Saltar al contenido

Пасивна поляризація проти активного затвора: які 3D-окуляри краще?

5 de enero de 2023

Незважаючи на те, що останніми роками 3D-телевізори впали в немилість, все ще є невелика, але віддана база шанувальників. Багато відеопроекторів оснащено технологією 3D, і є постійна кількість заголовків, доступних на 3D Blu-ray. Однак, щоб насолоджуватися таким контентом, вам потрібні спеціальні 3D-окуляри, які бувають двох типів: пасивні поляризовані та з активним затвором. Ми порівнюємо специфікації та характеристики обох нижче.

Змістовий покажчик

Загальні висновки

Пасивні поляризаційні окуляри

 • Легкий і недорогий.
 • Відсутність мерехтіння, що означає менше дискомфорту або втоми очей.
 • Джерело живлення не потрібне.
 • Роздільна здатність вдвічі менша, ніж у 2D і з активним затвором, оскільки кожна лінія пікселів зарезервована для лівого або правого ока. Це також може представляти горизонтальні артефакти на екрані.
 • Не працює з проекторами чи плазмовими телевізорами.

Окуляри з активним затвором

 • Використовує затвори для швидкого перемикання між лівим і правим оком. На відміну від пасивних поляризаційних окулярів, це дозволяє отримати зображення повної роздільної здатності як для лівого, так і для правого ока.
 • Жалюзі означають тьмяне зображення та легке мерехтіння зображення.
 • Потрібне живлення від акумулятора.
 • Більші та важчі за пасивні поляризаційні окуляри.
 • До трьох разів вартість пасивних поляризаційних окулярів.

Вибір між пасивним поляризованим і активним затвором здебільшого залежить від того, скільки ви готові витратити. Пасивні поляризаційні окуляри досить низькотехнологічні; вони виглядають і відчуваються як дешеві сонцезахисні окуляри і не потребують джерела живлення. Окуляри з активним затвором є дорожчими та високотехнологічними, для них потрібні батареї та передавач, який синхронізується з частотою оновлення екрана. Тим не менш, вони забезпечують чіткіше зображення з вищою роздільною здатністю.

Якість зображення: перемагають активні шторки

Пасивні поляризаційні окуляри

 • Кожна лінія поляризована для лівого або правого ока, що забезпечує роздільну здатність, яка вдвічі нижча, ніж у 2D або окулярах з активним затвором.
 • Роздільна здатність 1080p представлена ​​на 540p.

Окуляри з активним затвором

 • Затвори синхронізуються з частотою оновлення екрана, щоб швидко відкривати та закривати зображення для кожного ока, створюючи 3D-зображення повної роздільної здатності.

Окуляри з активним затвором забезпечують чіткіше зображення з вищою роздільною здатністю. Вони досягають цього шляхом швидкого чергування погляду з кожного ока за допомогою віконниць. Замість того, щоб знижувати роздільну здатність, переміщуючи цілі лінії пікселів на одне з двох очей, окуляри з активним затвором синхронізуються з частотою оновлення дисплея, щоб чергувати експозицію повної роздільної здатності для кожного ока. Недоліком є ​​те, що зображення виглядає тьмянішим і може мати легке мерехтіння.

Витратьте гроші: заощаджуйте гроші з пасивними поляризаційними окулярами

Пасивні поляризаційні окуляри

 • Ціна всього 5 доларів, залежно від стилю чи додаткового обладнання.

Окуляри з активним затвором

 • Від 50 до 150 доларів США

Пасивні окуляри дешеві, часто коштують від 5 до 25 доларів за пару. Існують деякі відмінності в стилі, які можуть вплинути на ціну, наприклад матеріал і гнучкість. Окуляри з активним затвором коштують від 50 до 150 доларів США через складні технології та джерела живлення, необхідні для їх роботи. Покупець вирішує, чи варто додаткова ціна використовувати більш громіздку систему.

Сумісність: залежить від системи

Пасивні поляризаційні окуляри

 • Поширений серед дисплеїв LG, Toshiba, Vizio та деяких Sony.
 • Не працює з 3D-проекторами чи плазмовими телевізорами.
 • Працює з будь-яким пасивним поляризованим дисплеєм.

Окуляри з активним затвором

 • Поширений серед дисплеїв Mitsubishi, Panasonic, Samsung і Sharp.
 • Сумісний з 3D-проекторами та плазмовими телевізорами.
 • Працює не з усіма активними дисплеями затвора

3D-телевізори зняті з виробництва вже кілька років, але багато з них все ще продаються після продажу. Модель телевізора визначає, який тип окулярів потрібно буде використовувати. І проектори, і плазмові телевізори працюють лише з окулярами з активним затвором, оскільки вони не проектують зображення через пікселі, як більшість цифрових дисплеїв. Проте як активний затвор, так і пасивні окуляри можна використовувати з РК- та OLED-телевізорами. Коли технологія 3D-дисплеїв була вперше представлена, Mitsubishi, Panasonic, Samsung і Sharp застосували окуляри з активним затвором для РК-, плазмових і DLP-телевізорів. (Плазмові та DLP-телевізори з тих пір припинені.) LG і Vizio застосували поляризаційні окуляри для своїх РК-телевізорів. Хоча Toshiba та Vizio переважно використовували поляризаційні окуляри, деякі з їхніх РК-телевізорів потребували активного затвора. Sony в основному використовувала активний затвор, але також пропонувала деякі телевізори з поляризаційними окулярами. Окуляри з активним затвором, які використовуються для телевізора чи відеопроектора однієї марки, можуть не працювати з 3D-телевізором чи відеопроектором іншого бренду. Це означає, що, наприклад, якщо у вас є телевізор Samsung, ваші 3D-окуляри Samsung не працюватимуть на телевізорі Panasonic.

Чи можливий 3D без окулярів?

Деякі технології дозволяють переглядати 3D без окулярів, але вам потрібен особливий тип телевізора чи відеодисплея. Вони називаються автостереоскопічними дисплеями.

Остаточний вердикт: пасивні поляризаційні окуляри підходять більшості людей, якщо у вас немає проектора

Якщо у вас обмежений бюджет і ви хочете насолоджуватися 3D-вмістом, пасивні поляризаційні окуляри цілком підійдуть. Ці окуляри є низькотехнологічними, доступними та не потребують джерела живлення, що робить їх сумісними з більшістю систем. Якщо у вас є проектор або плазмовий телевізор, використовуйте окуляри з активним затвором. Вони забезпечують чудову роздільну здатність зображення, але є дорожчими, дорожчими та вимагають більш сумісної технології відображення — деталей, яких більшість людей, можливо, захоче уникати.