Skip to content

Основні налаштування маршрутизаторів домашньої мережі

3 de Липень de 2021

Широкосмугові маршрутизатори підтримують багато налаштувань для домашніх мереж. Серед доступних параметрів і параметрів адміністратори маршрутизаторів регулярно працюють з певними налаштуваннями, рідко, якщо взагалі, з іншими. Знання цих налаштувань маршрутизатора має велике значення, якщо ви плануєте встановлювати та підтримувати домашню мережу.

Основні налаштування бездротової мережі для маршрутизаторів

Маршрутизатор використовує стандартні значення за замовчуванням для налаштувань бездротового радіозв’язку Wi-Fi. Режим Wi-Fi визначає, які варіанти можливих бездротових протоколів підтримує маршрутизатор. Наприклад, ви можете налаштувати маршрутизатор із підтримкою 802.11g, щоб вимкнути будь-яку підтримку зворотної сумісності для 802.11b, щоб поліпшити продуктивність або надійність або ввімкнути власні функції підвищення швидкості або розширеного діапазону. За замовчуванням ці параметри вимкнено. Режим Wi-Fi контролюється одним або декількома налаштуваннями, залежно від моделі маршрутизатора.

Номер каналу Wi-Fi – це смуга частот, яку бездротовий маршрутизатор використовує для радіозв’язку. Стандартні номери каналів Wi-Fi в США та інших країнах коливаються від 1 до 11. Широкосмугові маршрутизатори зазвичай за замовчуванням використовують канали 1, 6 або 11, але ви можете змінити цей параметр, щоб вирішити проблеми з перешкодами сигналу. Бездротові пристрої знаходять і ідентифікують маршрутизатор за його ідентифікатором набору послуг (SSID), який іноді називають на консолях Іменем маршрутизатора або Іменем бездротової мережі. Маршрутизатори попередньо налаштовані на загальний SSID, наприклад, бездротовий зв’язок або ім’я постачальника. Змініть SSID, щоб уникнути конфліктів з іншими бездротовими мережами та для підвищення безпеки.

Екран конфігурації маршрутизатора

Налаштування підключення до Інтернету для маршрутизаторів

Усі широкосмугові маршрутизатори підтримують групу параметрів, які налаштовують домашнє підключення до Інтернету через підключений або вбудований широкосмуговий модем. Конкретні назви цих параметрів, як показано на консолі адміністратора, різняться залежно від моделі маршрутизатора.

Тип підключення до Інтернету

Домашні маршрутизатори підтримують популярні типи широкосмугового Інтернету. Більшість маршрутизаторів надають список типів підключення до Інтернету і вимагають від адміністратора вибору того, який стосується мережі. Більшість типів з’єднань, перерахованих у меню маршрутизатора, називаються відповідно до основної технології протоколу Інтернет-мережі, а не за назвою компанії-постачальника послуг. Типові типи підключення до Інтернету на маршрутизаторі включають динамічний IP (DHCP), статичний IP, PPPoE, PPTP та L2TP.

Ім’я користувача та пароль в Інтернеті

Деякі Інтернет-провайдери, включаючи послуги цифрової абонентської лінії (DSL), видають передплатникам імена облікових записів та паролі. Абоненти вводять ці налаштування на консолі маршрутизатора, щоб маршрутизатор міг підтримувати модем.

MTU

Налаштування максимальної одиниці передачі (MTU) відноситься до найбільшої кількості байтів в одній фізичній одиниці мережевого трафіку. Маршрутизатори встановлюють це значення за замовчуванням, наприклад, 1400, 1460, 1492 або 1500, щоб відповідати стандартним значенням для певного типу підключення до Інтернету. Однак у деяких випадках для мережі Інтернет-провайдера потрібен інший номер. Використання невідповідного значення спричиняє технічні труднощі, включаючи час очікування при доступі до веб-сайтів. Встановіть цей номер відповідно до вказівок постачальника послуг.

Налаштування безпеки маршрутизаторів домашньої мережі

Негайно змініть пароль адміністратора маршрутизатора, оскільки значення за замовчуванням (наприклад, адміністратор та пароль) усіх моделей добре відомі хакерам.

Налаштування з'єднання Wi-Fi у маршрутизаторі

У бездротових мережах режим захисту Wi-Fi та параметри шифрування та автентифікації Wi-Fi забезпечують належний захист даних та з’єднань від хакерів та неавторизованих користувачів. Залежно від режиму захисту (наприклад, WPA) застосовуються додаткові настройки для бездротових клавіш та парольних фраз.