Saltar al contenido

Нова технологія VR може допомогти людям з вадами зору

24 de enero de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Віртуальна реальність та інші технології можуть допомогти людям із вадами зору обробляти зображення.
  • Італійські дослідники працюють над грою віртуальної реальності, яка перетворює зображення на звуки.
  • Новий імплантат для сліпих людей в’єднується безпосередньо в мозок і може повністю обійти зір.

Віртуальна реальність (VR) може дати людям з вадами зору новий спосіб бачити. Нова акустична гра в стрільбу з лука дозволить людям, які живуть із сліпотою, вперше відчути технологію віртуальної реальності. Це частина невеликої кількості експериментальних технологічних варіантів для людей із вадами зору. «VR корисна для [people with vision impairments] з тих самих причин це корисно для інших», – сказав Майкл Хінгсон з компанії AccessiBe, що спеціалізується на доступі до технологій, в інтерв’ю Lifewire електронною поштою. «Ігри дають ширший сенс гри. Для інших цілей він пропонує можливість переглядати будь-що за допомогою чогось іншого, ніж слова чи зображення. VR пропонує абсолютно захоплюючий вхід у наш світ та деінде, не виходячи за рамки власного комп’ютера».

Вражаючи цілі без прицілу

Вчені з IIT-Istituto Italiano di Tecnologia (Італійський технологічний інститут) нещодавно розробили гру зі стрільбою з лука на основі акустичної віртуальної реальності. Система дозволяє користувачам чути віртуальне середовище, а не бачити його, перетворюючи зображення на звукові хвилі. Метою дослідження було зрозуміти, як люди зі сліпотою пересуваються та орієнтуються в просторі. За словами дослідників у прес-релізі, цю платформу можна буде використовувати в майбутньому для відновлення їхніх навичок орієнтації та забезпечення самостійності, як шрифт Брайля для читання та письма. Результати дослідження були опубліковані в журналі Кордони в людській нейронауці. VR пропонує абсолютно захоплюючий вхід у наш світ… «Здатність орієнтуватися в просторі, очевидно, пов’язана із зором, але механізми, за допомогою яких це відбувається, і стратегії, які використовує людський мозок, щоб впоратися з втратою зору, досі незрозумілі. «Моніка Горі, член дослідницької групи, повідомила в прес-релізі. «Наш останній результат дослідження є ще одним кроком вперед у розумінні того, як простір і тіло поєднуються, щоб створити відчуття простору».

VR для людей із вадами зору

Експерти кажуть, що пристрої VR пропонують рішення для покращення життя людей із вадами зору. Професіонали з догляду за очима використовують різні види оптичних засобів для збільшення зображення на сітківці, розповів оптометрист Норман Шедло Lifewire в електронному інтерв’ю. Ці допоміжні засоби збільшують те, що знаходиться поблизу, наприклад письмовий текст, і збільшують те, що знаходиться далеко, наприклад знаки чи номери вулиць. За словами Шедло, технологія віртуальної реальності може виконувати обидва ці завдання одним інструментом. Зображення можна збільшувати, регулювати контрастність, змінювати колір відповідно до індивідуальних потреб кожного пацієнта та за потреби налаштовувати для кожного ока. «Крім того, багато випадків порушення зору включають пошкодження різних частин сітківки», — сказав Шедло. «Можливо, є частини сітківки, які мають деяку візуальну функцію. Проектування покращених зображень на ці частини сітківки значно покращить повсякденне функціонування цих пацієнтів». Окрім віртуальної реальності, розробляються й інші нові технології, щоб допомогти людям із вадами зору. Компанія eSight, наприклад, пропонує електронні окуляри, які, за її словами, можуть покращити слабкий зір, стимулюючи синаптичну активність решти фоторецепторної функції очей користувача. Використовуючи камеру, алгоритми та екрани з високою роздільною здатністю, допоміжна технологія максимізує візуальну інформацію, що надається мозку, щоб природним чином компенсувати прогалини в полі зору користувача. «eSight полегшує самостійне життя, не лише забезпечуючи функціональну гостроту зору для більшості завдань, але й здатність орієнтуватися всередині та поза домом незалежно від сторонньої допомоги», — сказав Брайан МакКоллум, головний комерційний директор eSight, в електронному інтерв’ю Lifewire. Ведуться навіть дослідження нового імплантату для сліпих, який вставляється безпосередньо в мозок. У пристрої використовуються модифіковані окуляри з маленькою камерою. Комп’ютер обробляє відео в реальному часі, перетворюючи його на електронні сигнали, потім дріт з’єднує відео з черепом пацієнта, щоб дозволити їм «бачити» літери та прості зображення. «Повний обхід очей і обробка сигналів безпосередньо в зорову кору головного мозку стане великим прогресом, який зможе забезпечити пацієнтів типом «нормального зору», – сказав Шедло. «Гарнітура віртуальної реальності в поєднанні з цією технологією була б грою… змінна комбінація. Це було б найближче до штучних очей».