Saltar al contenido

Обіцянка фактичної мережі 5G залишається незрозумілою

15 de abril de 2021

Ключові винос

  • Національна мережа 5G у США все ще будується.
  • Перевірте дрібний шрифт, коли стільникові компанії заявляють про покриття 5G.
  • Дослідження асоціації торгівлі бездротовою галуззю виявило, що США відстають «набагато позаду» за ліцензованою доступністю спектра середньої смуги.

5G Sunset Cell Tower: Вежа стільникового зв'язку для передачі мобільних телефонів та відеоданих

Білл Оксфорд / Getty Images

Минулого тижня T-Mobile оголосив про свою нову автономну мережу 5G, приєднавшись до AT&T та Verizon як бездротові компанії, що мають “національний” 5G-слід. Питання, однак, полягає в тому, скільки з цього – просто ажіотаж і скільки базується на реальності. T-Mobile заявляє, що є першим оператором у світі, який запустив комерційну загальнодержавну автономну мережу 5G, яка зараз охоплює 250 мільйонів людей у ​​понад 7500 міст та селищ на відстані 1,3 мільйона миль. Verizon висунув подібні претензії, як і AT&T. Обіцянка 5G готується роками.

Змістовий покажчик

5G справді тут?

Прихильники 5G говорять нам, що 5G буде в 100 разів швидшим, вп’ятеро більш чутливим і зможе підключитися до 100 разів більше пристроїв, ніж 4G. Тепер для дози реальності: 5G наближається, але його ще немає. «Як ви продаєте на ринок таку послугу, як 5G, яка доступна лише частку часу, принаймні спочатку». Дослідження, проведене в березні 2020 року міжнародною дослідницькою компанією Analysys Mason для Асоціації стільникових телекомунікацій та Інтернету (CTIA), показало, що США «значно відстають» від інших країн за ліцензованою доступністю спектра середньої смуги. США стежать за Австралією, Канадою, Китаєм, Францією, Німеччиною, Гонконгом, Італією, Японією, Катаром, Південною Кореєю, Іспанією, Швецією та Великобританією, оскільки інші країни випускають більше цих ефірів для використання 5G.

«Американських політиків слід похвалити за те, що вони зосереджені на тому, щоб 2020 рік став роком середньої смуги. У цьому звіті підкреслюється, наскільки швидко інші країни продовжують відкривати більше цих ключових ефірів для 5G », – заявила президент та генеральний директор CTIA Мередіт Аттвелл Бейкер. «Нам потрібна дорожня карта, щоб ефективно подвоїти кількість середньосмугового спектру, встановленого на аукціоні цього року, і смуги 3,1-3,55 ГГц та 6 ГГц – це дві чіткі можливості для підтримки американської економіки 5G». Дослідження Analysys Mason дійшло висновку: «В середньому дослідження передбачає, що до кінця 2020 року країни базового рівня нададуть 382 мегагерц ліцензованої середньої смуги, тоді як США матимуть лише 70 мегагерц – тобто в середньому ці країни матимуть більше п’яти в рази більше середнього діапазону, ніж США наприкінці року «.

Швидкі швидкості, низький рівень зв’язку

Незалежна компанія з аналізу мобільних мереж Opensignal представила свої результати щодо світового досвіду 5G на Всесвітньому конгресі мобільних зв’язків у Лос-Анджелесі восени минулого року. Їх аналіз порівнював прийняття мережі 5G від таких ранніх компаній, як Південна Корея, Італія, Німеччина, Швейцарія, Іспанія, Австралія та Великобританія, та прийняття мережі 5G із США. Ключові висновки показують, що американські мобільні користувачі з пристроями, оснащеними 5G, користуються найшвидшими швидкостями 5G у світі, але витрачають найменшу кількість часу, фактично підключеного до 5G. «Наш останній аналіз Opensignal допомагає виділити деякі ключові питання, з якими стикається галузь, коли йдеться про 5G, а саме: як ви продаєте таку послугу, як 5G, яка доступна лише частину часу, принаймні спочатку», – сказав Брендан Гілл, генеральний директор Opensignal, у заяві. Гілл сказав, що ранній напрямок діяльності галузі, очевидно, був приділений швидкості, особливо в США, але «розмова повинна швидко розвиватися, щоб зосередитись на тому, щоб 5G справді був тут, а не лише тут».

Основною перешкодою для повноцінного розгортання 5G є обмежена доступність частот середнього діапазону спектру, приблизно між діапазоном 2,5-3,5 ГГц. І федеральний уряд, і індустрія бездротового зв’язку не зробили достатніх інвестицій в інфраструктуру. Якість обслуговування 5G на середньосмугових частотах є пристойною, дозволяючи збільшити швидкість у 10 разів за 4G. Це все ще далеке від обіцянок у 100 разів швидше! Іншого варіанту, mmWave 5G-послуг, що пропонуються трьома основними операторами, також бракує. Хоча технологія може забезпечити швидкість завантаження в 50 разів швидшу, ніж 4G, її користувачі повинні знаходитись назовні, не рухатися і знаходитись в одному з обмеженої кількості міст, де перевізник пропонує цей тип технології 5G.

FCC має план

Федеральна комісія з питань зв’язку (FCC) усвідомлює дефіцит доступності спектра і проводить план сприяння перевазі Америки в галузі технологій 5G (FAST), який вимагає просування більшого спектра на ринок, оновлення інфраструктурної політики та модернізації застарілих норм. «FCC визначила пріоритетом звільнення середньосмугового спектру для таких прогресивних бездротових мереж, як 5G. Як і всі наші зусилля щодо виконання плану FAST, ми прагнемо якнайшвидше та ефективніше розгорнути бездротові служби наступного покоління в діапазоні 3,5 ГГц », – сказав голова FCC Аджит Пай у заяві. FCC прискорює федеральний огляд інфраструктури та пришвидшує державний та місцевий огляд малих осередків.

Тоді є телефон

Перш ніж купувати телефон із підтримкою 5G, ви захочете виконати домашнє завдання. Американські оператори пропонують три типи 5G, кожен з різними наборами частот. Не забудьте запитати, до якої версії 5G ви зможете отримати доступ. Ви не повинні платити за технологію 5G лише для того, щоб отримати швидкість 4G (або майже 4G) і сервіс. Майбутнє стільникових послуг 5G наближається. Але наразі індустрія бездротового зв’язку затримала вас.