Skip to content

Перетворіть телефон Android в інформаційно-розважальну систему

5 de Липень de 2021

Якщо навколо вас лежить старий телефон Android, напрочуд легко перетворити пристрій на пристойну інформаційно-розважальну систему. Результат не збігатиметься з типом функціональних можливостей, які ви отримаєте із нової вигадливої ​​інформаційно-розважальної системи OEM, але ви можете зробити це досить непогано, не витрачаючи багато грошей. Ви можете отримати доступ до життєво важливих даних із бортового комп’ютера вашого автомобіля. Ви також отримаєте можливість відтворювати музику, відео та інший вміст через звукову систему вашого автомобіля та покрокову навігацію. Для завершення цього проекту вам знадобиться:

  1. Старий телефон Android, яким ви вже не користуєтесь.
  2. Пристрій сканування Bluetooth або WiFi ELM 327.
  3. FM-модулятор або передавач або головний пристрій, який має допоміжний вхід.
  4. Кріплення для утримання телефону на місці
  5. Додаток для інтерфейсу OBD-II
  6. Програми навігації та розваг

Результати будуть різнитися залежно від типу телефону Android, яким ви користуєтеся, але ми завершили цей проект старою версією G1. G1, також відомий як HTC Dream, є найстарішим з існуючих телефонів Android, тому майже будь-яка слухавка, яку ви розкладаєте, повинна працювати. Однак телефон у цьому посібнику працює із спеціальною прошивкою, тому G1, що має застарілу версію Android, може не працювати з найновішим діагностичним та розважальним програмним забезпеченням.

елементи, які вам знадобляться для цього проекту

Для того, щоб перетворити телефон на мініатюрний автомобільний комп’ютер, потрібно зібрати кілька предметів.
tebapit / Джеремі Лаукконен

Знайдіть роз’єм ODB-II у своєму транспортному засобі

Роз'єм OBD-II

Більшість роз’ємів OBD-II просто відкриті, але зрідка доведеться трохи шукати.
tebapit / Джеремі Лаукконен

На відміну від старих роз’ємів OBD-I, більшість роз’ємів OBD-II дуже легко знайти. Технічні характеристики зазначають, що роз’єм повинен знаходитися на відстані двох футів від керма, тому більшість із них знаходяться поблизу. Перше місце, на яке слід звернути увагу, знаходиться під тире ліворуч або праворуч від рульової колонки. Ви можете знайти роз’єм прямо спереду, або він може бути встановлений ззаду біля брандмауера. Якщо у вас виникають проблеми з пошуком роз’єму OBD-II прямо на відкритому повітрі, ви хочете бути на сторожі знімних панелей. Деякі роз’єми ховаються за знімними панелями під приладовою панеллю або навіть на центральній консолі. Посібник користувача часто показує, де шукати, або ви можете шукати зображення в Інтернеті. Деякі роз’єми OBD-II виглядають трохи інакше, ніж інші, але всі вони використовують один і той же pin-out. Якщо ви знайдете з’єднувач відповідного розміру та форми, він може дещо відрізнятися від з’єднувача, зображеного тут. Якщо ви акуратно вставте пристрій бездротового сканера OBD-II, і він увійде, то ви на правильному шляху. Однак, якщо це не вдається легко, ви, ймовірно, не знайшли роз’єм OBD-II. Припасування повинно бути плавним і легким, і вам ніколи не доведеться змушувати його. У деяких випадках роз’єм постачається із встановленим захисним кожухом, який вам доведеться зняти спочатку.

Підключіть інтерфейс OBD-II

Інтерфейс Bluetooth OBD-II

Ви не можете підключити інтерфейс догори дном, але ви можете зігнути шпильки, якщо спробуєте.
tebapit / Джеремі Лаукконен

Роз’єми OBD-II мають конструкцію, яка запобігає підключенню до них чогось догори дном. Ви все ще можете зігнути шпильки у своєму інтерфейсі, примушуючи його, тому переконайтеся, що ви правильно його орієнтували, перш ніж вставити на місце. Якщо ваш роз’єм OBD-II знаходиться в незручному місці, можливо, вам доведеться придбати низькопрофільний інтерфейсний пристрій. Багато роз’ємів знаходяться біля колін або ніг водія, тому занадто довгий інтерфейсний пристрій може завадити. У випадках, коли ви відчуваєте, що можете вдарити пристрій, коли сідаєте в машину та виїжджаєте з неї, важливо їхати з низькопрофільним пристроєм, а не випадково пошкодити роз’єм OBD-II.

