Saltar al contenido

Поширені проблеми з автомобільними підсилювачами (і як їх виправити)

16 de abril de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

  • Деякі з найпоширеніших проблем включають, що ваш підсилювач не вмикається, не піднімається звук від підсилювача або не вмикається індикатор режиму захисту.
  • Інші проблеми підсилювача включають спотворення звуку, яке звучить відсіканням, шипінням і навіть звуками, схожими на метеоризм.

Ця стаття пояснює шість поширених проблем з автомобільним підсилювачем та способи їх усунення.

tebapit / Мігель Ко
Деякі проблеми із звуком автомобіля, які зазвичай приписують підсилювачам, включають спотворення звуку, відсутність звуку взагалі і навіть химерні звуки, як пердіння. Дещо з цього може бути спричинене зламаним підсилювачем, але всі вони можуть бути спричинені іншими основними проблемами, які все ще існуватимуть, якщо ви спробуєте вирішити проблему, накинувши на неї новий підсилювач.

Якщо ваш підсилювач взагалі не вмикається

Для того, щоб увімкнути, ваш підсилювач повинен мати живлення як на пульті дистанційного керування, так і на дротах живлення, крім хорошого заземлення. Отже, якщо ви помітите, що ваш підсилювач взагалі не включається, це гарне місце для початку. Якщо кабель дистанційного включення не має живлення, підсилювач не вмикається. Пульт дистанційного керування діє по суті так, як пальцем натискає на перемикач, де ваш палець живить від батареї, а перемикач є механізмом всередині підсилювача. Провід дистанційного включення зазвичай надходить від радіо, і в цьому випадку підсилювач не вмикається, якщо радіо не ввімкнено. Отже, якщо на підключеному підсилювачі немає живлення на віддаленому терміналі, наступним кроком є ​​перевірка живлення відповідного дроту, де він підключається до радіо. Якщо підсилювач підключений неправильно, а дистанційне ввімкнення підключено замість цього до дроту антени живлення на головному пристрої, можливо, підсилювач іноді включається лише. У цій конкретній ситуації підсилювач, як правило, включається лише тоді, коли для аудіовходу головного пристрою встановлено значення AM або FM-радіо. Провід живлення – це наступне, що потрібно перевірити, чи не виявлено проблем із віддаленим проводом. Цей провід буде набагато товщі, ніж віддалений провід, і він повинен мати напругу акумулятора. Якщо цього не сталося, ви захочете перевірити наявність вбудованих запобіжників і переконатися, що провід не розхитаний, не корозійно чи десь закорочений. Якщо і пульт дистанційного керування, і дроти живлення вийшли з ладу, наступне, на що слід звернути увагу, це цілісність на заземлювальному проводі. Якщо заземлення погане або воно взагалі не підключене, підсилювач може не ввімкнутись або працювати не дуже добре. Якщо ви виявите, що підсилювач має хорошу потужність і заземлення, що на віддаленому проводі є напруга, коли головний пристрій увімкнено, і що жоден із запобіжників не перегорів, то ви, мабуть, маєте справу з розбитим підсилювачем.

Якщо індикатор режиму захисту вмикається

Підсилювачі часто розроблені для переходу в «захищений режим», щоб уникнути подальшого пошкодження внутрішніх компонентів. Якщо ваш підсилювач має світло «захист», і він увімкнений, то велика ймовірність того, що у вас несправний динамік, сабвуфер, кабель або інший компонент. По-перше, ви захочете перевірити потужність, як зазначено в розділі «якщо ваш підсилювач взагалі не вмикається», просто для того, щоб покрити ваші бази. Якщо все там перевірено, то вам доведеться виключити проблеми з окремими компонентами. Першим кроком у діагностиці підсвічування режиму захисту світла є просто від’єднати дроти колонок. Якщо ви помітите, що в цей момент світло вимикається, це досить безпечна ставка, що проблема полягає в одному з динаміків. Визначитиде проблема полягає в тому, що ви можете провести візуальний огляд кожного динаміка та сабвуфера у вашій системі. Якщо ви помітили, що хтось із них продувся, то це може бути причиною вашої проблеми. Ви також можете використовувати омметр, щоб переконатися, що жоден з динаміків не заземлений, що може статися, якщо будь-який провід акустичної системи ослаблений і контактує із землею або якщо самі підключення акустичних систем стикаються з оголеним металом. Якщо вам не вдається виявити жодних проблем з динаміками, заземлені або іншим чином несправні патч-кабелі RCA також можуть призвести до того, що загориться захисне світло. Щоб перевірити це, ви можете просто підключити набір гарних кабелів RCA до головного пристрою та підсилювача. Якщо це призведе до вимкнення світла, заміна кабелів RCA вирішить проблему.

