Saltar al contenido

Огляд того, як створити цілі будинкові або багатокімнатні аудіосистеми

15 de abril de 2021

У цій статті

Цілі будинкові аудіосистеми – також відомі як багатокімнатні або багатозонні – з роками стають дедалі популярнішими. Трохи плануючи і відкриті вихідні для початку та закінчення проекту, ви можете мати повний контроль над тим, як музика відтворюється у всьому будинку. Існує кілька методів та технологій, які слід враховувати при розповсюдженні аудіо, кожен із яких має свої переваги та проблеми. Таким чином, може здатися дещо залякуючим, щоб зрозуміти, як всі частини гармонійно поєднуються, будь то дротові, бездротові, живленні та / або без живлення. Напевно, ви вже володієте деяким обладнанням, таким як стереодинаміки та якісний приймач для домашнього кінотеатру. Наступним кроком є ​​планування того, як буде виглядати ваша багатокімнатна система, перш ніж розширювати та використовувати функції, щоб охопити додаткові площі. Прочитайте далі, щоб отримати уявлення про різні способи виконання роботи.

Іван Стеванович / Getty Images

Змістовий покажчик

Багатозонні / односистемні системи, що використовують приймач

Найпростіший спосіб створити двозонну стереосистему, швидше за все, у вас під рукою. Багато приймачів домашнього кінотеатру оснащені перемикачем A / B Speaker, який дозволяє підключати до другого набору динаміків. Помістіть додаткові динаміки в іншу кімнату та встановіть дротові колонки, що ведуть до роз’ємів динаміка B приймача. Це воно! Перемикаючи перемикач A / B, ви можете вибрати, коли музика відтворюватиметься в одній або обох областях. Також можна підключити ще більше колонок до приймача за допомогою перемикача динаміків, який виконує роль концентратора. Тільки пам’ятайте, що, хоча він може бути багатозонним (різні зони), він все одно є джерелом. Ви захочете налаштувати систему з декількома джерелами для одночасної передачі різної музики до різних кімнат / динаміків.

Багатозонні / багатопоточні системи, що використовують приймач

Якщо у вас є новий ресивер для домашнього кінотеатру, ви можете використати його функції для декількох кімнат / джерел без необхідності вбудовувати перемикач. Багато приймачів мають додаткові виходи, які можуть забезпечити двоканальний звук (а іноді і відео) до трьох окремих зон. Це означає, що у вас може бути різна музика / джерела, що відтворюються в різних областях, замість того, щоб усі динаміки використовували один і той же. У деяких моделях аудіовихід має рівень гучномовця, для цього потрібно лише довжину дроту, що підключається до всіх інших динаміків. Але обов’язково уважно перевіряйте. Деякі приймачі використовують сигнал без посилення, для чого потрібні кабелі лінійного рівня та додатковий підсилювач між кімнатами та додатковими динаміками.

Удосконалені мультизонові / мульти-джерельні системи управління

Багатозонна система управління – це, по суті, комутатор (наприклад, перемикач динаміків), що дозволяє надсилати вибране джерело (наприклад, DVD, CD, програвач, медіаплеєр, радіо, мобільний пристрій тощо) до певної кімнати ) у вашому домі. Ці системи управління можуть надсилати або лінійні сигнали до підсилювача (-ів), розташованих у вибраній (-іх) кімнаті (-ях), або можуть мати вбудовані підсилювачі, які надсилають сигнали рівня динаміка у вибрані приміщення (кімнати). Незалежно від типу, ці системи управління дозволяють слухати різні джерела одночасно в різних зонах. Вони доступні у багатьох конфігураціях, часто від чотирьох до восьми або більше зон.

Весь будинок аудіомереж / комп’ютерної локальної мережі

Ті, кому пощастило володіти будинком із уже встановленою мережевою проводкою, можуть отримати значну перевагу. Той самий тип кабелів (CAT-5e), що використовується для підключення комп’ютерної мережевої системи, також може розподіляти звукові сигнали в декількох зонах. Це економить багато роботи та часу (якщо динаміки мають або можуть бути обладнані підключенням), тому що вам не доведеться турбуватися про те, що проводяться дроти (тобто вимірювання довжини, свердління отворів тощо). Вам просто потрібно встановити колонки і підключитися до найближчого сумісного порту. Хоча цей тип проводки здатний поширювати звукові сигнали, його не можна використовувати одночасно для комп’ютерної мережі. Однак ви можете використовувати свій комп’ютер для розповсюдження звуку через дротову домашню мережу у вигляді цифрових аудіофайлів, інтернет-радіо або потокових онлайн-сервісів. Це недороге рішення, особливо якщо у вас вже встановлена ​​комп’ютерна мережа.

Бездротовий розподіл музики

Якщо у вас немає попередньо підключеного дому будинку, і якщо модернізація проводки занадто велика для розгляду, можливо, ви захочете підключитися до бездротової мережі. Бездротові технології продовжують постійно вдосконалюватись, пропонуючи користувачам всебічний досвід, який також можна порівняно легко налаштувати. Багато з цих акустичних систем використовують Wi-Fi та / або Bluetooth – деякі можуть мати додаткові дротові з’єднання – і часто постачаються з мобільними додатками, розробленими для зручного управління через смартфони та планшети. В кінцевому підсумку досить просто додати та налаштувати додаткові колонки. Але одним із помітних обмежень використання бездротових колонок є сумісність; більшість бездротових акустичних систем створені для роботи / створення пари лише з іншими одними і тими ж виробниками (а іноді і в межах одного сімейства продуктів). Тож на відміну від дротових колонок, які є агностичними для бренду / типу, ви не можете просто поєднувати та поєднувати бездротові колонки та досягати тих самих бездоганних результатів. Бездротові колонки також можуть бути дорожчими, ніж дротові.

Бездротовий музичний адаптер

Якщо ви захоплені ідеєю бездротового аудіо, але не хочете замінювати свої ідеально підключені дротові колонки на бездротові, адаптер цифрових медіа може бути правильним. Ці адаптери з’єднують комп’ютер або мобільний пристрій з приймачем домашнього кінотеатру за допомогою Wi-Fi або бездротової мережі Bluetooth. За допомогою приймача, встановленого на джерело вхідного сигналу адаптера (як правило, RCA, 3,5-мм аудіокабель, TOSLINK або навіть HDMI), ви можете передавати аудіо в будь-яку кімнату (-и), до якої колонки підключені до приймача. Незважаючи на те, що можна використовувати кілька музичних адаптерів для передачі окремих звукових сигналів на різні набори динаміків (тобто для багатозонних та багатопоточних джерел), це може закінчитися складніше, ніж це варте. Незважаючи на те, що ці цифрові медіа-адаптери працюють добре і мають високу ціну, вони часто не такі надійні з точки зору функцій та підключення, як у системах управління.