Saltar al contenido

Огляд дисплеїв мобільних телефонів

15 de julio de 2021

Ви можете подумати, що всі екрани мобільних телефонів однакові, але це не може бути далі від істини. Екрани мобільних телефонів можуть сильно відрізнятися в залежності від телефону, і тип екрану, який має ваш телефон, сильно впливає на використання пристрою. Ось огляд найпоширеніших типів екранів на мобільних телефонах.

Змістовий покажчик

РК-дисплеї

Рідкокристалічний дисплей (РК) – це тонкопанельний дисплей, який використовується в багатьох комп’ютерах, телевізорах та мобільних пристроях, але насправді існує кілька різних типів РК-дисплеїв. Ось типи РК-дисплеїв, які ви, мабуть, знайдете на мобільному телефоні.

  • РК-дисплей: РК-дисплей вимагає підсвічування, що означає, що РК-дисплей вимагає більше енергії, ніж інші типи дисплеїв. Це може оподатковувати акумулятор вашого телефону. РК-дисплеї тонкі і легкі, однак недорогі у виробництві.
  • Тонкоплівковий транзистор (TFT): TFT-РК-дисплеї – це покращення якості старих РК-дисплеїв. Дисплей забезпечує чітке зображення, але забезпечує поганий огляд під кутом. Цей дисплей найкраще переглядати прямо.
  • Комутація в площині (IPS): IPS-рідкокристалічні дисплеї є покращенням порівняно з TFT-рідкокристалічними дисплеями завдяки тому, що вони пропонують краще відтворення кольорів та ширші кути огляду. Вони використовуються на смартфонах середнього та високого класу та портативних пристроях.

Дисплеї OLED

Дисплеї з органічним світлодіодом (OLED) здатні забезпечувати чіткіше та яскравіше зображення, ніж РК-дисплеї, при цьому споживаючи менше енергії. Як і РК-дисплеї, OLED-дисплеї бувають різних типів. Ось типи OLED-дисплеїв, які ви, мабуть, знайдете на смартфонах.

  • OLED-дисплей: для OLED-дисплея не потрібне підсвічування, щоб підсвічувати пікселі дисплея. Тут використовуються органічні вуглеводневі ланцюги, що випромінюють світло. Кожен піксель робить своє світло. Контраст високий, що дозволяє отримати темно-чорний та яскраво-білий кольори. Термін служби дисплея може бути коротшим, ніж у РК-дисплея, через органічну природу його компонентів.
  • Active-Matrix OLED (AMOLED): AMOLED відображає парну частину TFT-дисплея з OLED-дисплеєм для швидкого часу відгуку та економії енергії.
  • Дисплей Super AMOLED: Super AMOLED базується на технології AMOLED. Він забезпечує на 20 відсотків яскравіший екран і споживає на 20 відсотків менше енергії. Оскільки сонячне світло відбивається значно менше, ніж дисплей AMOLED, він ідеально підходить для телефонів, які часто використовуються на відкритому повітрі.

Торкніться екранів

Сенсорний екран – це візуальний дисплей, який діє як пристрій введення, реагуючи на дотик пальців, руки або пристрою введення, наприклад стилуса. Не всі відмінності однакові. Ось типи сенсорних екранів, які ви, мабуть, знайдете на мобільних телефонах.

  • Сенсорний екран: Перші сенсорні екрани були резистивними. Вони не були чутливі до дотику людського пальця. Вони були чутливі до стилуса, який чинив тиск на екран.
  • Ємнісний сенсорний екран: Цей дисплей використовує провідний дотик людського пальця або спеціалізованого пристрою для введення.
  • Мультисенсорний екран: мультисенсорний екран може виявляти вхідні дані з двох або більше точок контакту одночасно.

Дисплей сітківки

Apple називає дисплей на своєму iPhone Retina Display, кажучи, що він пропонує більше пікселів, ніж може побачити людське око. Важко визначити точні характеристики дисплея Retina, оскільки iPhone змінив розмір кілька разів з часу впровадження цієї технології. Однак дисплей Retina забезпечує щонайменше 326 пікселів на дюйм. З виходом iPhone X Apple представила дисплей Super Retina, який має роздільну здатність 458 ppi, вимагає менше енергії та працює краще на відкритому повітрі. Дисплеї Retina та Super Retina доступні лише на телефонах Apple iPhone.