Skip to content

Пояснена мережа передачі даних CATV (кабельне телебачення)

4 de Липень de 2021

CATV – це скорочений термін для кабельного телебачення. Кабельна інфраструктура, яка підтримує кабельне телебачення, також підтримує кабельний Інтернет. Багато постачальників послуг Інтернету (ISP) пропонують клієнтам послуги кабельного Інтернету, телебачення та телефонних послуг через ті самі лінії CATV.

Інфраструктура CATV

Кабельні провайдери працюють безпосередньо або орендують пропускну здатність мережі для підтримки споживачів. Трафік CATV, як правило, проходить через волоконно-оптичні кабелі на кінці постачальника та через коаксіальні кабелі на кінці замовника.

Фотографія Джилл Феррі / Getty Images

ДОКСІС

Більшість кабельних мереж підтримують специфікацію інтерфейсу передачі даних через кабель (ДОКСІС). DOCSIS визначає, як працює цифрова сигналізація через лінії CATV. Оригінальний DOCSIS 1.0 був ратифікований в 1997 році і поступово вдосконалювався протягом багатьох років:

  • ДОКСІС 1.1 (1999): Додана можливість якості обслуговування (QoS) для підтримки передачі голосу через IP (VoIP), технології, що дозволяє здійснювати голосовий зв’язок через Інтернет.
  • ДОКСІС 2.0 (2001): Збільшення швидкості передачі даних для висхідного трафіку.
  • DOCSIS 3.0 (2006): Збільшення швидкості передачі даних та додана підтримка IPv6.
  • ДОКСІС 3.1 (2013+): Значно збільшилася швидкість передачі даних.
  • DOCSIS 3.1 Повний дуплекс (2016): Ініційований поточний інноваційний проект, щоб забезпечити повне використання ресурсів для еквівалентних швидкості висхідного та низхідного потоків при збереженні зворотної сумісності з попередніми версіями DOCSIS.

Щоб отримати повний набір функцій і максимальну продуктивність кабельного Інтернету, клієнти повинні використовувати модем, який підтримує ту саму або вищу версію DOCSIS, ніж мережа їх провайдера.

Послуги кабельного Інтернету

Клієнти кабельного Інтернету повинні встановити кабельний модем (як правило, модем DOCSIS), щоб підключити свої широкосмугові маршрутизатори або інші пристрої до своєї Інтернет-послуги. У домашніх мережах також використовуються кабельні шлюзові пристрої, які поєднують функціональність кабельного модему та широкосмугового маршрутизатора в одному пристрої. Клієнти повинні підписатися на тарифний план для отримання кабельного Інтернету. Багато постачальників пропонують кілька планів, починаючи від найнижчого і закінчуючи високим. Ось декілька ключових міркувань:

  • Плани, що поєднують кабельний Інтернет, кабельне телебачення та телефонні послуги в єдиний контракт, називаються пакетними пакетами. Хоча вартість пакетних пакетів перевищує вартість лише послуг Інтернету, деякі клієнти економить гроші, зберігаючи передплату у того самого провайдера.
  • Деякі послуги кабельного Інтернету обмежують обсяг даних, що генеруються протягом кожного розрахункового періоду (зазвичай щомісяця), тоді як деякі пропонують необмежену кількість даних.
  • Більшість постачальників пропонують оренду кабельного модему за додаткову плату для клієнтів, які вважають за краще не купувати їх.

Роз’єми CATV

Щоб підключити телевізор до кабельної служби, до телевізора підключений коаксіальний кабель. Той самий тип кабелю використовується для підключення кабельного модему до кабельної служби. Ці кабелі використовують стандартний роз’єм у стилі F, який також називають роз’ємом CATV. Ці роз’єми використовувались з аналоговими телевізійними установками ще до існування кабельного телебачення.

Вкручений коаксіальний кабель типу RFCATV проти CAT5

Незважаючи на подібне найменування, CATV не відноситься до категорії 5 (CAT5) чи інших типів традиційних мережевих кабелів. CATV також традиційно позначає інший вид телевізійних послуг, ніж IPTV.