Saltar al contenido

Посібник із різних типів відеокамер HD

19 de julio de 2021

Відеокамери високої роздільної здатності (HD) – це природне рішення для зростаючої кількості телевізорів високої чіткості у наших вітальнях. Ціни на відеокамери HD продовжують падати, в той час як все більше виробників відеокамер розширюють кількість моделей HD, які вони мають. Нижче наведено короткий посібник із відеокамер HD із різницею між стандартними та якісними відеокамерами високої чіткості, роздільною здатністю відео, що підтримується відеокамерами, тощо.

Змістовий покажчик

Відеокамери SD проти HD

Як і телевізори, різниця між відеокамерами із стандартною роздільною здатністю та відеокамерами високої роздільної здатності полягає у роздільній здатності відео. Відео, яке ви бачите на екрані телевізора чи комп’ютера, складається з сотень різних рядків. Відео стандартної роздільної здатності має 480 горизонтальних ліній з роздільною здатністю, тоді як відео з високою роздільною здатністю може мати до 1080. Чим більше ліній роздільної здатності у вас є, тим чіткіше буде виглядати ваше відео. Доступні три основні дозволи відео HD: 1080p, 1080i та 720p. Більшість відеокамер високої чіткості на ринку записують із роздільною здатністю 720p або 1080i.

1080i проти 1080p проти 720p Відео

Головна відмінність між цими трьома полягає в тому, як вони записують відео. «P» в кінці 1080p та 720p означає «прогресивне сканування». «I» після 1080i означає чергування.

Переплетене відео: Типовим відео стандартної роздільної здатності є чергування відео, як і 1080i. У переплетеному відео відеокамера буде записувати всі інші рядки роздільної здатності. Починається з показу рядків один, три та п’ять, а потім пізніше йде рядки два, чотири та шість.

Відео прогресивного сканування: Прогресивне сканування відеозаписує кожен рядок відео по порядку, не пропускаючи жодного рядка. Отже, він починався спочатку з першого рядка і прокладав свій шлях аж до лінії 1080. Відео з прогресивним скануванням, як правило, виглядає краще, ніж його переплетений аналог, коли мова йде про швидке відео (як у спорті).

Що таке Full HD та AVCHD?

Full HD – це маркетинговий термін, що стосується відеокамер, які записують у роздільній здатності 1920×1080. Взагалі, ви отримаєте чіткіше відео з відеокамер, які записують із такою роздільною здатністю, ніж у моделі 720p. AVCHD (Advanced Video Codec High Definition) відноситься до формату відео високої чіткості, що використовується, зокрема, Sony, Panasonic та Canon. Це спосіб стиснення та збереження відео високої чіткості на цифрових носіях, таких як жорсткі диски та флеш-карти пам’яті.

Які види відеокамер HD доступні?

Відеокамери HD поставляються у всіх формах, розмірах та цінових категоріях від усіх основних виробників відеокамер. Ви можете знайти недорогі, “кишенькові” моделі вартістю менше 200 доларів, повнофункціональні вдосконалені відеокамери за 1500 доларів та все інше. Насправді багато сучасних смартфонів записують у форматі 1080p. Це позбавляє від необхідності мати навіть спеціальну відеокамеру, особливо якщо вам не потрібно записувати відео ні для чого іншого, крім тієї чи іншої події або для розваги. В даний час доступні споживчі відеокамери високої чіткості, які записують відео на касети MiniDV, міні-DVD, жорсткі диски, флеш-пам’ять та диски Blu-ray.

Недоліки HD відеокамер

Хоча якісніше відео, безумовно, є плюсом, воно також представляє кілька проблем. Найбільше – де це зберігати. Відеофайли HD набагато більші за відеофайли стандартної роздільної здатності. Це означає, що носій відеокамери (карта SDHC, жорсткий диск, касета, DVD та інші формати пам’яті) швидше заповнюватиметься відеокамерою HD. Оскільки ви маєте справу з більшими розмірами відеофайлів, HD-відео також поставить більші вимоги до вашого комп’ютера. Деякі старі системи з меншою обробною потужністю не зможуть відображати HD-відео. Інші відтворюватимуть його, але повільно і з великою кількістю неприємних пауз.