Saltar al contenido

Поради та методи для початківців зимових фотографій

15 de abril de 2021

Зйомка фотографій взимку може бути складною. Наприклад, холодна погода може запотіти лінзи та швидко розрядити батареї. Сонце та сніг можуть спричинити проблеми з експозицією. Кожне з цих питань може бути важким для вирішення самостійно, але боротьба з кількома з них може бути значною перешкодою для вашої фотографії. Спробуйте ці поради, щоб покращити зимову фотозйомку та подолати сезонні проблеми.

Змістовий покажчик

Налаштуйте баланс білого вручну

Баланс білого – найбільша проблема при зйомці фотографій при яскравому снігу та сонячному світлі. Коли автоматичні камери мають проблеми з правильним визначенням балансу білого, білі об’єкти на фотографіях, як правило, мають синюватий відтінок. Якщо можливо, вручну налаштуйте баланс білого на похмурий день, який повинен видалити синій відтінок.

Змініть налаштування сцени

Сюжети залежать від моделі камери, але загалом серед них ви знайдете щось на зразок «сніг» або «зима», як правило, під налаштуваннями SCN або S на циферблаті або на дисплеї.

Зазвичай ви можете побачити режими зйомки з дзеркальної камери, подивившись на циферблат режимів у верхній частині корпусу камери.

Налаштуйте експозицію

Центруйте об’єкт у кадрі. Потім натисніть кнопку спуску затвора наполовину, щоб активувати світломір. Продовжуючи утримувати кнопку, перекомпонуйте фотографію, щоб об’єкт знаходився там, де ви хочете, щоб він з’явився. Це тримає налаштування експозиції на місці. Потім натисніть затвор повністю, щоб записати зображення.

Отримайте кричущий

Ось хороша техніка, якщо у вашого об’єкта різкі тіні – скажімо, від яскравого сонячного світла на білому снігу: змусіть спалах спрацювати. При яскравому зовнішньому світлі спалах діє як спалах, заповнюючи тіні та покращуючи експозицію.

Шукайте цікаві предмети

Взимку природа пропонує кілька прекрасних фотографічних можливостей. Наприклад, шукайте засніжені вічнозелені гілки, яскраво забарвлені ягоди, що визирають зі снігу, тварину, що стоїть на сніговому полі, або бурульки, що звисають з дерев. Те, що ви шукаєте, це те, що контрастує з білим снігом.

Зимова сцена з червоним сараєм, снігом, вічнозеленими деревами та горами.

Ці вічнозелені рослини чудово виглядали б навіть без снігу.
Michael Interisano / Getty Images

Ідіть туди, де є дія

Одна перевага зйомки в яскравих умовах снігу та сонця: Зйомка екшн-фотографій із великою витримкою затвора є простою. Лижник, який рухається вниз з гори, або сутичка зі сніжкою може дати кілька цікавих знімків. Скористайтеся достатком доступного світла та зніміть усі потрібні фотографії.

Експерт-лижник насолоджується порошком Winter Park, Колорадо

Експерт-лижник насолоджується порошком Winter Park, Колорадо.
Курорт Вінтер Парк

Обійміть Шквал

Сніг, що падає навколо об’єктів, може створити чудові фотографії. Коли сніг падає на передній план, ви можете зосередитись на об’єкті у фоновому режимі, і, наприклад, падаючий сніг буде мати розмитий ефект навколо об’єкта. Якщо під час зйомки фотографій падає сніг, сніжинки можуть виглядати розмитими по всій рамці зображення. Поки ця розмитість не погіршує якість об’єкта на фотографії, розмитий вигляд снігу може забезпечити гарний вигляд вашого зображення.

Молодий хлопчик тримає свого французького бульдога цуценя на снігу

Падаючі сніжинки можуть створити розмите враження.
sarahwolfephotography / Getty Images

Кронштейн

Зйомка в похмурий день із сніговим покривом може дати фотографії з плоским, нудним виглядом. Спробуйте скористатися спалахом заливки для похмурих умов. Однак при тонкі хмари сніг все одно буде відображати велику кількість розсіяного сонячного світла, полегшуючи хорошу експозицію. Різні типи хмар вимагають різної експозиції, тому експериментуйте з декількома техніками, наприклад, брекетингом експозиції.

Зображення будівель та автобуса в дужках

Smial / https: //commons.wikimedia.org/wiki/CC BY-SA 2.0 DE

Захистіть своє обладнання

Нарешті, переконайтеся, що ви можете продовжувати робити казкові зимові знімки, забезпечуючи безпеку та сухість обладнання, дотримуючись цих підказок: Тримайте камеру та аксесуари у водонепроникній сумці для камери або пластиковому мішку на блискавці, коли вона не використовується. Уникайте холодної погоди протягом тривалого періоду. Сильний холод може розрядити акумулятор або призвести до несправності РК-дисплея. Повільно переносьте фотокамеру з холодних у теплі умови, наприклад, на вулицю в приміщення. Це дозволяє постійно підвищувати температуру камери, а не раптово. Наприклад, ви можете спочатку помістити камеру в неопалюваний гараж чи машину, а потім перенести її в кишеню біля свого тіла, поки ви все ще на вулиці, де температура вашого тіла може повільно нагрівати камеру. Швидке переміщення камери з теплих на холодні умови може запотіти об’єктив або призвести до конденсації всередині камери, що може призвести до пошкодження. Насправді така конденсація в кінцевому підсумку може призвести до розростання цвілі всередині камери або постійного туману об’єктива.