Saltar al contenido

Посібник з універсальних пультів дистанційного керування телевізором

26 de febrero de 2023

Багато пристроїв для домашнього кінотеатру та розваг мають пульт дистанційного керування. Зазвичай пульт дистанційного керування може керувати лише одним пристроєм. Деякі пульти дистанційного керування телевізора можуть керувати іншими пристроями тієї ж марки. Наприклад, більшість пультів дистанційного керування для телевізорів LG, Samsung і Sony можуть керувати програвачами Blu-ray Disc того самого бренду. Однак більшість людей хочуть мати один пульт дистанційного керування, який керує всіма їхніми пристроями, незалежно від марки. Для цього і призначений універсальний пульт.

Змістовий покажчик

Що таке універсальний пульт дистанційного керування?

Універсальний пульт дистанційного керування керує основними та, у деяких випадках, розширеними функціями домашніх розважальних пристроїв від кількох марок продукції.

Типи пристроїв, якими можна керувати за допомогою універсального пульта дистанційного керування, включають телевізори, програвачі CD/DVD/Blu-ray Disc, ресивери домашнього кінотеатру, звукові панелі, кабельні та супутникові приставки, ігрові консолі та потокові пристрої, такі як Roku та Apple TV. Крім того, більшість універсальних пультів дистанційного керування вимагають натискання кнопок. Однак деякі мають сенсорний екран, як на смартфоні. Зростає кількість універсальних пультів дистанційного керування, які забезпечують доступ до функцій Smart TV і керування ними. Хоча слово універсальний означає, що цей тип дистанційного керування керує всім, насправді кожен пульт має різні рівні універсального керування.

Параметри програмування дистанційного керування

Щоб універсальний пульт дистанційного керування міг керувати різними марками та моделями пристроїв, його потрібно запрограмувати на розпізнавання пристрою, яким він керуватиме. Універсальні пульти дистанційного керування включають одну або декілька з таких функцій програмування:

 • Попередньо запрограмований (також називається мультибрендовий): Ці пульти дистанційного керування можна використовувати з обмеженою кількістю пристроїв вибраних брендів без додаткового програмування.
 • навчання: Пульт дистанційного керування вивчає команди дистанційного керування інших пультів дистанційного керування, спрямовуючи універсальний пульт і спеціальний пульт дистанційного керування один на одного та програмуючи кожну команду по черзі.
 • Програмується за допомогою коду: запрограмуйте пульт дистанційного керування, ввівши спеціальний код, призначений для певних марок і пристроїв, або підключивши пульт дистанційного керування до ПК через USB і ввівши код зі спеціального веб-сайту.
 • Програмується без коду: більшість програмованих пультів дистанційного керування включають функцію сканування коду за допомогою ряду кроків, описаних у посібнику користувача, без необхідності вводити код.

Приклад прямого введення коду універсального дистанційного керування RCA

Як працюють універсальні пульти дистанційного керування

Крім програмування, універсальний пульт дистанційного керування повинен передавати команди на цільовий пристрій. Це можна зробити за допомогою одного або кількох із наведених нижче методів.

 • ІК: це поширений метод, який використовують пульти дистанційного керування для керування пристроями. Щоразу, коли ви натискаєте кнопку на пульті дистанційного керування, він надсилає серію інфрачервоних світлових імпульсів на датчик, розташований на передній панелі телевізора чи іншого пристрою. Пристрій виконує команду. Для цього потрібна чітка лінія видимості між пультом дистанційного керування та пристроєм. Якщо це неможливо, розмістіть такі аксесуари, як ІЧ-повторювач або ІЧ-подовжувач, між пультом дистанційного керування та цільовим пристроєм, повторно передаючи імпульси за допомогою його ІЧ-променю або електрично через кабель, підключений до вхідного з’єднання ІЧ-датчика.
 • РФ: Як рішення обмеження прямої видимості деякі універсальні пульти дистанційного керування містять радіочастотний (радіочастотний) передавач. Це дозволяє керувати пристроями, які розміщені всередині шаф або закриті іншим чином. Не багато керованих пристроїв мають РЧ-приймачі, які можна використовувати з РЧ-пультом. Одним з рішень є передача радіочастотних команд на зовнішній радіочастотний приймач, при цьому приймач повторно надсилає сигнал в інфрачервоному діапазоні від приймача до пристрою. Для додаткової гнучкості багато радіочастотних пультів мають опцію інфрачервоного порту.
 • Wi-Fi: якщо універсальний пульт дистанційного керування включає Wi-Fi, ви можете керувати деякими розумними пристроями через домашню мережу. За допомогою різноманітних програм цей тип дистанційного керування може керувати як функціями пристрою, так і доступом до вмісту, наприклад потокового аудіо та відео. Ця функція зазвичай доступна на смартфонах у поєднанні з телевізорами, що підтримують Wi-Fi, приймачами домашнього кінотеатру або концентраторами, які приймають сигнали Wi-Fi та передають командну інформацію на пристрій через ІЧ-порт. Однак деякі портативні пульти дистанційного керування можна використовувати із зовнішнім концентратором керування для передачі команд із пульта дистанційного керування через ІЧ-порт, радіочастоту та Wi-Fi.
 • Bluetooth: Деякі універсальні пульти дистанційного керування включають керування через Bluetooth. Це варіант для керування потоковими пристроями Roku та деякими ігровими консолями. Це означає, що деякі універсальні пульти дистанційного керування можуть використовувати Bluetooth для керування одними пристроями та ІЧ або РЧ для керування іншими пристроями.

