Saltar al contenido

Нова технологія може краще допомогти людям із слабким зором

4 de agosto de 2022

Ключові висновки

  • Одного дня інфрачервоні окуляри можуть допомогти людям зі слабким зором.
  • Дослідники змогли поєднати 3D-камери та тактильну пов’язку, щоб допомогти людям орієнтуватися без зору.
  • Майбутні досягнення в галузі штучного інтелекту, доповненої реальності та можливостей лідара також можуть допомогти людям із втратою зору.

Люди зі слабким зором незабаром можуть отримати допомогу в об’їзді перешкод за допомогою нового виду інфрачервоних окулярів. Дослідники з Мюнхенського технічного університету в Німеччині нещодавно опублікували статтю про свою 3D-камеру та нарукавну пов’язку з тактильним зворотним зв’язком. Це частина зростаючих зусиль щодо використання технологій для допомоги людям із проблемами зору.

«Нова технологія може заповнити прогалини для тих, хто має численні порушення, включаючи втрату зору, і справді заповнює цю прогалину», — сказав в електронному інтерв’ю tebapit Даг Вокер, директор з досліджень і розробок у Hadley, навчальному центрі для тих, хто зіткнувся з втратою зору. . «І коли технічні інструменти розроблені на основі принципів універсального дизайну, виграють усі, включно з людьми з такими вадами, як втрата зору».

Змістовий покажчик

Бачити в темряві

Нова конструкція німецьких дослідників використовує інфрачервоні камери в окулярах для захоплення стереоскопічного зображення. Потім комп’ютер обробляє зображення для створення карти навколишньої території. Нарукавна пов’язка дає користувачеві зворотний зв’язок від вібрації, щоб допомогти користувачам зрозуміти, наскільки близько розташовані предмети та як вони орієнтовані.

Окуляри працюють навіть у темряві. «Навіть у сучасну епоху люди з вадами зору постійно стикаються з проблемою навігації», — пишуть автори у своєму дослідженні. «Найпоширенішим інструментом, доступним для них, є тростина. Хоча тростина дозволяє добре виявляти об’єкти в безпосередній близькості від користувача, їй не вистачає здатності виявляти перешкоди далі». «Люди з обмеженими можливостями повинні мати можливість брати участь у всіх рівнях наших технологій…» Дослідження показало, що піддослідні можуть отримати 98-відсоткову точність під час навігації шляхами. Усі п’ятеро учасників дослідження подолали маршрут з перешкодами з першої спроби.

Техніка для зору

Нові технології для користувачів із слабким зором — це галузь, що розвивається. Наприклад, нова функція живого тексту Apple на основі штучного інтелекту перетворює зображення на текст і навіть читає текст на зображенні. «Це означає, що замість того, щоб просити про допомогу в читанні меню, я можу просто сфотографувати його і попросити мій телефон прочитати це мені», — сказав Вокер. Інші гаджети, які не були спеціально розроблені для користувачів із слабким зором, також корисні. Вокер покладається на свій Apple Watch у багатьох справах. «Я можу попросити Siri, наприклад, встановити для мене нагадування, щоб мені не довелося покладатися на те, що я щось записую чи прочитаю свій почерк», — сказав він. Ще один корисний набір технічних інструментів для тих, хто має слабкий зір, — пристрої для розумного дому. «Це дозволяє людині зі слабким зором або без нього зменшити опалення простою усною фразою, а не намагатися прочитати термостат, попросити розумний динамік прочитати вголос книгу або вимкнути світло в домогосподарстві простою словесною командою», – сказав Вокер.

Крупним планом дорослі руки ведуть руками дитини над шрифтом Брайла в книзі.

Інші тенденції включають інструменти збільшення, вбудовані в повсякденні пристрої, технологію камери, вбудовану в носимі пристрої, технологію навігації, що забезпечує мультисенсорний зворотний зв’язок у носимих пристроях, і доступну технологію для віддаленого працевлаштування, оскільки вона відповідає Рекомендаціям щодо доступності веб-контенту, Сасі Аутвотер-Райт, який має досвід інвалідності та працював сліпим акустиком та аудіоінженером, розповів tebapit в електронному інтерв’ю. За її словами, більшість інструментів для слабкого зору концептуалізують зрячі люди, які уявляють собі, як це має бути для людини зі слабким зором.

«Люди з обмеженими можливостями повинні мати можливість брати участь у всіх рівнях наших технологій, від досліджень і розробок до лідерства та інвестицій, до маркетингу та обслуговування», — додала Аутвотер-Райт. «Це не відбувається широко, тому технології на ринку швидко застарівають, оскільки вони базувалися на тому, що зряча людина припускала, що нам потрібно, з дуже невеликим внеском з боку фактичної спільноти сліпих». Майбутні досягнення в галузі штучного інтелекту, доповненої реальності та можливостей лідара можуть допомогти людям із втратою зору, сказав Уокер. погіршення зору», – додав він. «Крім того, ідея носити окуляри, які могли б сказати мені, хто в кімнаті або що є в моїй коморі, є захоплюючою».