceman на форумі The Verge.

Невеликі зміни

Це важка проблема. Змінювати нічого, і навіщо комусь замінювати стару модель? Особливо за ціною маленького автомобіля. Але змінивши занадто багато, ви зіпсуєте основи. У центрі цього — прикидання, що Leica — це камера, яка прослужить усе життя. Це було правдою, коли ми всі користувалися плівкою, і це величезна частина бренду Leica. Але в епоху цифрових технологій це просто не так. Немає значення, чи зроблений корпус камери з міцної латуні, чи її внутрішні механізми працюватимуть десятиліттями, коли технології сенсора та видошукача вдосконалюються щороку. Досі відповіддю було внесення невеликих внутрішніх змін. M11 має більші зміни, ніж більшість, включаючи одну надзвичайно радикальну зовнішню зміну — нижня частина більше не знімається. Це звичайна річ Leica, де ви купуєте самовільні обмеження заради творчості.

M11 у 2022 році

M11 може бути найкращим цифровим корпусом Leica серії M. Він залишається таким же простим у використанні, як і раніше, лише знімає нерухомі зображення (без відео) і має ручне фокусування через вікно далекоміра. Сенсор було оновлено до 60-мегапіксельної моделі з більшим динамічним діапазоном, а Leica додала порт USB-C для заряджання та передачі фотографій (ви можете копіювати фотографії безпосередньо на iPhone через програму Fotos). Версія сріблястого кольору має звичайну латунну верхню пластину Leica, але версія, пофарбована в чорний колір, використовує алюміній. Це зменшує вагу на 100 грамів (3,5 унції), або приблизно на одну п’яту від загальної кількості. І тоді є нижня пластина.

Leica M11 у чорному кольорі лежить на столі

Під час зйомки фільму Leica серії M вимагала, щоб ви знімали всю нижню частину камери, щоб вставити плівку. Ідея полягала в тому, що це створило більш стабільну задню панель (щоб утримувати плівку рівно), ніж камери з задньою стороною, що відкривається, хоча деякі пізніші моделі M також мали задню панель, що відкидається. Leica застрягла на цьому недоліку дизайну з цифровим M. Вам потрібно зняти всю пластину, щоб змінити SD-карту або акумулятор. Це означає, що знімаєте його зі штатива, а також ризикуєте впустити та втратити пластину. Тепер ви отримаєте відповідні двері — і завдяки цьому новішу, більшу батарею. M11 може зробити до 1700 фотографій, якщо використовувати лише оптичний видошукач. Говорячи про видошукач, це стає проблемою. Для перегляду та фокусування зображення далекомір використовує окреме вікно. Це швидко, миттєво та добре працює за будь-якого освітлення. Але це також набагато менш точно, ніж автофокусування або фокусування за допомогою електронного екрана бездзеркальної камери.

Вид знизу на Leica M11

Річард Батлер з DP Review стверджує, що 60-мегапіксельний датчик високої роздільної здатності M11 частіше, ніж будь-коли, показує помилки фокусування, демонструючи недоліки ручного далекоміра. А M11 має стабілізоване зображення в реальному часі на екрані, що робить далекомір ще менш привабливим. «Це звичайна річ Leica, коли ви купуєте самовільні обмеження заради творчості», – фотограф, журналіст і оглядач камери Андреа Непорі сказав Lifewire через пряме повідомлення. Але якщо ви коли-небудь користувалися Leica, цифровою чи ні, ви отримаєте привабливість. Це прекрасні машини, які заслуговують свого статусу. Вони просто не дуже добре обладнані для сучасного світу, якщо все, що вам потрібно, це фотоапарат за 9 тис. доларів США (плюс об’єктиви), який працює та відчуває себе точно так само, як кіноапарат. Що багато людей і роблять.