Saltar al contenido

Огляд Asus ROG Rapture GT-AC5300

7 de mayo de 2023

Asus ROG Rapture GT-AC5300

Що нам подобається

 • Тридіапазонний Wi-Fi
 • Дуже швидко
 • Створено для потокової передачі 4K
 • Оптимальний для ігор

Що нам не подобається

 • Великий дизайн
 • Дорого
 • Складний інтерфейс користувача

Asus ROG Rapture GT-AC5300 — це великий і сміливий тридіапазонний маршрутизатор Wi-Fi, створений спеціально для геймерів і технічно підкованих покупців, але навіть пересічний користувач може оцінити його продуктивність.

4.5

Змістовий покажчик

Ігровий роутер Asus ROG Rapture GT-AC5300

Asus ROG Rapture GT-AC5300

в цій статті

Ми придбали Asus ROG Rapture GT-AC5300, щоб наш експерт міг ретельно протестувати та оцінити його. Продовжуйте читати, щоб отримати повний огляд продукту.

Якщо ви готові покращити свій домашній роутер, Asus ROG Rapture GT-AC5300 є одним із найнадійніших і найпотужніших варіантів. Це маршрутизатор 802.11ac, який підтримує все, що може знадобитися суперкористувачу, включаючи віртуальну реальність, ігри та потокову передачу 4K, AiMesh і першокласний моніторинг безпеки. Ми провели деякий час із цим потужним маршрутизатором і використовували його так, як міг би пересічний користувач, приділяючи особливу увагу таким аспектам, як швидкість, продуктивність, параметри налаштування та зручність.

Asus ROG Rapture GT-AC5300

Дизайн: великий і трохи громіздкий

Виробник описує GT-AC5300 як «готовий до бою» для ігор, і він точно виглядає як частина. Якщо вам потрібен тонкий маршрутизатор, який може зливатися з фоном, це, мабуть, не ідеальний кандидат. Основний корпус — це великий квадратний блок розміром 10 x 10 x 2,6 дюйма (HWD). Він міцний і досить важкий, важить 4,41 фунта. Додайте до корпусу вісім антен, і це ще більше збільшить розмір, створюючи естетику, що нагадує павука. Це підсилюється вентиляційними отворами, схожими на павутину, розташованими на передній частині маршрутизатора. Залежно від ваших уподобань, це може бути перевагою продажу та стимулом для демонстрації цього маршрутизатора гучно та з гордістю у вашому домі. Але це також може бути невеликим недоліком, оскільки цей маршрутизатор точно потребуватиме пристойного простору. Оскільки він створений для більших приміщень, мешканці міст можуть задуматися над тим, чи зможуть вони розмістити цей важкий елемент обладнання.

Asus ROG Rapture GT-AC5300

Процес налаштування: швидкий, але можливості здаються безмежними

Налаштування цього маршрутизатора Asus було відносно простим. Розпакувавши його, ми легко та швидко розмістили всі антени у призначених для них місцях. Потім ми звернулися до короткого посібника, у якому чітко викладені інструкції з встановлення для підготовки модему, підключення маршрутизатора та налаштування параметрів і облікових даних через веб-інтерфейс. Після виконання цих кроків ми зіткнулися з помилкою відключення WAN, і в перший раз не було підключення до Інтернету. Здавалося, це не результат несправного мережевого кабелю, але після деякого усунення несправностей остаточне скидання маршрутизатора до заводських налаштувань за замовчуванням, перезавантаження модему та дотримання інструкцій допомогли вирішити проблему. Щойно ми подолали цю початкову перешкоду, нас підключили до нашої служби Xfinity зі швидкістю 150 Мбіт/с і було готово до роботи приблизно за п’ять хвилин.

Підключення: новітні стандарти

Asus ROG Rapture GT-AC5300 є тридіапазонним маршрутизатором, що означає підтримку трьох широкомовних сигналів. У випадку з цим маршрутизатором це означає, що ви будете насолоджуватися стандартом 2,4 ГГц разом із сигналами 5 ГГц, які підтримують сучасні дводіапазонні маршрутизатори, і ви також отримаєте ще одну частоту 5 ГГц. І оскільки він створений із використанням найсучасніших стандартів 802.11ac, також відомих як Wi-Fi 5, ви можете очікувати більшої швидкості, ніж у старих маршрутизаторів, які використовують попередній бездротовий стандарт 802.11n.

