Saltar al contenido

Нова технологія штучного інтелекту може вирішити нашу проблему забруднення?

15 de diciembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Google використовує штучний інтелект, щоб зробити світлофори ефективнішими, щоб зменшити забруднення.
  • Проект Google є частиною прискореної тенденції використання ШІ для боротьби з викидами та зміною клімату.
  • Google стверджує, що його рішення зменшує споживання палива та час затримок на перехрестях на 10-20%.

Коли справа доходить до зменшення викидів, технологія може допомогти малими кроками досягти великих результатів. Google працює над проектом, який міг би використовувати штучний інтелект (ШІ), щоб зробити світлофори ефективнішими в спробі зменшити забруднення. Це частина зростаючих зусиль з використання можливостей штучного інтелекту для боротьби зі зміною клімату. «Штучний інтелект може сприяти зміні клімату через енергетичний сектор, зробивши енергомережу розумнішою», — сказав Єганех Хаєрі, експерт з навколишнього середовища та транспорту з Технологічного інституту Стівенса, в електронному інтерв’ю Lifewire. Використання штучного інтелекту «може покращити вантажні перевезення, воно може кардинально змінити наші моделі ланцюга поставок, воно може допомогти нам з більш енергоефективними проектами будівель тощо. Список довгий», — додав Хаєрі. «ШІ надає нам інструменти, які загалом можуть зробити наші складні системи більш стійкими та ефективними».

Одне світло за раз

Google заявив, що тестує технологію ШІ в Ізраїлі для оптимізації ефективності світлофорів. Компанія стверджує, що це рішення зменшує споживання палива та час затримок на перехрестях на 10-20%. У співпраці з муніципалітетом Хайфи та Ізраїльською національною дорожньою компанією Google запустив пілотну технологію оптимізації дорожніх сигналів на основі штучного інтелекту в чотирьох місцях Ізраїлю. Компанія заявила, що незабаром планує пілотувати програму в інших країнах. Кейт Брандт, директор Google з питань сталого розвитку, сказала у відеопрезентації, що компанія працювала над розрахунком умов руху та часу на перехрестях у містах по всьому світу, а потім почала тренувати модель ШІ для оптимізації цих неефективних перехресть. «Неефективні світлофори шкідливі для навколишнього середовища та громадського здоров’я, тому що непрацюючі автомобілі означають марну витрату пального та більше забруднення повітря на вулицях», – сказала вона. «Це можливість для ШІ допомогти створити проривні зміни».

Сприйняття клімату

Експерти кажуть, що іноді боротьба зі зміною клімату полягає в боротьбі з неправильним уявленням про це питання. Blackbird.ai використовує системи, керовані штучним інтелектом, для боротьби з кліматичною дезінформацією. Компанія стверджує, що її технологія може знаходити наративи дезінформації про зміну клімату, що поширюються на платформах соціальних мереж, і повідомляти організації та уряди. «Дезінформація про зміну клімату, яка поширюється зловмисниками у формі конкурентів, протиборчих національних держав і навіть маргінальних груп, є поширеною та глибоко інтегрованою у величезну кількість новин, до яких ми, як населення, маємо доступ у 21 столітті», — Васім Халед, генеральний директор Blackbird.ai, сказав Lifewire в електронному інтерв’ю.

Інтенсивний рух на десятисмуговій автостраді.

Минулого року технологія Blackbird.AI виявила велику кількість розмов навколо поняття «блокування зі зміни клімату» як потенційного методу, який уряд може використовувати для боротьби зі зміною клімату. Розмови про карантин вперше виникли після того, як авторитетна медіа-організація Project Syndicate опублікувала статтю під назвою «Уникнення кліматичного блокування». «Хоча стаття торкалася гіпотетичних найгірших сценаріїв, таких як блокування через зміну клімату, у центрі уваги статті було те, як, якщо ми зможемо внести зміни зараз, ми уникнемо крайніх заходів і незворотної шкоди нашій планеті», — сказав Халед. ШІ також допомагає краще прогнозувати наслідки забруднення та зміни клімату. Наприклад, дослідники використовують техніку Deep Emulator Network Search (DENSE), керовану штучним інтелектом, щоб покращити моделювання того, як сажа та аерозолі відбивають і поглинають сонячне світло. Системи штучного інтелекту допомагають підвищити загальну якість і точність збирання врожаю, відоме як точне землеробство. Технологія штучного інтелекту допомагає виявляти хвороби рослин, шкідників і погане харчування ферм. Наприклад, компанія aWhere використовує ШІ, щоб зрозуміти, як забруднення та зміна клімату впливають на врожайність сільського господарства. «Розуміючи погодні умови, цикли посухи та сезонні повені, aWhere може допомогти фермерам краще підготуватися та пом’якшити вплив екстремальних погодних явищ», — сказав технічний аналітик Даніель Інтолюббе-Чміл Lifewire в електронному інтерв’ю. «Однак вплив цих рішень не обмежується врожайністю фермера, оскільки продовольча криза швидко стає гуманітарною».