Skip to content

Основи сценаріїв дій: Вставка простої зупинки

4 de Липень de 2021

Команда stop – це, швидше за все, найпростіша з усіх команд сценарію дії та найважливіша. Зупинка – це, в основному, інструкція мовою програми ActionScript, яка вказує вашому Flash-фільму робити паузу на певному кадрі, а не продовжувати до кінця анімації або нескінченно їздити на велосипеді.

Призначення команди зупинки

Команди зупинки особливо корисні, якщо ви граєте анімацію перед тим, як зробити паузу, щоб дочекатися відповіді користувача; Ви б вставили команду зупинки в кінці анімації, як тільки відобразяться параметри для користувача. Це запобігає пропуску анімації минулих параметрів, не даючи користувачеві можливості вибрати один.

Доступ до ActionScripts

Хоча ActionScripting є мовою програмування, бібліотека Flash дозволяє “писати” цією мовою, фактично не вводячи код самостійно. Щоб вставити зупинку в будь-який момент анімації, просто виконайте такі дії:

  • Створіть новий шар. Позначте це Дії, та вставте ключовий кадр у кадр, де ви хочете, щоб ваш флеш-фільм зупинився.
  • Клацніть правою кнопкою миші на ключовому кадрі та виберіть Дії. З’явиться проста версія бібліотеки ActionScript та інтерфейсу, з вікном, яке дозволяє переглядати будь-які дії, застосовані до кадру, а також розширений список категорій сценаріїв.
  • Клацніть на Дії категорію, щоб розширити її, а потім Елементи керування фільмами підкатегорія, щоб показати список доступних команд.
  • Щоб додати команду зупинки, двічі клацніть на списку для Стоп або клацніть і перетягніть його у вікно, що відображає ActionScripting для цього кадру. Ви також можете натиснути кнопку “+” над вікном, щоб додати новий елемент сценарію.

І це все. Ви додали команду зупинки, яка повідомляє ваш фільм про паузу на цьому кадрі, і вперше працюєте з ActionScripting.