Saltar al contenido

Нові комп’ютерні чіпи можуть обробляти більше, ніж ваш мозок

22 de septiembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Чіпи, засновані на архітектурі людського мозку, можуть допомогти зробити гаджети розумнішими та енергоефективними.
  • BrainChip нещодавно анонсувала свій нейромережевий процесор Akida.
  • Mercedes використовує процесор BrainChip у своєму новому концепт-карі Mercedes Vision EQXX, який рекламується як «найефективніший Mercedes-Benz, який коли-небудь створювався».

Нове покоління смартфонів та інших гаджетів може працювати за допомогою чіпів, розроблених, щоб діяти як ваш мозок. BrainChip нещодавно анонсувала свій нейромережевий процесор Akida. У процесорі використовуються мікросхеми, натхненні імпульсною природою людського мозку. Це частина зростаючих зусиль з комерціалізації чіпів на основі нервових структур людини. Нове покоління чіпів може означати «більш глибоку нейронну мережеву обробку можливостей у майбутньому на портативних пристроях, наприклад, смартфонах, цифрових компаньйонах, розумних годинниках, моніторингу стану здоров’я, автономних транспортних засобах і дронах», — сказав Вішал Саксена, професор електротехніки та комп’ютерної інженерії в Університет Делавера сказав Lifewire в електронному інтерв’ю.

Мізки на чіпі

BrainChip каже, що нові плати можуть допомогти розпочати нову еру віддаленого ШІ, також відомого як периферійні обчислення, завдяки їх продуктивності, безпеці та низьким вимогам до енергоспоживання. Імітуючи обробку мозку, BrainChip використовує власну архітектуру обробки під назвою Akida, яка є одночасно масштабованою та гнучкою, щоб відповідати вимогам периферійних пристроїв. На межі вхідні дані датчиків аналізуються в точці збору, а не шляхом передачі через хмару до центру обробки даних. «Я радий, що люди нарешті зможуть насолоджуватися світом, де штучний інтелект зустрічається з Інтернетом речей», — сказав Шон Хехір, генеральний директор BrainChip, у прес-релізі. «Ми працювали над розробкою нашої технології Akida більше десяти років, і завдяки повній комерційній доступності нашого AKD1000 ми готові повністю реалізувати наше бачення. Інші технології просто не здатні до автономного, поступового навчання на ультра – низьке енергоспоживання, яке можуть забезпечити рішення BrainChip».

Mercedes Vision EQXX

Mercedes Vision EQXX.

Mercedes використовує процесор BrainChip у своєму новому концепт-карі Mercedes Vision EQXX, який рекламується як «найефективніший Mercedes-Benz, який коли-небудь створювався». Автомобіль містить нейроморфні обчислення, які допомагають зменшити споживання енергії та збільшити запас ходу автомобіля. Нейроморфний чіп Akida від BrainChip дозволяє виявляти ключові слова в кабіні замість використання енергоємної передачі даних для обробки інструкцій. Однією з істотних переваг чіпів, сконструйованих як мозок, які також називають нейроморфним дизайном, є потенційна економія електроенергії. Хоча дослідники дуже мало розуміють основи пізнання, людський мозок споживає лише близько 20 Вт енергії, сказав Саксена. «Це пов’язано з тим, що мозок виконує «обчислення в пам’яті» та спілкується за допомогою спайків, керованих подіями, при цьому енергія споживається лише тоді, коли випромінюється сплеск», – додав він. Нейроморфні чіпи добре підходять для завдань із інтенсивним процесором, таких як комп’ютери зі штучним інтелектом із глибоким навчанням, оскільки вони споживають набагато менше енергії. За словами Саксени, чіпи також можуть бути корисними для периферійних пристроїв, таких як смартфони, де заряд акумулятора обмежений.

Майбутні мікросхеми

BrainChip є одним із багатьох стартапів, які зосереджуються на мікросхемах, натхненних мозком, які називають нейроморфним дизайном, включаючи SynSense і GrAI Matter Labs. Intel працює над своїм нейроморфним чіпом Loihi, але він ще не доступний для покупки. Міжнародна дослідницька група IMEC у Бельгії розробляє нейронні мережі для розробки кращих аудіопристроїв, радарів і камер, які реагують на певні події. Нейронні чіпи пропонують «здатність онлайн-навчання, роблячи сенсорні системи адаптованими до варіацій реального світу (подумайте про зміну умов освітлення для камер або варіації від людини до людини для носимих пристроїв),» Ілля Окет, керівник програми в IMEC, сказав Lifewire в електронному інтерв’ю. Нейроморфні чіпи також можуть дозволити комп’ютерам бачити як люди. Prophesee застосовує нейроморфні техніки для обробки зору. Підхід компанії називається подієвим баченням, яке фіксує та обробляє лише інформацію про зміни в сцені, як це роблять люди, замість безперервного потоку даних для всіх місць, які використовують звичайні камери. За словами Окета, нейроморфні чіпи одного разу зможуть увімкнути більш інтелектуальні датчики в таких пристроях, як розумні пристрої, гарнітури AR/VR, персональні роботи та роботи-таксі. Нові чіпи можуть виконувати локальні завдання штучного інтелекту, щоб вчитися та адаптуватися до місцевих та мінливих умов. «Все це без потреби в хмарному зв’язку, що забезпечує вбудовану конфіденційність», — додав він.