Якщо це звучить так, як підсилювач відсікається

Відсікання – це тип спотворення звуку, який виникає внаслідок того, що підсилювач “відсікає” звукову форму. Це ознака того, що підсилювач перевантажений сабвуфером або іншими динаміками до такої міри, що він просто не може забезпечити достатню потужність. У домашніх аудіо налаштуваннях відсікання, як правило, спричинене підсиленим підсилювачем або неефективними колонками, але розхитані або згорілі дроти можуть спричинити подібні проблеми в автомобілях. Підсилювач, який просто недостатньо потужний для динаміка, або колонок, які ви підключили до нього, є найімовірнішою причиною відсікання, і в цьому випадку вам доведеться або оновити підсилювач, або знизити рівень колонок. Отже, якщо ви відчуваєте, що підсилювач НЧ чи сабвуфера зрізається, перше, що Ви захочете зробити, – це порівняти номінальну потужність підсилювача з динаміком. Якщо ви виявите, що підсилювач має достатньо потужності для додатків, то можуть виникнути проблеми з вашими проводами динаміків, самими динаміками або землею підсилювача.

Якщо з динаміків не чути звуку …

Якщо ваш підсилювач добре вмикається, ви хочете переконатися, що він отримує вхідні дані від вашого головного пристрою. Це досить простий процес, якщо у вас є доступ як до головного пристрою, так і до підсилювача – просто від’єднайте кабелі RCA від кожного пристрою та підключіть їх за допомогою гарного набору. Переконайтеся, що головний пристрій увімкнено, гучність збільшена, і прокрутіть декілька входів, таких як радіо тюнер, програвач компакт-дисків або допоміжний вхід. Якщо все обійдеться після обходу встановлених кабелів RCA, то вам просто потрібно буде замінити їх гарним набором. Якщо ви отримуєте звук з одного входу, але не з іншого, проблема полягає в головному пристрої, а не в підсилювачі. Якщо ви все ще не отримуєте жодного виходу з підсилювача, тоді вам доведеться спробувати відключити його від динаміків у вашому автомобілі та підключити відомий хороший динамік, який не є у вашій машині. Якщо підсилювач працює нормально, це означає, що у вас проблеми з динаміками або проводкою. Якщо ви все одно не отримуєте жодного звуку, тоді у вас може бути несправний підсилювач, хоча ви хочете перевірити, що він не перебуває в режимі «підлеглий» і чи немає у вас суперечливих фільтрів, перш ніж засуджувати пристрій.

Якщо ви чуєте багато шипіння чи інших спотворень з боку колонок

Для того, щоб виявити джерело вашого спотворення, вам доведеться виключити кожну потенційну причину. По-перше, вам потрібно перевірити ваші патч-кабелі та дроти динаміків. Якщо кабелі, що з’єднують ваш головний пристрій та підсилювач, проходять поруч із будь-якими силовими або заземлюючими кабелями в будь-якій точці, вони можуть підсилити перешкоди, які ви потім почуєте як спотворення. Те саме стосується проводів динаміків. Незважаючи на те, що це може бути неприємною проблемою для виявлення, її виправлення є простою справою перенаправлення проводів, щоб вони не наближалися до жодних кабелів живлення або заземлення, і якщо вони вкрай необхідні, вони перетиналися під кутом 90 градусів. Також може допомогти використання якісних кабелів або проводів з хорошим екрануванням. Якщо вам не вдається виявити жодних проблем із способом прокладання з’єднувальних кабелів або проводів динаміків, спробуйте від’єднати колонки від підсилювача. Якщо ви все ще чуєте звуки, то вам доведеться перевірити наявність поганої землі. Звичайно, проблема завжди може бути у вашому головному пристрої або в іншому, що ви використовуєте як джерело звуку. Щоб отримати докладнішу інформацію про те, як діагностувати такий тип проблем, перевірте, як боротися з петлями заземлення, а також більше подробиць про те, що викликає ниття автомобільної акустики.

Якщо сабвуфер здається, що він перде …

Дивні звуки можуть надходити від сабвуфера, який пересилений, недостатньо потужний або просто встановлений неправильно, тому, щоб зрозуміти цю проблему, може знадобитися певна робота. Перш за все, ви захочете усунути будь-які проблеми з корпусом динаміка. Якщо корпус не підходить для вашої конкретної субстанції, то субкабель, як правило, також не буде звучати правильно. Якщо динамік встановлений неправильно, він може дозволити повітрю виходити під час прослуховування музики. Це може призвести до неприємного пукаючого звуку, оскільки вібруючий конус динаміка проганяє повітря в коробку та з коробки повз ущільнення. Це можна виправити, просто правильно розмістивши динамік. Якщо в корпусі немає нічого страшного, тоді ви хочете переконатися, що динамік відповідає імпедансу. Зіставлення імпедансу досить просте, якщо у вас один підключений підсилювач до одного підсилювача – він або збігається, або ні. Якщо у вас кілька підключених підключених пристроїв до одного підсилювача, то вам доведеться зробити деякі обчислення, виходячи з того, підключені вони послідовно чи паралельно. Якщо ви виявите, що імпеданси збігаються, ви захочете перевірити як номінали потужності вашого підсилювача, так і підсилювача та внести необхідні корекції, якщо підсилювач недостатньо або надмірно живиться. У випадку, коли ви просто переборюєте сабвуфер, ви можете або отримати більший сабвуфер, або просто не переборщити його, тобто зменшити коефіцієнт посилення на головному пристрої, зменшити посилення низьких частот і відрегулювати всі налаштування, доки ваш НЧ-звук перестає пердіти повсюдно.