Saltar al contenido

Основи та особливості Apple iPhone

27 de junio de 2021

IPhone 11 та його попередники – це більше, ніж просто вигадливі мобільні телефони. Завдяки широкому спектру функцій – від телефону до веб-браузера, від музичного плеєра до мобільного ігрового пристрою до найвищих заходів безпеки – iPhone більше нагадує комп’ютер, який вміщується у вашій кишені та руці, ніж будь-який мобільний телефон.

Змістовий покажчик

Технічні характеристики iPhone

Фізично серія iPhone 11 чимось схожа на iPhone X, XS і XR. Однак він сильно відрізняється від попередніх моделей, таких як iPhone 8, iPhone 6S серії та інших. Ключова різниця між зовнішнім виглядом iPhone X через iPhone 11 серії та попередніми моделями полягає в тому, що останні моделі мають екрани майже від краю до краю та виріз у верхній частині екрана. Виїмка містить систему розпізнавання обличчя Face ID. В іншому випадку телефони мають скляну обличчя спереду і ззаду, обмотують антену зовні телефону (що спричинило проблеми з антеною у старих моделей) і трохи тонші. Останні iPhone мають три різних розміри екрану – 5,8, 6,1 та 6,5 дюйма – усі вони є сенсорними екранами, що використовують технологію мультитач. Multi-touch дозволяє користувачам керувати елементами на екрані одночасно кількома пальцями (таким чином, ім’ям). Це мультитач, що забезпечує деякі найвідоміші функції iPhone, наприклад, два рази натискання екрана для збільшення або «затискання» та перетягування пальців для зменшення. Усі сучасні iPhone використовують набір датчиків, щоб створити деякі з найкращих функцій зручності, хоча жодна з цих моделей не пропонує розширювану або оновлену пам’ять.

Вбудовані функції iPhone

Оскільки iPhone схожий на міні-комп’ютер, він пропонує такий же широкий спектр функцій і функцій, що і комп’ютер. Основними областями функціональності iPhone є:

 • Телефон: Особливості телефону iPhone надійні. Він включає такі інноваційні функції, як візуальна голосова пошта, та стандартні функції, такі як обмін текстовими повідомленнями, голосовий набір та безкоштовні конференц-дзвінки.
 • Веб-браузер: IPhone пропонує найкращий, найповніший досвід перегляду мобільних телефонів. Хоча він ніколи не підтримував плагін для браузера Flash, він не вимагає фіксованих «мобільних» версій веб-сайтів, натомість пропонує повний досвід роботи з веб-браузером на телефоні.
 • Електронна адреса: Як і всі хороші смартфони, iPhone має надійні функції електронної пошти для використання із службами електронної пошти, такими як Gmail, і може синхронізуватися з корпоративними серверами електронної пошти, на яких працює Exchange.
 • Календар та контакти: IPhone також є менеджером персональних даних. У ньому є попередньо завантажені програми для таких функцій, як календар, адресна книга, акції, погода та інші функції.
 • Музичний програвач: Однією з основних особливостей iPhone весь час були його приголомшливі функції музичного програвача. Музичні опції на iPhone стали ще більш привабливими з випуском служби потокової передачі Apple Music.
 • Відтворення відео: Завдяки своєму великому красивому екрану iPhone є чудовим вибором для мобільного відтворення відео. Ви можете обрати додаток YouTube, додати власне відео або придбати чи взяти напрокат вміст із iTunes Store.
 • Програми: Завдяки App Store, iPhone може запускати всілякі сторонні програми, від ігор до Facebook та Twitter до пошуку ресторанів та додатків для підвищення продуктивності. App Store робить iPhone найкориснішим смартфоном.
 • Камери: Усі останні моделі iPhone мають дві камери – хоча iPhone 11 Pro оснащений системою з трьома камерами на задній камері. Усі камери можна використовувати для зйомки нерухомих зображень, записування HD або 4K відео або навіть отримання високоякісних ефектів за допомогою Портретного освітлення. Камера, спрямована на користувача, призначена для відеочатів FaceTime та зйомки селфі.
 • Ідентифікатор обличчя: IPhone X та новіші моделі включають сканер обличчя Face ID. Ця система, яку важко перемогти, використовується для розблокування iPhone, авторизації покупок iTunes та App Store та для завершення транзакцій Apple Pay.
 • Apple Pay: IPhone підтримує безпечні бездротові транзакції на основі тримання вашого iPhone біля платіжних терміналів у магазинах. Додайте кредитну або дебетову картку до свого облікового запису Apple Pay і авторизуйте за допомогою Face ID для цього безперебійного процесу.
 • Сірі Кожна модель iPhone за останні роки включала голосовий віртуальний помічник від компанії Apple, Siri. Використовуйте Siri, щоб отримати відповіді на запитання, автоматизувати дії на вашому iPhone та багато іншого.
 • Бездротова зарядка IPhone X та новіші моделі не потрібно підключати до кабелю для зарядки. Просто покладіть їх на сумісний зарядний килимок, і акумулятор поповниться.

