Skip to content

Поради щодо обслуговування дзеркальної камери

13 de Липень de 2021

DSLR (цифрові однооб’єктивні рефлекторні) камери включають змінні лінзи та багато інших аксесуарів, тому очищення цього типу фотокамер вимагає інших методів, ніж камери “наводячи і знімай”. Виконайте ці кроки для очищення та обслуговування дзеркальної камери для оптимальної роботи. Не у кожної дзеркальної камери така ж збірка, як описано тут, тому перевірте в посібнику користувача конкретну конфігурацію вашої камери.

 1. Очистіть тіло

  Очищення корпусу дзеркальної дзеркальної камери вимагає того ж процесу, що і очищення корпусу камери “наводячи і знімай”. Використовуйте м’яку суху тканину, наприклад, тканину з мікрофібри, щоб обережно очистити корпус камери від будь-якої бруду, пилу або відбитків пальців. Для стійкого бруду трохи змочіть тканину дистильованою водою.

  Nikon
 2. Очистіть лінзу

  Для видалення пилу або піску використовуйте невелику колбу повітродувки та м’яку щітку. Не пропускайте цей крок. Якщо ви спочатку не видалите пісок, ви можете подряпати лінзу під час використання тканини.

  Щітка для чищення камери з насадкою для надування можна використовувати для очищення пилу перед фарбуванням.

  Леслі Шеперд
  Потім обережно протріть лінзу сухою м’якою тканиною круговими рухами від середини назовні. Змінний дзеркальний дзеркальний дзеркало має дві скляні поверхні, які піддаються впливу елементів. Обов’язково очистіть як передній, так і задній елементи об’єктива. Щоб зберегти цілісність скла з обох сторін лінзи, покладіть кришки лінз на обидва кінці лінзи, як тільки знімете її з камери. Тримайте кришку об’єктива на передньому елементі об’єктива, коли об’єктив прикріплений до камери (якщо, звичайно, ви не знімаєте).

 3. Очистіть кріплення об’єктива

  Щоб кріплення об’єктива дзеркальної камери та його електричні контакти працювали якомога краще, тримайте цю ділянку сухою та вільною від бруду тканиною з мікрофібри.

  Тканина з мікрофібри Pro Chef з нержавіючої сталі

  Фото ввічливість Amazon
 4. Очистіть дзеркало та екран

  DSLR-камера має дзеркальний механізм всередині камери, який піддається впливу елементів при кожній зміні об’єктива. Ви повинні побачити це, коли знімаєте кришталик і заглядаєте всередину тіла. Тільки під дзеркалом знаходиться екран фокусування. Очистіть обидві щіткою для лінз, стежачи, щоб бруд не потрапив назад у камеру. Ці компоненти досить делікатні, тому очищайте їх з великою обережністю. Якщо ви нервуєтесь щодо того, щоб пошкодити їх, подумайте про найм магазину фотоапаратів для їх очищення.

  Sony A33 з напівпрозорим дзеркалом

  Колін / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
 5. Очистіть датчик зображення

  Пил на датчику зображення камери виявляється на ваших зображеннях злегка розмитими плямами, тому важливо підтримувати це в чистоті. Деякі камери мають вбудовану систему очищення датчика зображення, яка зазвичай передбачає швидку вібрацію датчика. Для тих, хто цього не робить, використовуйте тампон чи щітку датчика для його очищення або придбайте комплект для чищення датчика зображення. Щоб підтримувати дзеркало та датчик зображення в найкращому можливому стані, надягайте кришку кріплення об’єктива на кріплення об’єктива в будь-який час, коли знімаєте об’єктив, довше, ніж потрібно для його заміни.

  Датчик зображення камери

  DeadDuck / Getty Images
 6. Очистіть РК-екран

  Незважаючи на те, що РК-дисплей на дзеркальній камері може бути більшим, ніж той, який ви знайдете на камері початкового рівня, процес очищення РК-дисплея однаковий незалежно від його розміру. Тканина для чищення з мікрофібри ще раз стане в нагоді для цього завдання. При необхідності злегка змочіть його, але не використовуйте миючих засобів та розчинників; вони можуть спричинити лущення. Використовуйте якомога менше тиску.

  Чищення РК-дисплея

Чого не можна робити

Наступні методи можуть здатися корисними, але уникайте їх використання взагалі:

 1. Ніколи не використовуйте консервоване повітря для очищення будь-якої частини дзеркальної камери. Тиск занадто сильний, і навіть може викликати пил або пісок в корпус камери, пошкоджуючи її внутрішні компоненти.
 2. Якщо вам потрібно використовувати рідину для очищення камери, завжди трохи змочуйте тканину, а потім чистіть камеру. Ніколи не кладіть рідину безпосередньо на камеру.
 3. Ніколи не використовуйте спирт, розчинник для фарби або інші розчинники на будь-якій частині камери. Вони занадто жорсткі і можуть завдати шкоди.
 4. Ніколи не використовуйте для чищення камери паперовий рушник, тканини або вироби на паперовій основі. Вони «скидають» волокна та сміття і будуть дряпати ніжні поверхні.

Нервуєтесь щодо чищення дорогого обладнання для фотозйомки? Зверніться до центру ремонту фотокамер для професійної чистки.