Skip to content

Поширені запитання про оновлення та виправлення Windows

15 de Липень de 2021

Має сенс, що ми отримуємо багато запитань щодо Windows Update та Patch Tuesday, враховуючи природу цього веб-сайту. Отже, замість того, щоб намагатись відповідати на них кожного окремо кожного разу, коли вони з’являються, ось справді велика сторінка запитань та відповідей, яка повинна допомогти.

Змістовий покажчик

Як часто оновлення Windows перевіряє наявність нових оновлень?

Ви завжди можете перевірити наявність оновлень вручну за допомогою служби Windows Update, але це відбувається автоматично щодня. Насправді Windows Update перевіряє наявність оновлень випадково, кожні 17 – 22 години. Чому випадково? Microsoft зрозуміла, що мільйони комп’ютерів, які одночасно перевіряють наявність оновлень, можуть просто вивести з ладу свої сервери. Поширення перевірок протягом певного періоду допомагає запобігти цьому.

Чи потрібні оновлення, які відображаються в Центрі оновлення Windows?

Це залежить від типу оновлення, про яке ви говорите, і під тим, що ви маєте на увазі необхідний. Потрібно для функціонування Windows? Ні, не зазвичай. Необхідно, щоб не дозволити неавторизованим користувачам використовувати недоліки програмного забезпечення Microsoft для доступу до вашого комп’ютера? Так, зазвичай. Оновлення, які на більшості комп’ютерів встановлюються автоматично, часто у вівторок, є виправленнями, пов’язаними з безпекою, і призначені для усунення нещодавно виявлених дірок у безпеці. Їх слід встановити, якщо ви хочете захистити свій комп’ютер від вторгнень. Оновлення, не пов’язані з безпекою, зазвичай виправляють проблеми з новими функціями Windows та іншим програмним забезпеченням Microsoft. Починаючи з Windows 10, потрібне оновлення. Так, ви можете змінити те чи інше налаштування, щоб трохи відкласти їх, але неможливо утримати їх від встановлення. Однак до Windows 10 ви могли взагалі не встановлювати оновлення, але ми, звичайно, не рекомендуємо це робити.

Хто б хотів увірватися у мій комп’ютер? Я не маю нічого, що міг би хтось бажати.

Ні, у вас, ймовірно, немає кодів запуску ракет, копії алгоритму пошуку Google або секретного сценарію “Зоряних воєн”, але це не означає, що ваша інформація або ваш власний комп’ютер не корисні для когось із зловмисними намірами. Навіть якщо ви ніколи не зберігали або не вводили на своєму комп’ютері інформацію про свій банківський рахунок, номер соціального страхування, номер кредитної картки, адресу, номер телефону тощо – все це було б негайно цінним для злодія – на кожному є що бажати підключений до Інтернету комп’ютер. Наприклад, проникнення у вашу електронну пошту надає автору спамеру чи зловмисному програмному забезпеченню доступ до потенційно тисяч адрес електронної пошти. Уявіть, якби відкрита проблема безпеки дозволяла комусь шукати дірки просто достатньо доступу до вашого комп’ютера, щоб встановити кейлоггер. Це дало б особі, що отримує, доступ до всього, що ви коли-небудь вводили на клавіатурі. Часто сам комп’ютер настільки ж цінний, як і інформація на ньому. Якщо хакер зможе мовчки встановити певний тип програми на ваш комп’ютер, ви можете стати ще одним комп’ютером серед мільйонів інших безпілотних комп’ютерів, виконуючи вказівки їх лідера. Це, як правило, називається DDoS-атакою, часто те, як знімають гучні ділові та державні веб-сайти. Тож, хоча може бути неприємно встановлювати купу оновлень раз на місяць, насправді важливо це робити. На щастя, навіть ця раз на місяць досада закінчується. Починаючи з Windows 10, оновлення встановлюються набагато регулярніше, ніж у вівторок, і зазвичай із набагато меншими проблемами.

Чому Microsoft спочатку не зробила Windows та інше програмне забезпечення більш безпечними?

Ви, звичайно, можете стверджувати, що вони могли б зробити кращу роботу. Ми випадково погоджуємось з вами. Без сумніву, слід більше докладати зусиль для забезпечення безпеки під час розробки програмного забезпечення. Ми не говоримо, що їх немає – звичайно, є, – але більше в цьому випадку, мабуть, краще. Важливо також відзначити, що всі шкідливі погляди спрямовані на Windows. Це величезна кількість комп’ютерів у світі. Коли хакер хоче щось використати, найбільший удар для нього – це Windows. Іншими словами, Windows піддається набагато більшій увазі, ніж інші операційні системи. Однак, якщо ви не розглядаєте можливість встановити в якості операційної системи щось інше, ніж Windows, це обговорення насправді не є цінним. Насправді це хороша новина, коли проблема безпеки виправлена, і це, мабуть, кращий спосіб переглянути іноді велику кількість оновлень, які ви бачите.

Щойно встановлені оновлення займають багато часу, щоб завершити або налаштувати. Що мені робити?

Багато оновлень виконують фактичну інсталяцію або доопрацювання, коли комп’ютер вимикається або запускається. Хоча це насправді не дуже часто, іноді під час цього процесу Windows зависає. Обов’язково повністю прочитайте цей посібник з усунення несправностей, але про це ми хочемо згадати тут: не збивайтесь. Не перезавантажуйте комп’ютер, поки він запускається, якщо це займає хвилину довше, ніж ви звикли – можливо, в кінцевому підсумку ситуація погіршиться.

Щойно встановлені оновлення Patch Tuesday, тепер мій комп’ютер не працює належним чином! Що тепер?

У вас є безліч опцій, включаючи скасування оновлень, запуск певних процесів виправлення та багато іншого.

Чи перевіряє Microsoft ці оновлення, перш ніж їх виштовхнути?

Звичайно, вони це роблять. Коли оновлення Windows викликає проблему, швидше за все через програмне забезпечення або драйвер, що має проблеми з оновленням, а не саме оновлення. На жаль, існує нескінченна кількість апаратних та програмних конфігурацій, які можуть існувати на комп’ютері з ОС Windows. Тестування всіх можливих комп’ютерних систем було б неможливим.

Чому корпорація Майкрософт не вирішила проблему, спричинену їх оновленням на моєму комп’ютері?

Можливо, тому, що виною не була Microsoft. Не зовсім. Правда, оновлення надійшло від Microsoft. Правда, через оновлення ваш комп’ютер зазнав деяких шкідливих наслідків. Однак це не означає, що оновлення мало якусь проблему саме по собі. У світі понад мільярд комп’ютерів працює під управлінням Windows. Якщо патч викликав широко розповсюджену проблему, ви б чули про нього в національних та, можливо, навіть у місцевих новинах. Як ми вже згадували у відповіді на вищезазначене питання, справжньою причиною проблеми є, мабуть, погано розроблений драйвер або програма на вашому комп’ютері.

Я завжди маю проблеми з оновленнями Windows. Чи можу я якось утримати їх від проблем?

Є декілька речей, які ви можете зробити, як запобігти виникненню проблеми, так і підготуватися на випадок, якщо така трапиться.

Чи можу я зупинити автоматичне встановлення оновлень або повністю вимкнути оновлення Windows?

Так, але лише у тому випадку, якщо ви працюєте з версією Windows до Windows 10, оскільки ця ОС не дозволяє повністю вимкнути оновлення. Хоча ми не рекомендуємо повністю вимикати Центр оновлення Windows, цілком розумно трохи «зменшити циферблат», якщо хочете трохи більше контролювати процес оновлення.