По суті, у вас є спеціальний ігровий Wi-Fi-маршрутизатор у поєднанні з пропускною спроможністю, яку ви хочете підтримувати для інших видів діяльності, наприклад потокового вмісту 4K. Намір полягає в тому, що ви призначите одну з цих частот 5 ГГц для ігор, а інші два сигнали можна буде використовувати для всіх інших пристроїв, якими ви користуєтеся. Саме цим GT-AC5300 виділяється серед інших маршрутизаторів. По суті, у вас є спеціальний ігровий Wi-Fi-маршрутизатор у поєднанні з пропускною спроможністю, яку ви хочете підтримувати для інших видів діяльності, наприклад потокового вмісту 4K. За швидкістю цей роутер відноситься до класу роутерів AC5300. Це означає, що сукупна максимальна потенційна швидкість Wi-Fi для всіх трьох частот становить 5300 Мбіт/с. Це розбивається на 1000 для діапазону 2,4 ГГц і 2175 Мбіт/с для діапазонів 5 ГГц. Зазвичай ви побачите тридіапазонні маршрутизатори класу AC3200, що означає теоретичну швидкість пропускання до 3200 Мбіт/с. Незважаючи на те, що GT-AC5300 займає перше місце в рейтингу швидкості маршрутизатора AC Wi-Fi, важливо пам’ятати, що це лише приклад можливої ​​продуктивності, а не гарантія.

Asus ROG Rapture GT-AC5300

Продуктивність мережі: швидкий і надійний

Відразу ж ми провели тест швидкості за допомогою інструменту Ookla SpeedTest. Використовуючи як веб-браузер, так і мобільний додаток у різні періоди протягом кількох днів, найвища швидкість, яку нам вдалося постійно зафіксувати, була швидкість завантаження 127 Мбіт/с, що майже перевищує максимальну швидкість нашого Інтернет-провайдера у 150 Мбіт/с. Хтось із набагато швидшим планом обслуговування, ймовірно, побачить вищий результат, ніж ми досягли. Тим не менш, якщо залишити в стороні цифри, різниця була помітна, коли ви займалися рутинними справами на кількох пристроях у домі. Ми відразу помітили покращену якість під час потокової передачі HD-контенту Netflix і чіткі зображення 4K. Ми також оцінили майже повну відсутність будь-яких затримок або часу завантаження, які ми звикли бачити зі старішим дводіапазонним маршрутизатором, який ми використовували.

Asus ROG Rapture GT-AC5300 — це тридіапазонний маршрутизатор із безліччю функцій, які сподобаються геймерам і досвідченим користувачам. Навіть коли ми транслювали відео 4K на одному телевізорі, грали в гру на ігровій консолі NVIDIA з другого телевізора та транслювали вміст із двох iPhone, двох комп’ютерів Mac і планшета Android, продуктивність чи швидкість ніколи не спостерігалися. Це може бути через технологію 4X4 MU-MIMO. MU-MIMO, що означає кілька користувачів, кілька входів, кілька виходів, може обслуговувати пропускну здатність для кількох пристроїв одночасно через чотири різні канали. Це усуває час очікування або потенційні затримки, пов’язані зі старими однокористувацькими маршрутизаторами MIMO, які могли обробляти запити лише від одного пристрою за раз. Замість того, щоб чекати своєї черги, цей маршрутизатор може легко відповідати на запити даних у кількох напрямках і на кількох пристроях без помітних збоїв. Застереження полягає в тому, що наш дім — це скромна міська квартира площею близько 1100 квадратних футів. Ми були вражені потужністю простору, який ми маємо, і легко повірити в твердження, що цей маршрутизатор створений для дуже великих будинків. Як бонус, його можна налаштувати разом з іншими роутерами Asus AiMesh для створення потужної системи Wi-Fi для всього будинку.

Asus ROG Rapture GT-AC5300

Програмне забезпечення: найкраще для суперкористувачів і геймерів

Графічний веб-інтерфейс Asus, який додається до GT-AC5300, порівняно простий у навігації, але він містить багато можливостей для персоналізації та користувальницьких налаштувань. Він має зовнішній вигляд ігрового інтерфейсу, що, безперечно, може стати перевагою чи привабливістю для користувачів ігор. Однак для звичайного користувача веб-інтерфейс може здатися нескінченним у плані варіантів і рішень. Ви відразу помітите, що функції, характерні для ігор, виділені. Існує спеціальна інформаційна панель для ігор, яка містить такі інструменти, як налаштування профілю гравця, Game Radar для визначення місцезнаходження найшвидших серверів, ігрова приватна мережа для посилення безпеки та захоплення найкращих з’єднань, а також так званий Game Boost, який може підвищити швидкість для оптимальна гра. Ви також можете налаштувати VPN для роботи разом із вашою ігровою діяльністю без будь-яких затримок або перерв.