Встановіть програмне забезпечення для інтерфейсу Android

G1 працює крутний момент

Доступно багато безкоштовних додатків, але ви можете почати з безкоштовної версії Torque, щоб переконатися, що ваш інтерфейс Bluetooth працює.
tebapit / Джеремі Лаукконен

Після того, як ви всі підключені до свого бездротового пристрою сканування OBD-II, першим кроком до того, щоб по-справжньому перетворити ваш телефон Android на інформаційно-розважальну систему, є пошук потрібних програм, а перший, який вам знадобиться, це програма для інтерфейсу. Доступно багато програм для інтерфейсу OBD-II, тому ви зможете знайти той, який буде працювати з вашим конкретним обладнанням та версією Android. Деякі з них безкоштовні, а інші – досить дорогі, а деякі платні додатки також мають безкоштовні пробні версії, щоб промочити ноги, перш ніж що-небудь витратити. Torque – це популярний варіант, який пропонує безкоштовну «полегшену» версію, яка корисна для простого тестування вашої системи. Можливо, ви також захочете спробувати безкоштовну версію спочатку, щоб переконатися, що програма працюватиме на вашому телефоні та підключатиметься до вашого пристрою ELM 327. Навіть якщо магазин Google Play каже, що програма працює на вашому телефоні, ви можете виявити, що вона відмовляється поєднуватися з вашим інструментом сканування.

Підключіть сканер Android та ELM 327

Налаштування бездротової мережі Android

Отримайте доступ до налаштувань бездротового з’єднання, щоб з’єднати слухавку з інтерфейсом Bluetooth OBD-II.
tebapit / Джеремі Лаукконен

Якщо ви використовуєте інтерфейсний пристрій Bluetooth, вам доведеться створити пару з телефоном. Сполучення іноді не вдається, що зазвичай вказує на проблему з інтерфейсним пристроєм. У цьому випадку, можливо, доведеться придбати нову одиницю. Після того, як ви з’єднали Android зі сканером, ви зможете отримати доступ до всілякої важливої ​​інформації з бортового комп’ютера вашого автомобіля. Це не те саме, що типи моніторів, часто включені в інформаційно-розважальні системи. Тим не менше, це близьке наближення того, що ви можете працювати практично на будь-якому транспортному засобі, побудованому після 1996 року.

Налаштуйте свій FM-передавач або допоміжний кабель

FM-передавач, підключений до телефону Android

Якщо ваш головний пристрій не має жодних аудіовходів, FM-передавач зазвичай виконує цю роботу.
tebapit / Джеремі Лаукконен

Після того, як ви втратите інформаційну частину, пора переходити до розваг. Якщо ваш головний пристрій має допоміжний вхід, ви можете використовувати телефон Android для відтворення музики через цей інтерфейс. Однак можна зробити те ж саме з недорогим FM-передавачем або FM-модулятором. Ви також можете використовувати USB-з’єднання, якщо його має головний пристрій. Якість звуку може варіюватися від посередньої до чудової, залежно від методу підключення, який ви використовуєте, але в будь-якому випадку ви матимете доступ до своєї музичної бібліотеки або програм Інтернет-радіо. У цьому випадку ми підключили G1 до FM-передавача і налаштували радіо на невикористовувану частину широкомовного спектру. Це дозволяє телефону передавати музику або будь-що інше через динаміки автомобіля. Багато автомобільних наборів Bluetooth мають той самий основний тип функціональності, і, можливо, ви зможете використовувати телефон Android для дзвінків у режимі гучного зв’язку, якщо він все ще має активний голосовий план.

Встановіть інші інформаційно-розважальні програми

Інформаційно-розважальний пристрій G1

Інтерфейс трохи невеликий, але цей легкий проект “зроби сам” дає досить корисний інформаційно-розважальний центр.
tebapit / Джеремі Лаукконен

Після того, як ви почнете працювати з програмою інтерфейсу OBD-II і підключите свій старий телефон Android до вашої автомобільної аудіосистеми через допоміжний вхід, FM-передавач або іншими способами, ви готові до роботи. Ви вже маєте основи інформаційно-розважальної системи Android «зроби сам», але немає причин зупинятися на досягнутому. Якщо у вас на телефоні чи мобільній точці доступу активне з’єднання для передачі даних, ви можете перетворити його на належну інформаційно-розважальну систему. Потім ви можете контролювати свій транспортний засіб за допомогою інтерфейсу OBD-II, відтворювати музику, забезпечувати GPS-навігацію, покрокові вказівки та практично нескінченні інші функції за допомогою інших програм.