Skip to content

Нітрид галію знову охолодив нудні зарядні пристрої

26 de Квітень de 2022

Ключові речі на винос

  • GaN, він же нітрид галію, дозволяє зарядним пристроям працювати холодніше.
  • Кулерні гаджети можна зробити набагато менше.
  • GaN робить можливими нові види зарядних пристроїв.

Зарядні пристрої з нітриду галію (GaN) захопили сумки для гаджетів і настільні комп’ютери завдяки своєму крихітному розміру, але бути малим — це лише одна з їхніх хитрощів. Спочатку GaN мав на увазі менші зарядні пристрої, але тепер все стає цікавим — майже повністю тому, що пристрої на основі GaN виділяють менше тепла, ніж пристрої з кремнієвими компонентами. Наприклад, з однієї коробки можна одночасно випити кілька спраглих пристроїв, а ми також отримуємо цікаві форми, як-от зарядний пристрій для млинців Anker, який легко носити з собою. Чому GaN такий корисний? «GaN складається з транзисторів, які перемикаються з дуже високою швидкістю, що дозволяє проводити електрику з дуже високою швидкістю», — сказав Lifewire по електронній пошті Джонатан Тіан, засновник компанії Mobitrix, що розробляє програмне забезпечення для керування телефонами. «Це зменшує втрати потужності [to heat]тому він забезпечує високу потужність порівняно з іншими зарядними пристроями».

GaN проти кремнію

Нітрид галію використовується з 1990-х років, наприклад, у світлодіодах. Нещодавно він зробив революцію в зарядних пристроях. Причина проста: кремній досяг граничного розміру з точки зору тепло- та електропередачі. Ви не можете зменшити його далі, щоб речі не стали занадто гарячими. GaN, з іншого боку, краще проводить і залишається холоднішим. Це дозволяє використовувати менші зарядні пристрої та пов’язані з ними елементи. Найкращий спосіб побачити різницю – поставити силіконовий зарядний пристрій для телефону поруч із зарядним пристроєм для ноутбука GaN. Зарядний пристрій GaN ледь більший, і хоча звичайний зарядний пристрій для телефону (наприклад, той, який раніше входив в коробку iPhone) витримує лише 5 Вт, версія GaN (наприклад, Anker’s Nano II) може викачувати від 35-45 Вт. . Якщо ви використовуєте витончений ноутбук, як-от Apple MacBook Air або Dell XPS, ви можете полюбити комп’ютер, але ненавидите громіздку цеглу, яку потрібно носити з собою. Завдяки чудесам GaN і ноутбуків з живленням від USB-C, тепер ви можете живити комп’ютер від чогось такого розміру і від старих зарядних пристроїв для телефонів.

Подвійні порти

Після того, як ви зменшили розмір зарядного пристрою, ви можете почати думати про інше використання. Одним з моїх улюблених є потужний мультизарядний пристрій. Я використовую Anker’s PowerPort Atom III Slim, плоский чотирипортовий зарядний пристрій з одним портом USB на 45 Вт і трьома портами USB A, які мають спільну потужність 20 Вт. Він ідеально підходить для подорожей, оскільки може поміститися в кишені сумки, чохла для ноутбука або штанів, але також чудово підходить для застібання на липучках під столом. 45 Вт недостатньо, щоб підтримувати зарядку MacBook Pro під час використання з повним нахилом, але він заряджатиме його під час перегляду фільмів, а порт USB-C чудово працює з новими кабелями USB-C MagSafe. Або ви можете піти в іншому напрямку, узявши футляр розміром із силіконовий зарядний пристрій і вставивши кілька абсурдно потужних портів. Остання пропозиція Satechi — це зарядний пристрій на 165 Вт з чотирма портами USB-C. Максимальна потужність для одного порту становить 100 Вт, але ви можете із задоволенням заряджати та використовувати чотири гаджети на повній швидкості, не потуючи. Це 120 доларів, але це не набагато більше, ніж фірмовий зарядний пристрій для ноутбука, і це набагато корисніше.

Більш тривалий

Оскільки зарядні пристрої GaN працюють холодніше, вони також, можливо, прослужать довше. «Зарядні пристрої GaN надають цілий список переваг. Одна з них полягає в тому, що вони ефективно передають енергію та зберігають тепло до мінімуму», — сказав Lifewire по електронній пошті Дайват Долакія, віце-президент Essenvia, компанії, яка допомагає регулювати медичні пристрої. «Це означає, що зарядні пристрої GaN продовжують працювати ще довго після того, як зарядні пристрої без GaN зупиняються, навіть ті, які були виготовлені рік чи два в минулому. Цей тривалий термін служби дозволяє заряджати більше пристроїв і отримувати сильнішу зарядку».

Зарядний порт Anker з нітриду галію.

Поки що продукти GaN в основному зробили революцію на ринку зарядних пристроїв USB, але їх може бути більше. Пристрої, які підключаються безпосередньо до стіни, також можуть отримати користь. Ці пристрої — музичні студійні мікшери, телевізори, підсилювачі тощо — мають внутрішні джерела живлення, які виробляють тепло під час перетворення з 120- або 240-вольтної напруги в необхідну для роботи. Це тепло може передчасно старіти інші компоненти, тому вони часто використовують зовнішній блок живлення. GaN міг би вирішити ці проблеми, забезпечивши внутрішні джерела живлення з меншою кількістю тепла. Це не надто захоплюючий прорив у порівнянні з екранами miniLED або вишуканими новими функціями камери телефону, але GaN покращує ваш досвід тонкими та важливими способами, що варто оцінити.