Saltar al contenido

Поради щодо фотозйомки чудових спалахів із цифровою камерою

25 de julio de 2021

Типовою проблемою, з якою стикаються фотографи, використовуючи компактні цифрові камери або спливаючі спалахи на дзеркальних фотокамерах, є відсутність контролю над вбудованим спалахом. Спалах часто може бути сліпим і занадто сильним, що призводить до вигорання зображень. Якщо ви використовуєте дзеркальний дзеркальний фотоапарат, проблему можна легко усунути, інвестуючи в аксесуар для спалаху, встановлений на камері, який має можливість відбивання в різних напрямках. Якщо у вас немає такої розкоші, то ось кілька порад, які допоможуть вирішити проблеми зі спалахом камери.

Змістовий покажчик

Змініть налаштування

Найпростіший спосіб зменшити потужність спалаху – це змінити діафрагму, витримку затвора або (в крайньому випадку) ISO. Більший ISO, менша витримка та більша діафрагма збільшують кількість світла, що потрапляє в об’єктив камери, і зменшують необхідну кількість спалаху. Спалах камери автоматично регулюється і викидає менше світла, створюючи більш рівномірно освітлене зображення. Інший варіант – це вручну змінити налаштування експозиції спалаху. Більшість дзеркальних камер мають таку можливість. Ви можете зменшити потужність спалаху приблизно на стоп і дозволити камері зробити відповідні налаштування витримки та діафрагми.

Відсунься

Чим ближче ви знаходитесь до об’єкта, коли використовуєте спалах, тим більша ймовірність страждання від спалаху. Простий спосіб уникнути цього – відступити назад і збільшити об’єкт. Намагайтеся уникати масштабування занадто далеко, інакше ви можете страждати від тремтіння камери, що є типовою проблемою в умовах недостатнього освітлення. Крім того, якщо ви рухаєтеся занадто далеко назад, ваш спалах може бути недостатньо потужним, щоб просвітити об’єкт. Вам доведеться трохи поекспериментувати, використовуючи цю техніку, щоб знайти найкращу відстань для вашого спалаху.

Додати світло

Вибух спалаху характерний для сцен із слабким освітленням, оскільки спалах надмірно компенсує відсутність природного світла. Якщо це можливо (і вас не викинуть з місця!), Спробуйте увімкнути більше світла, щоб зменшити потребу у спалаху. Або, якщо через вікна проникає навколишнє світло, розташуйте об’єкти поблизу цього джерела світла.

Розсіяти спалах

Спалахи, встановлені на камері, мають дифузори, призначені для пом’якшення світла від спалаху. Якщо у вас немає дифузора, ви можете легко створити свій власний, наклеївши на спалах невеликий шматочок непрозорого матеріалу малярським скотчем. Білий паперовий папір ідеально підходить.

Скористайтеся перевагами нічного режиму

Нічний режим може бути корисним у певних ситуаціях. Це вбудовано майже в усі камери на сьогоднішній день, і спалах перетворюється на спалах із повільною синхронізацією. Зображення можуть бути трохи м’якими, оскільки витримка затвора менша, але спалах все одно спрацює. Цього має бути достатньо для заморожування предметів, але з меншою кількістю легкої отрути!