Система дистанційного керування Logitech Harmony Elite

Типи універсальних команд дистанційного керування

Усі універсальні пульти дистанційного керування можуть виконувати прості завдання, такі як підвищення та зменшення гучності, перемикання каналів і вибір входів. Деякі вдосконалені пульти дистанційного керування пропонують керування звуком, зображенням і налаштуваннями пристрою. Деякі пульти дистанційного керування також можуть виконувати групи завдань (називаються макросами або діями). Наприклад, ви можете виконати завдання одним натисканням кнопки або сенсорним екраном, як-от увімкнути телевізор, вибрати вхід для програвача DVD або Blu-ray Disc і автоматично відтворити диск, завантажений у програвач. Більш складною діяльністю або макрозавданням може бути увімкнення телевізора, вибір входу, до якого підключено приймач домашнього кінотеатру, увімкнення приймача домашнього кінотеатру, увімкнення певного джерела, підключеного до приймача, початок відтворення джерела, зниження кімнатне освітлення та відрегулюйте термостат. Усе це досягається натисканням однієї кнопки чи значка на сенсорному екрані.

Альтернативи універсальним пультам

Універсальний пульт дистанційного керування — це звичайний спосіб позбутися непотрібного пульта. Тим не менш, деякі альтернативи можуть збільшити або обмежити потребу в портативному універсальному пульті.

 • Голосове керування: завдяки популярності голосових помічників, таких як Google Assistant і Alexa, пристрій типу Google Home або Amazon Echo може керувати деякими пристроями (шукайте пристрої, на яких зазначено «Працює з Google Assistant» або «Працює з Alexa»). Коли ви надсилаєте команди через Google Home або Amazon Echo, Echo зв’язується з універсальним пультом дистанційного керування для виконання команд керування. Прикладом можуть служити пульти Logitech Harmony серій Elite, Companion і Pro.
 • HDMI-CEC: Якщо ваш телевізор і компоненти під’єднані кабелями HDMI, HDMI-CEC може бути альтернативою універсальному пульту дистанційного керування. HDMI-CEC керує основними функціями за допомогою універсального або неуніверсального пульта дистанційного керування, який постачається разом із телевізором. Для деяких телевізорів і пристроїв із підтримкою HDMI HDMI-CEC вмикається автоматично, тож ви можете використовувати його без додаткового налаштування. Однак у більшості випадків ви активуєте його з екранного меню.

Опції керування голосом і HDMI-CEC

Суть

Хороший універсальний пульт дистанційного керування може полегшити використання вашої домашньої розваги, але він не завжди є повною заміною оригіналу. Деякі універсальні пульти можуть керувати лише деякими основними функціями, тоді як інші надають доступ до розширених налаштувань зображення та звуку, а також до інших функцій.

Універсальний пульт Logitech Hamrony 950

Ніколи не викидайте свої оригінальні пульти. Хоча ви можете не використовувати пульт дистанційного керування місяцями, вам може знадобитися доступ до функцій, якими універсальний пульт не може керувати. Наявність оригінального пульта також стане в нагоді, якщо ви продаєте своє обладнання. Перш ніж купувати універсальний пульт дистанційного керування, врахуйте наступне:

 • Скільки пристроїв потрібно контролювати.
 • Скільки параметрів програмування потрібно отримати.
 • Наскільки широкі можливості контролю.