Skip to content

Посібник покупця вашої пам’яті для ноутбука (RAM)

5 de Липень de 2021

Ноутбуки мають обмежений обсяг пам’яті, який можна в них встановити. Доступ до цієї пам’яті також може бути ускладнений, залежно від архітектури, яка обмежує плани майбутнього оновлення. Насправді, деякі системи мають фіксовану кількість пам’яті, яку неможливо змінити або оновити.

Скільки пам’яті вистачає?

Щоб визначити, чи достатньо пам’яті на вашому комп’ютері, перегляньте мінімальні та рекомендовані вимоги до програмного забезпечення, яке ви збираєтеся запускати. Ваш комп’ютер повинен мати більше оперативної пам’яті, ніж мінімальний мінімум, і принаймні стільки, скільки рекомендований обсяг.

Вирішальне значення
Існує багато різних типів оперативної пам’яті. Переконайтеся, що ви вибрали найкращий тип оперативної пам’яті для комп’ютера. Також враховуйте операційну систему вашого комп’ютера. Деякі операційні системи використовують більше пам’яті, ніж інші. Наприклад, Chromebook під управлінням ОС Chrome працює гладко на 2 ГБ пам’яті, оскільки він оптимізований, але, безсумнівно, може мати вигоду від наявності 4 ГБ. У багатьох ноутбуках використовуються вбудовані графічні контролери, яким потрібна частина системної оперативної пам’яті для графіки. Це зменшує обсяг доступної системної оперативної пам’яті на 64 МБ до цілих 1 ГБ, залежно від графічного контролера. Якщо система використовує вбудований графічний контролер, розгляньте можливість збільшення оперативної пам’яті, щоб врахувати це використання.

Типи пам’яті

Технологія пам’яті регулярно змінюється в міру просування комп’ютерних архітектур. Швидші процесори вимагають швидшої пам’яті з більшою пропускною здатністю. Швидкість пам’яті впливає на продуктивність системи. Порівнюючи ноутбуки, перевірте обидві частини інформації, щоб визначити, як вони можуть вплинути на продуктивність. Існує два способи визначення швидкості пам’яті. Перший – за типом пам’яті та тактовою частотою, наприклад, DDR3 1333 МГц. Інший спосіб – це перелік типів разом із пропускною здатністю. Та сама пам’ять DDR3 1333 МГц буде вказана як пам’ять PC3-10600. Нижче наведено перелік у порядку найшвидших і найповільніших типів пам’яті для форматів DDR3 та DDR4:

  • DDR4 3200 / PC4-25600
  • DDR4 2666 / PC4-21300
  • DDR4 2133 / PC4-17000
  • DDR3 1600 / PC3-12800
  • DDR3 1333 / PC3-10600
  • DDR3 1066 / PC3-8500
  • DDR3 800 / PC3-6400

Визначити пропускну здатність або тактову частоту легко, якщо пам’ять містить лише одне з цих значень:

  • Якщо у вас тактова частота, помножте її на 8.
  • Якщо у вас пропускна здатність, розділіть це значення на 8.

Іноді ці цифри округлюють, тому вони не завжди будуть точно такими, як ви розрахували.

Обмеження пам’яті ноутбука

Ноутбуки, як правило, мають два слоти, доступні для модулів пам’яті, порівняно з чотирма і більше в настільних системах. Таким чином, вони обмежені в обсязі пам’яті, яку можна встановити. Деякі бренди та моделі ноутбуків, такі як ультрапортативні стилі, мають фіксований обсяг пам’яті, який неможливо оновити. Для ноутбука потрібен певний тип пам’яті, наприклад, такий, як у наведеному вище списку. Наприклад, якщо ваш ноутбук призначений для використання пам’яті DDR3, ви не можете використовувати пам’ять DDR4 і очікуєте, що вона спрацює. Те саме стосується вимог системи до швидкості та пропускної здатності; визначте правильний тип пам’яті, яку приймає ваша система, перед придбанням оновлення пам’яті. Крім того, комп’ютер має максимальну кількість оперативної пам’яті, яку він може прийняти, не на основі фізичної кількості слотів. Наприклад, ви можете придбати два модулі пам’яті об’ємом 16 ГБ, але загальна кількість пам’яті 32 ГБ може перевищувати максимально дозволену системою. Всі ці обмеження вказані в технічних характеристиках будь-якого ноутбука, тому обов’язково враховуйте їх.

Що слід враховувати при покупці

Спочатку з’ясуйте, якою є максимально можлива пам’ять системи. Це перераховано більшістю виробників і вказує на потенціал оновлення системи. Далі подивіться на конфігурацію пам’яті. Наприклад, ноутбук, що має 8 ГБ пам’яті, можна налаштувати як один модуль 8 ГБ, так і два модулі 4 ГБ. Система, сконфігурована з одним модулем пам’яті, має другий відкритий слот пам’яті, який можна використовувати для розширення обсягу оперативної пам’яті в майбутньому, додавши другий модуль пам’яті. Оновлення пам’яті в системі з обома слотами пам’яті, заповненими модулями пам’яті, має кілька додаткових міркувань. У ноутбуці з двома модулями на 4 ГБ (загальною пам’яттю 8 ГБ системної пам’яті) один модуль потрібно буде замінити на модуль більшої ємності. Наприклад, заміна одного з 4 ГБ модулів новим модулем 8 ГБ дасть загалом 12 ГБ (новий модуль 8 ГБ та оригінальний модуль 4 ГБ). Однак краще оновити обидва модулі пам’яті на 4 ГБ одночасно, щоб забезпечити найшвидшу продуктивність. Модулі пам’яті, як правило, спарені для роботи один з одним у двоканальному режимі, і наявність двох модулів різної ємності не буде працювати настільки ефективно, як сумісна пара. Найкраще використовувати модулі пам’яті з відповідними обсягами, швидкістю та виробниками. Кращий вибір – придбати відповідну пару модулів у наборі під час оновлення пам’яті.

Встановлення пам’яті самостійно

У багатьох ноутбуків на нижній стороні системи є невелика панель, яка забезпечує доступ до слотів модуля пам’яті. В інших системах для доступу до модулів пам’яті може знадобитися знімати нижню кришку. У цих випадках можна придбати оновлення пам’яті та встановити її самостійно без особливих проблем. Якщо система не має панелі доступу або інших засобів для потрапляння всередину комп’ютера, пам’ять, швидше за все, не може бути оновлена. У цих випадках ноутбук може відкрити уповноважений технік із спеціальними інструментами для оновлення пам’яті. Звичайно, це пов’язано з додатковими витратами. Якщо ви передбачаєте потребу в більшій кількості пам’яті у своєму новому ноутбуці незабаром після покупки або ви збираєтеся зберігати його надовго, вкладіть трохи більше коштів і придбайте попередньо налаштовану модель із більшою пам’яттю.