Saltar al contenido

ООН: Широкосмуговий доступ – це основне право людини

5 de julio de 2021

Звіт Ради з прав людини Генеральної Асамблеї ООН проголошує доступ до Інтернету основним правом людини, яке дозволяє людям «реалізовувати своє право на свободу думки та вираження поглядів». Звіт був опублікований після сімнадцятої сесії Рада ООН з прав людини, і має назву «Доповідь Спеціального доповідача про сприяння та захист права на свободу думки та вираження поглядів Франка Ла Рю». Звіт робить багато сміливих заяв щодо права на доступ до Інтернету та стимулюватиме глобальні зусилля щодо збільшення доступності широкосмугового зв’язку в країнах. ВВС обстежив 26 країн і виявив, що 79% людей вважають, що доступ до Інтернету є основним правом.

Змістовий покажчик

Чи достатньо доступної широкосмугової мережі для універсального широкосмугового доступу?

Окрім основного доступу до Інтернету, автори звіту також наголошують, що відключення людей від Інтернету є порушенням прав людини та суперечить міжнародному праву. Ця заява особливо актуальна в Єгипті та Сирії, де уряди намагалися контролювати доступ до Інтернету, а опозиція використовувала Інтернет для влаштування акцій протесту та організації заходів. Організація Об’єднаних Націй наголошує на важливості широкосмугового доступу та доступу до Інтернету протягом всього звіту:

Спеціальний доповідач вважає, що Інтернет є одним із найпотужніших інструментів 21 століття для підвищення прозорості поведінки могутніх, доступу до інформації та сприяння активній участі громадян у побудові демократичного суспільства.

Таким чином, полегшення доступу до Інтернету для всіх осіб, з якомога меншим обмеженням на вміст в Інтернеті, повинно бути пріоритетом для всіх держав.

. . . Діючи як каталізатор для реалізації особами свого права на свободу думки та вираження поглядів, Інтернет також сприяє реалізації низки інших прав людини.

Повідомлення країнам, які обмежують доступ

Звіт є повідомленням до країн, що обмежують доступ громадян, як спроба контролювати опозицію, а також сигналом для інших, що забезпечення загального доступу до широкосмугового зв’язку має бути глобальним пріоритетом. Звіт був опублікований у той час, коли FCC повідомляє, що 26 мільйонів американців не мають доступу до широкосмугового зв’язку. Загальна місія Комісії широкосмугового зв’язку ООН з питань цифрового розвитку – забезпечити високошвидкісне доступне широкосмугове підключення до Інтернету кожному громадянину. Комісія сприяє прийняттю методів та політики, що сприяють широкосмуговому зв’язку, для всіх, тому кожен може скористатися соціальними та соціальними благами, які пропонує широкосмуговий зв’язок. У звіті відзначається важливість національних планів широкосмугового зв’язку для вироблення цілісної стратегії розгортання та використання широкосмугового зв’язку для реалізації стратегічних національних пріоритетів. 119 Уряди прийняли плани широкосмугового зв’язку, щоб направити шлях у цифрову еру. Виходячи із глобальної перспективи, у звіті підсумовується важливість національної стратегії широкосмугового зв’язку:

Критична роль урядів

Уряди відіграють вирішальну роль у скликанні приватного сектору, державних установ, громадянського суспільства та окремих громадян, щоб окреслити бачення пов’язаної нації. Політичне керівництво необхідно:

  • Висвітлити роль широкосмугового зв’язку у національному розвитку.
  • Створити форум для діалогу та заохочення роботи між міністерствами та секторами.
  • Встановіть порядок денний, який визначає цілі та завдання політики.
  • Забезпечити сприятливе середовище для процвітання приватних інвестицій.