Якщо у вас є винятково швидкий інтернет-план і ви маєте технічні знання, цей маршрутизатор буде вартий кожного пенні. І хоча цей маршрутизатор оснащено вбудованим захистом від загроз через систему AiProtection, надану TrendMicro, існує цілий ряд додаткових елементів керування для безпеки, мережі та конфігурації сервера, які оцінять лише найдосвідченіші користувачі та використають на повну силу. . Основні функції, яких шукатиме більшість користувачів, легко знайти на веб-порталі та в мобільному додатку, як-от налаштування гостьового Wi-Fi та батьківський контроль, які дозволяють батькам встановлювати часові обмеження для використання, а також блокувати доступ до веб-сайтів і програм. Хоча ми вирішили завершити налаштування через веб-інтерфейс, ми підключилися до маршрутизатора через мобільний додаток Asus після встановлення. Ми виявили програму набагато привабливішою та інтуїтивно зрозумілішою, ніж веб-програма, але для досвідчених користувачів графічний веб-інтерфейс, ймовірно, буде кращим методом для адміністрування змін або моніторингу продуктивності чи безпеки.

Ціна: дорого, але ви платите багато

GT-AC5300 не є вигідною покупкою. MSRP становить 500 доларів США, що робить цей маршрутизатор серйозною інвестицією. Можна знайти тридіапазонний ігровий маршрутизатор набагато дешевше, як-от Jetstream AC3000, який продається приблизно за 100 доларів США, але ви не отримаєте переваги потенційної швидкості пропускання, якою може похвалитися GT-AC5300, і ви також не отримаєте мати можливість установити батьківський або інший контроль безпеки. Інший варіант, Asus RT-AC86U продається приблизно на 300 доларів США дешевше та поставляється з деякими інструментами для покращення ігор, які підходять для любителів онлайн-ігор. Але ви втратите доступ до восьми портів LAN, значну теоретичну пропускну здатність і той самий рівень розширеного керування функціями, який пропонує GT-AC5300. Декого може насторожити ціна, особливо якщо складна мережа або ігри високого рівня не є вашими інтересами. Тим не менш, якщо у вас є винятково швидкий тарифний план Інтернету та технічні знання, ви побачите, що цей маршрутизатор буде вартий кожного пенні.

Asus ROG Rapture GT-AC5300 проти Netgear Nighthawk Pro Gaming XR700

Asus ROG Rapture GT-AC5300 не є абсолютно самостійним, коли справа стосується конкуренції. Netgear Nighthawk XR700 — ще один тридіапазонний маршрутизатор Wi-Fi, який має багато тих самих переваг. Обидва продаються за ту саму високу ціну в 500 доларів США, однакові за вагою та розмірами (хоча XR700 трохи ширший) і оснащені трьома портами USB. Але є також кілька відмінностей. XR700 також може підтримувати стандарт Wi-Fi 802.11ad, який забезпечує швидшу бездротову роботу. Netgear оцінює цей маршрутизатор із потенційною швидкістю до 7133 Мбіт/с. На відміну від GT-AC5300, XR700 має лише чотири антени та шість портів LAN, а три діапазони Wi-Fi включають частоти 2,4 ГГц, 5 ГГц та 60 ГГц. Це зменшується до 800 Мбіт/с на частоті 2,4 ГГц, 1733 Мбіт/с на частоті 5 ГГц і 6000 Мбіт/с на частоті 60 ГГц. Якщо припустити, що ви розглядаєте обидва маршрутизатори з точки зору підтримки ігрової діяльності, ваше рішення може зводитися до того, як ви керуєте елементами керування, характерними для гри. GT-AC5300 може похвалитися привабливим асортиментом інструментів для персоналізації трафіку, безпеки та ігор на інформаційній панелі, натхненній ROG (Republic of Gamers), але XR700 може бути більш привабливою покупкою, якщо ви віддаєте перевагу інтерфейсу DumaOS. Ознайомтеся з іншими рекомендаціями щодо маршрутизаторів DD-WRT, які можуть підтримувати ігри та широку домашню мережу, а також маршрутизаторів дальнього радіусу дії, створених для великих просторів


Остаточний вердикт

Потужний ігровий роутер. Asus ROG Rapture GT-AC5300 — це тридіапазонний маршрутизатор із безліччю функцій, які сподобаються геймерам і досвідченим користувачам. Навіть пересічний користувач може оцінити швидкість і потужність, які цей маршрутизатор привносить у домашню мережу, але набір параметрів і взаємодія з веб-інтерфейсом може викликати страх у тих, хто не хоче надто глибоко занурюватися під час налаштування домашнього маршрутизатора. .

характеристики

 • Назва продукту

  Ігровий роутер ROG Rapture GT-AC5300

 • Бренд продукту

  Asus

 • MPN

  GT-AC5300

 • Ціна

  349,99 доларів США

 • вага

  4,14 фунтів.

 • Розміри продукту

  10 x 10 x 2,6 дюйма

 • швидкість

  АС-3500

 • Гарантія

  Два роки

 • Брандмауер

  Так

 • Сумісність з IPv6

  Так

 • MU-MIMO

  Так

 • Кількість антен

  8

 • Кількість смуг

  3

 • Кількість дротових портів

  11

 • Чіпсет

  Broadcom GCM4355E

 • Діапазон

  Дуже великі будинки

 • Батьківський контроль

  Так