Saltar al contenido

Посібник із користування зчитувачами автомобільних кодів

24 de julio de 2021

Зчитувач автомобільних кодів – це один з найпростіших засобів діагностики автомобілів, який ви знайдете. Вони призначені для взаємодії з комп’ютером автомобіля та повідомляють коди несправностей, які можуть викликати перевірку вогнів двигуна та інші проблеми.

Змістовий покажчик

Як працює зчитувач автомобільних кодів?

Системи зчитування коду OBD-I та OBD-II працюють по суті однаково, оскільки вони контролюють різноманітні входи та виходи датчиків. Якщо система визначає, що щось не відповідає специфікації, вона встановлює “код несправності”, який можна використовувати в діагностичних процедурах. Кожен код відповідає певній несправності. Існують також різні типи кодів (тобто жорсткий, м’який), які представляють як постійні, так і непостійні проблеми. Зчитувачі автомобільних кодів OBD-II, як правило, недорогі, але деякі магазини запчастин і магазини читають коди безкоштовно. Коли встановлено код несправності, на приладовій панелі загориться спеціальний індикатор. Це індикатор несправності (MIL), який також називають контрольною лампою двигуна. Це по суті означає, що ви можете підключити зчитувач коду автомобіля, щоб побачити, в чому проблема. Звичайно, деякі коди не спрацьовують індикатор двигуна перевірки. Кожна система OBD має певний тип роз’єму, який можна використовувати для отримання кодів. У системах OBD-I іноді можна використовувати цей роз’єм для перевірки кодів без зчитувач коду автомобіля. Наприклад, можна з’єднати роз’єм ALDL GM, а потім перевірити блимаючий контрольний індикатор двигуна, щоб визначити, які коди були встановлені. Подібним чином коди можна читати з автомобілів OBD-I Chrysler, включаючи та вимикаючи ключ запалювання за певним малюнком. В інших системах OBD-I та всіх системах OBD-II коди несправностей зчитуються шляхом підключення зчитувача коду автомобіля до роз’єму OBD. Це дозволяє програмі зчитування коду взаємодіяти з комп’ютером автомобіля, тягнути коди, а іноді виконувати кілька інших основних функцій.

Як користуватися зчитувачем коду автомобіля

Для того, щоб використовувати автомобільний зчитувач коду, його потрібно підключити до системи OBD. Кожна система OBD-I має власний роз’єм, який може бути розташований у різних місцях. Ці роз’єми часто зустрічаються під капотом поблизу блоку запобіжників, але їх також можна знайти під тире. У автомобілях, побудованих після 1996 року, роз’єм OBD-II, як правило, розташований під тире біля рульової колони. У рідкісних випадках він може розташовуватися за панеллю на тире, або навіть за попільничкою або іншим відсіком.

Роз’єм роз’єму OBD-II. Порт, який ви зазвичай знайдете під інформаційною панеллю, зазвичай має однакову форму, але деякі мають прямокутну форму.
Джеремі Лаукконен

Ось основні кроки для використання зчитувача автомобільних кодів:

  1. Знайдіть Порт OBD.

  2. Вставте зчитувач коду Роз’єм OBD в порт OBD.

  3. Увімкніть зчитувач коду, якщо ваш пристрій не вмикається автоматично.

  4. Поверніть перемикач запалювання автомобіля в положення положення аксесуара.

  5. Слідуйте підказки на екрані на зчитувач коду.

Конкретна процедура може відрізнятися від одного читача коду до іншого. Багато з цих пристроїв дуже прості, розроблені для включення, як тільки вони отримують живлення від порту OBD. Інші мають конкретні процедури, яких потрібно дотримуватися, і в цьому випадку важливо звернутися до інструкції з експлуатації.

Що може зробити зчитувач коду автомобіля?

Після того, як розетка OBD буде виявлена ​​та підключена, зчитувач коду автомобіля буде взаємодіяти з комп’ютером автомобіля. Прості зчитувачі коду можуть отримувати живлення через з’єднання OBD-II, а це означає, що підключення зчитувача може також включити його. У цей момент ви зазвичай зможете:

  • Читання та очищення кодів.
  • Переглянути ідентифікатори основних параметрів.
  • Перевірити та можливо скинути монітори готовності.

Конкретні варіанти варіюються від одного пристрою зчитування коду до автомобіля, але як мінімум ви повинні мати можливість читати та очищати коди. Звичайно, радимо уникати очищення кодів, поки ви їх не запишете, після чого ви зможете знайти їх на діаграмі кодів несправностей. Використання зчитувача коду для очищення кодів несправностей також скидає монітори готовності. Більшість установ для випробувань на викиди та смог дивляться на монітори готовності та не проїдуть машину, якщо їх було скинуто. Якщо ви очистили свої коди після завершення ремонту, важливо взяти свій автомобіль на тест-драйв із поєднанням міської та шосейної їзди, щоб монітори готовності мали можливість працювати.

Обмеження зчитування коду автомобіля

Хоча зчитувачі автомобільних кодів чудово надають вам точку відліку для вашої діагностичної процедури, один код несправності може мати будь-яку кількість різних причин. Ось чому зчитувачі коду менш корисні, ніж засоби сканування. Коли професійний діагностичний технік використовує зчитувач коду, вони часто мають попередній досвід роботи з таким типом коду, даючи їм уявлення про те, які компоненти тестувати. Багато професіоналів також мають набагато дорожчі та складніші засоби сканування, які містять величезні бази знань та діагностичні інструкції. Якщо у вас немає доступу до такого інструменту, ви можете переглянути основний код несправності та інформацію про усунення несправностей в Інтернеті. Наприклад, якщо у вашому автомобілі є код несправності датчика кисню, ви хочете знайти процедури тестування датчика кисню для марки та моделі вашого автомобіля.

ELM327 проти зчитувачів автомобільних кодів

Засоби сканування ELM327 представляють доступну альтернативу основним зчитувачам автомобільних кодів. Ці пристрої використовують технологію ELM327 для взаємодії з системою OBD-II вашого автомобіля, але в них немає вбудованого програмного забезпечення чи дисплея. Натомість засоби сканування ELM327 призначені для забезпечення інтерфейсу між планшетом, смартфоном або ноутбуком та комп’ютером вашої машини. Деякі мобільні програми дозволяють використовувати інструмент сканування ELM327 та телефон як зчитувач коду без костей, а більш досконале програмне забезпечення часто надає більш потужний інтерфейс та діагностичну інформацію.

Автотехнік з комп'ютером, підключеним до автомобіля