Домашній екран iPhone

Ви можете переставити піктограми на головному екрані або створити папки. Це особливо корисно, коли ви починаєте додавати програми з App Store, оскільки ви можете групувати подібні програми або ті, які ви використовуєте найчастіше, разом. Можливість змінити розташування піктограм також призводить до деяких несподіваних подій, як, наприклад, всі піктограми на екрані, які тремтять. Вам цікаво, скільки папок та програм ви можете мати на своєму iPhone? Ви будете здивовані! Дізнайтеся в Скільки програм та папок може мати iPhone?

Кнопки та елементи керування iPhone

Хоча найкрутіші функції управління iPhone засновані на мультисенсорному екрані, на його обличчі також є ряд кнопок, які використовуються для управління.

 • Бічна кнопка: Збоку від iPhone (або у верхньому правому куті на старих моделях) ви знайдете кнопку Side. Натискання цієї кнопки блокує екран та / або призводить телефон до сну. Це також кнопка, яка використовується для перезапуску телефону.
 • Кнопки гучності: На лівій стороні телефону кнопки, що рухаються вгору та вниз, регулюють гучність музики, відео та дзвінка телефону.
 • Кнопка дзвінка: Трохи вище регулятора гучності знаходиться менша прямокутна кнопка. Це кнопка дзвінка, яка дозволяє перевести телефон у беззвучний режим, щоб дзвінок не звучав, коли надходять дзвінки.
 • Порт блискавки: Цей порт в нижній частині телефону – це місце, де ви підключаєте кабель для синхронізації телефону з комп’ютером, а також аксесуари.

IPhone X і вище видалили фізичну кнопку «Домашня сторінка». Дізнайтеся, що його замінило, прочитавши основи iPhone X Home Button.

Використання iPhone з iTunes

Ви можете синхронізувати iPhone та керувати вмістом на ньому за допомогою iTunes.

 • Активація: Коли ви вперше отримуєте iPhone, ви активуєте його через iTunes і вибираєте свій щомісячний тарифний план за допомогою програмного забезпечення.
 • Синхронізація: Після активації телефону iTunes використовується для синхронізації музики, відео, календарів та іншої інформації з телефоном.
 • Відновлення та скидання: Нарешті, iTunes також використовується для скидання даних на iPhone та відновлення вмісту з резервної копії, якщо проблеми спричиняють стирання вмісту телефону.

Використання iPhone з iCloud

Віддаєте перевагу бездротовому зв’язку? Натомість використовуйте свій iPhone із iCloud.

 • Резервне копіювання: Створюйте резервні копії даних у iCloud замість iTunes для безпечнішого та простішого доступу до даних.
 • Перезавантажте покупки: Отримайте нові копії програм, музики, електронних книг тощо, повторно завантаживши їх за допомогою iCloud.
 • Знайти загублений iPhone: Використовуйте функцію Find My iPhone, щоб знайти загублені або викрадені iPhone та захистити ваші дані.

Підніміть свої навички роботи з iPhone на новий рівень, прочитавши 15 найкращих хакерів та порад для iPhone.