Saltar al contenido

Огляд LibreOffice

18 de julio de 2021

LibreOffice – це безкоштовна альтернатива Microsoft Office, що включає програму електронних таблиць, інструмент баз даних, програму створення презентацій та текстовий процесор. Завдяки підтримці основних типів файлів, що використовуються відповідними програмами MS Office Excel, Access, PowerPoint та Word, цей безкоштовний офісний пакет повинен задовольняти потреби більшості користувачів. LibreOffice має конкретні системні вимоги для Windows, Mac, Linux та інших операційних систем. Ознайомтесь із апаратними та програмними передумовами перед установкою.

LibreOffice Writer.

Що нам подобається

 • Працює з більшістю настільних операційних систем.
 • Автоматична перевірка орфографії у всіх частинах набору.
 • Відкриває більшість тих самих типів файлів, що й програми Microsoft.
 • Доступна портативна версія.
 • Підтримує шаблони та розширення, щоб додати більше можливостей.

Що нам не подобається

 • Файли ACCDB та MDB не можна використовувати.
 • Не вдається зберегти у файлах із підтримкою макросів PowerPoint / Excel / Word.
 • Не вдається зберегти файли як шаблони MS Office.
 • Потрібно встановити весь пакет відразу (не можна встановити лише Writer тощо).

Змістовий покажчик

Програми LibreOffice

LibreOffice включає в свій пакет такі програми: Base (Access), Calc (Excel), Impress (PowerPoint) і Writer (Word). Він також встановлює графічний та діаграмовий інструмент Малювання та редактор формул Math. Нижче наведено деякі функції, які ви отримуєте з цими програмами:

 • Відкривайте файли з комп’ютера або з Інтернет-ресурсу, наприклад через FTP або SSH, або через обліковий запис Google Drive або OneDrive.
 • Пройдіться простим майстром під час створення листів, факсів та порядку денного.
 • Вбудований конвертер документів дозволяє легко зберігати застарілі формати в новіший формат.
 • Налаштуйте спосіб перегляду програм, наприклад, які панелі інструментів відображаються в будь-який момент часу.
 • Перейдіть у повноекранний режим, щоб максимізувати робочий простір.
 • Широкий інструмент автоматичного виправлення дозволяє встановити, які слова слід замінити іншими словами. Він включає винятки та безліч варіантів налаштування.
 • Швидко ввімкнути або вимкнути автоматичну перевірку правопису.
 • Вбудований тезаурус працює для багатьох мов.
 • Встановіть розширення, щоб розширити можливості програми.

Формати файлів LibreOffice

LibreOffice повністю підтримує деякі типи файлів (їх можна відкрити та зберегти назад у тому ж форматі), але інші підтримуються лише під час відкриття файлу або є опцією саме під час збереження. Ось типи файлів, які ви можете відкрити за допомогою однієї з програм LibreOffice:

123, CSV, DIF, DOC, DOCM, DOCX, DOT, DOTM, DOTX, DPS, DPT, ET, ETT, FODP, FODS, FODT, HTM, HTML, HWP, LWP, MML, ODB, ODF, ODG, ODM, ODP, ODS, ODT, OTG, OTH, OTP, OTS, OTT, POT, POTM, POTX, PPS, PPSX, PPT, PPTX, PUB, RTF, STC, STD, STI, STW, SVG, SVGZ, SXC, SXD, SXG, SXM, SXW, TXT, VDX, VSD, VSDM, VSDX, WB2, WK1, WKS, WPD, WPS, WPT, XHTML, XLC, XLK, XLM, XLS, XLSB, XLSX, XLT, XLTM, XLTX, XLW, XML

Ось усі типи файлів, які підтримуються при збереженні в новий файл:

CSV, DBF, DIF, DOC, DOCM, DOCX, DOT, DOTX, EPUB, FODP, FODS, FODT, HTML, ODB, ODG, ODP, ODS, ODT, OTP, OTS, OTT, PDF, POT, POTX, PPS, PPSX, PPT, PPTM, PPTX, RTF, SLK, TXT, UOP, UOS, UOT, XHTML, XLS, XLSM, XLSX, XLT, XLTX, XML та різні формати файлів зображень

Зверніть увагу, що популярні формати, знайдені в програмах Microsoft Office, таких як DOCX, XLSX та PPTX, повністю підтримуються LibreOffice.

LibreOffice проти Microsoft Office

Обидва офісні набори пропонують звукову таблицю, текстовий процесор, базу даних та програму презентацій, але кожна з них має деякі унікальні функції. LibreOffice може редагувати математичні функції та рівняння, такі як дроби та показники. Він також включає програмне забезпечення для створення фотоальбомів, блок-схем та інших графічних документів. Microsoft Office може похвалитися поштовим клієнтом, платформою зв’язку та програмним забезпеченням для створення нотаток. Як Microsoft Office, так і LibreOffice пропонують надійні офісні програми та працюють з одними і тими ж форматами файлів, але це дуже різні продукти. Погляньте на індивідуальні особливості кожного номеру, перш ніж вирішити, що саме підходить для ваших потреб.

Більше плюсів

LibreOffice має програму запуску програм, яка відкривається під час запуску, щоб користувачі могли легко вибрати програму для відкриття. На цьому екрані також є список нещодавно збережених файлів; відкрийте будь-який із підтримуваних форматів файлів, не відкриваючи спочатку певний офісний продукт, що є приємною економією часу. Портативна версія LibreOffice зручна для роботи в дорозі. Нерідко можна зустріти таку велику програму у портативній формі, тож це приємна пільга. Витягнуті файли потребують близько 300 МБ місця.

Суть

LibreOffice пропонує вражаючий вибір офісної продукції абсолютно безкоштовно. Кожна частина цього набору чутлива та проста у використанні. Вивчіть можливості, які пропонує LibreOffice, і спробуйте, якщо це відповідає вашим потребам.