Skip to content

Посібник із відеозапису відеокамери

20 de Червень de 2021

Якщо ви хочете придбати відеокамеру, ось декілька речей, які потрібно знати про звук відеокамери, а також кілька порад щодо того, на що звертати увагу, щоб забезпечити якісний звук.

Мікрофони створені не однаково

Відеокамери збирають звук через вбудований мікрофон, але не всі мікрофони створені однаково. Існує три основних типи: моно, стерео та багатоканальний або “об’ємний звук”.

Моно мікрофони

Найпростіший мікрофон, моно мікрофон, як правило, зустрічається на відеокамерах низького класу, особливо на кишенькових відеокамерах. Вони збирають лише один звуковий канал, і хоча вони прохідні, деякі люди скаржаться, що звук у цих типів мікрофонів рівний.

Стерео мікрофон

Стереомікрофон записує два канали звуку, а не один. Той, хто приєднав навушники до голови, знає “стереоефект”, коли звук підскакує між вухом або грає в обох. Стереомікрофони – найпоширеніші типи мікрофонів, що використовуються у відеокамерах високої чіткості (вони також доступні в кишенькових моделях, але не настільки широко поширені) і добре відтворюватимуться на телевізорі чи комп’ютері.

Багатоканальний мікрофон

Деякі відеокамери високого класу пропонують багатоканальний запис звуку. Найкращий спосіб подумати про багатоканальний або об’ємний звуковий запис – це зобразити базову систему домашнього кінотеатру. У вас є три динаміки спереду, біля телевізора, і пара динаміків ззаду. У найкращих бойовиках ви почуєте звук, що стискається навколо голови. За допомогою багатоканального мікрофона ви можете дублювати цей досвід (до певної міри) на відеокамері: камера буде приймати і відтворювати звук через п’ять різних каналів – не два, доступні на стерео мікрофоні, або той, що доступний від моно мікрофон. Якщо ви не володієте і не дуже хочете володіти, система домашнього кінотеатру у вашому домі, запис домашніх фільмів у об’ємному звуці не має великого сенсу. За інших рівних умов вам краще буде знайти відеокамеру зі стереомікрофоном.

Аудіо особливості

Хоча всі постачальники відеокамер вливають час і увагу на навороти оптичної сторони дизайну відеокамери, деякі приділяють менше уваги звуку.

Мікрофон збільшення

Звичайні мікрофони не розрізняють напрямок, з якого походить звук – ось чому, якщо ви робите запис, ваш голос звучить у фільмі, якщо ви хочете покласти свої два центи. Однак мікрофон зі збільшенням може фокусувати колекцію аудіо направлено під час збільшення об’єктива. Іншими словами, якщо хтось перед вами розмовляє, і ви наближаєте до нього відеокамеру, мікрофон збільшення також фокусує колекцію звуку спереду, а не з боків або ззаду. Мікрофони зі збільшенням зазвичай доступні на відеокамерах вищого класу.

Вітер екран

Однією з найбільших проблем, з якою люди стикаються при записі на вулиці, є вітер, що мчить повз мікрофон. Вітер може видавати глухий звук або просто дратує відволікання, тому досить часто можна зустріти відеокамери, які обіцяють відхилити вітер за допомогою внутрішнього “лобового скла”. Ці пристрої скромні і не забезпечують такого особливого захисту, тому, можливо, ви захочете придбати додаткове лобове скло, яке можна вставити над мікрофоном відеокамери, коли опинитеся на вітрі. На більш дорогих відеокамерах режим вітрового екрану використовує програмне забезпечення та цифрові процесори сигналів для цифрової протидії негативним впливам вітру. Знову ж таки, ефективність цих технологій неоднакова. Залежно від рівня вітру, певного ступеня шуму вітру, як правило, не уникнути, але відеокамера із захисним мікрофоном та режимом зменшення шуму принаймні мінімізує відволікання.

Вхід для мікрофона

Більшість відеокамер вищого класу досить скромні, щоб знати, що вони не зовсім відповідають рівням аудіовідділу. Тому на них ви знайдете входи для мікрофонів. Ці входи дозволяють приєднати додаткові мікрофони для отримання більш якісного звуку. Якщо ви знаєте, що хочете додати додатковий мікрофон до суміші, вам також слід знайти відеокамеру з гарячим башмаком, оскільки багато мікрофони з аксесуарами можна простіше встановити на гарячому башмаку на верхній частині відеокамери.

Відтворення стерео

З тих пір, як відеокамери почали додавати вбудовані проектори, дизайнери обладнання зосереджували більше уваги на якості динаміків для відтворення звуку на борту. Високоякісні проекторні відеокамери, як правило, мають набагато кращі вбудовані динаміки для відтворення звуку, ніж непроекторні моделі.