Saltar al contenido

Повстання проти магазинів додатків стає глобальним

21 de abril de 2021

Ключові винос

  • Індійські стартапи розглядають можливість створити конкурента Google Play Store.
  • Затримка Google на ринку додатків збільшує ціни та обмежує вибір для користувачів, зазначають спостерігачі.
  • Цей крок індійських компаній відбувається на тлі звинувачень у тому, що Google і Apple монополізують ринок додатків.

Десятки індійських стартапів розглядають можливість створення суперницького магазину додатків для Android, що може загрожувати блокуванню Google на ринку, стверджують експерти. Минулого місяця індійський додаток для фінансових послуг Paytm був тимчасово вилучений із Play Store. Сверження справи викликало галас у технічному співтоваристві Індії, що повторює зростаючі заклики у всьому світі до перегляду практик Apple та Google. «Монополія Google погана в просторі додатків як для розробників, так і для кінцевих користувачів», – сказав Ашиш Раттан, співзасновник і технічний директор агентства з розробки додатків NeotericAI в електронному інтерв’ю. «Google стягує 30 відсотків за покупки в додатках. Це збільшує вартість для користувача, і розробник платить величезну знижку за всі [their] працювати до тих пір, поки [they are] у бізнесі «.

Змістовий покажчик

Нейтральність програми?

Засновники Paytm заявили, що відсоток продажів програмного забезпечення в Play Store від Google є несправедливим. «Якщо Індія має мережевий нейтралітет, чому ми не можемо мати нейтралітет додатків», – сказав Муругавел Янакіраман, співзасновник Matrimony.com. Він зазначив, що більшість людей, які отримують доступ до Інтернету в Індії, роблять це за допомогою цифрових додатків, і сказав, що «Google не може повністю контролювати Google, оскільки вони є власником Play Store». «Монополія Google погана в просторі додатків як для розробників, так і для кінцевого користувача». Контроль Google над Play Store також обмежує кількість програм, доступних для користувачів, стверджують деякі спостерігачі. «Якщо додаток не отримає схвалення від Google, яким би хорошим він не був, він ніколи не зможе дійти до передбачуваної аудиторії», – сказав Том Вінтер, співзасновник DevSkiller, платформи для скринінгу та онлайн-інтерв’ю для розробників, в електронному інтерв’ю . «Я думаю, що це погано для ринку, і ми втрачаємо багато чудових додатків, які випускаються через поліцію Google».

Відлуння Fortnite проти Apple

Сутичка в Індії за Play Store нагадує триваючу юридичну битву в США за магазин додатків Apple. Творець популярної гри Fortnite, Epic Games подала позов проти Apple, стверджуючи, що 30-відсоткова комісія компанії та наполягання на тому, що всі мобільні програми надходять через її App Store, є монополією. Справу планується передати до суду наступного року.

Тим часом нещодавно Google оголосив, що полегшує користувачам встановлення сторонніх магазинів програм на Android, але наполягає на тому, що не зменшить 30-відсоткову комісію, необхідну для додатків Play Store. «Ця відкритість означає, що навіть якщо розробник і Google не домовляються про умови бізнесу, розробник все одно може розповсюджувати на платформі Android», – написала компанія у своєму блозі. Контроль Google над своїм магазином додатків порушує питання конфіденційності, каже один експерт. «Зі зростаючими занепокоєннями щодо конфіденційності даних та власності, ця монополія може бути тривожним явищем, оскільки технічні гіганти можуть легко отримувати доступ до всіх даних користувачів у будь-який час», – сказав Ерік Каррелл, інженер DevOps на ринку API RapidAPI, в електронному інтерв’ю. «Просуваючи певні сервіси та додатки, платформу можна використовувати для соціальної інженерії великої аудиторії, якщо її не регулювати».

Перрі Тоун, засновник служби безпечної електронної пошти Thexyz, навіть розмовляв з питаннями конфіденційності в електронному інтерв’ю, кажучи: «Google є шкідливим програмним забезпеченням. Класифікувати Google як шкідливе програмне забезпечення легко». Тун назвав відступ проти Play Store «раннім початком» кінця утримання Google над програмами Android. «Якщо додаток не отримає схвалення від Google, яким би хорошим він не був, він може ніколи не охопити бажану аудиторію». Створення альтернатив Play Store можливо, говорить Каррелл, вказуючи на приклад успіх власного магазину додатків Amazon. «Але популярність самого Play Store буде важко перемогти, особливо на Заході», – додав він. «Неперевершений технічний гігант пропонує виняткову видимість додатків». Потім Каррелл зазначив, що «інтерфейсом зручно користуватися», а розробникам «простіше просувати новозбудовані програми та сподіватися на високий дохід, додавши високий рейтинг у Google Play». Якими б не були результати руху в Індії проти Google, очевидно, що розробники програмного забезпечення готуються до битви проти технічних гігантів. Результат визначатиме не лише мільярди доларів доходу, а й конфіденційність та безпеку користувачів.