Saltar al contenido

Помилка коду статусу HTTP 501: що це таке і як це виправити

7 de mayo de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

 • HTTP 501 не є проблемою з вашим комп’ютером або веб-браузером. Це проблема з веб-сервером або сайтом, що працює на ньому.
 • Більшість помилок виникає, коли власник веб-сервера не ввімкнув функцію, необхідну для заповнення запиту на сервер.
 • Поради щодо усунення несправностей: Оновіть сервер, перезавантажте або перезапустіть веб-службу, оновіть веб-програму, знайдіть відсутні модулі, перевірте журнали сервера.

Коли ви відвідуєте веб-сторінку, браузер робить запит до веб-сервера, що розміщує сайт. Коли сервер не може виконати запит, ви отримуєте помилку HTTP 501.

Що спричиняє помилку HTTP 501?

Є кілька загальних причин, чому сервер не може задовольнити запит вашого браузера, що спричиняє помилку HTTP 501. Найчастіше власник веб-сервера не ввімкнув функцію, необхідну для завершення запиту. Також існує ймовірність того, що вони не встановили необхідну частину програмного забезпечення чи плагіна для веб-сервера. Ви також можете отримати помилку 501, коли веб-сервер застарів або не підтримується. У рідкісних випадках власник сайту налаштовував щось неправильно, і вибране ним програмне забезпечення веб-сервера не сумісне з функцією на сайті.

Як виправити помилку HTTP 501

Перш ніж почати, немає реального способу вирішити помилку 501 як відвідувач веб-сайту. Проблема не у вашому комп’ютері чи веб-браузері. Це проблема з веб-сервером або сайтом, що працює на ньому. Найбільше, що ви можете зробити, це зв’язатися з власником сайту та повідомити їх, що щось не так. Якщо ви є власником сайту, ці кроки можуть допомогти вам зрозуміти проблему, що спричиняє помилку HTTP 501.

 1. Спробуйте оновити сервер. На серверах Debian та Ubuntu запустіть: $ sudo apt update && sudo apt upgrade

  Для запуску CentOS та RHEL: оновлення $ sudo dnf

 2. Потім перезавантажте сервер або перезапустіть службу веб-сервера. Користувачам Apache слід запустити: $ sudo systemctl перезапустити apache2

  class = «ql-syntax»> У деяких системах це трохи інше. $ sudo systemctl перезапустіть httpd

  class = «ql-syntax»> Перезапуск Nginx подібний. $ sudo systemctl перезапустіть nginx

  class = «ql-syntax»>

 3. Якщо ви все ще бачите помилку, спробуйте оновити веб-програму. Веб-платформи, такі як WordPress, отримують часті оновлення, які ви можете запускати через свою інформаційну панель. Якщо інформаційна панель доступна через веб-інтерфейс без помилки 501, спробуйте запустити оновлення.

 4. Шукайте відсутні модулі для вашого веб-сервера. Існує безліч модулів Apache для сумісності з різними мовами програмування, такими як PHP, Python та Ruby. Переконайтеся, що у вас встановлені ті, які вам потрібні.

 5. Нарешті, перевірте журнали сервера. Як Apache, так і Nginx зберігають свої журнали в / var / log Перевірте, чи зможете ви визначити причину 501 за тим, що реєструє сам сервер.