Skip to content

Пояснення бітів за секунду

3 de Липень de 2021

Швидкість передачі даних мережевого з’єднання, як правило, вимірюється в одиницях біт в секунду, зазвичай скорочується як bps замість b / s. Виробники мережевого обладнання оцінюють максимальний рівень пропускної здатності мережі, який підтримують їхні продукти, використовуючи стандартні одиниці вимірювання Кбіт / с, Мбіт / с та Гбіт / с. Їх іноді називають одиницями швидкості Інтернету, оскільки зі збільшенням швидкості мережі легше виразити їх у тисячах (кіло-), мільйонах (мега-) або мільярдах (гіга-) одиниць одночасно.

Визначення

Оскільки kilo- означає значення тисячі, його використовують для позначення найнижчої швидкості з цієї групи:

 • Один кілобіт на секунду дорівнює 1000 біт на секунду. Це іноді пишеться як kbps, Kb / sec або Kb / s, але всі вони мають однакове значення.
 • Один мегабіт в секунду дорівнює 1000 Кбіт / с або мільйон біт / с. Це також виражається як Мбіт / с, Мбіт / с та Мбіт / с.
 • Одна гігабіт на секунду дорівнює 1000 Мбіт / с, мільйон Кбіт / с або мільярд біт / с. Він також скорочується як Gbps, Gb / sec та Gb / s.
Джон Лемб / Getty Images

Уникнення плутанини між бітами та байтами

З історичних причин швидкість передачі даних для дисководів та деякого іншого немережевого комп’ютерного обладнання іноді відображається в байтах на секунду (Bps з великою літерою B), а не бітами на секунду (bps з малою буквою “b”).

 • один Кбіт / с дорівнює одному кілобайту в секунду
 • один Мбіт / с дорівнює одному мегабайту в секунду
 • один Гб / с дорівнює одному гігабайту в секунду

Оскільки один байт дорівнює восьми бітам, перетворення цих оцінок у відповідну малу форму “b” можна зробити, просто помноживши на 8:

 • один Кбіт / с дорівнює 8 Кбіт / с
 • одна Мбіт / с дорівнює 8 Мбіт / с
 • один Гбіт / с дорівнює 8 Гбіт / с

Щоб уникнути плутанини між бітами та байтами, мережеві професіонали завжди посилаються на швидкість мережевого підключення в термінах bps (нижній регістр „b“).

Рейтинги швидкості звичайного мережевого обладнання

Мережева передача з рейтингом швидкості Кбіт / с, як правило, старіша та низькопродуктивна за сучасними стандартами. Наприклад, старі комутовані модеми підтримували швидкість передачі даних до 56 Кбіт / с. Більшість мережевого обладнання має рейтинги швидкості Мбіт / с.

 • Домашні підключення до Інтернету можуть варіюватися від низьких значень, таких як 1 Мбіт / с до 100 Мбіт / с і навіть вище
 • Швидкість з’єднання Wi-Fi 802.11g зі швидкістю 54 Мбіт / с
 • Старі Ethernet-з’єднання зі швидкістю 100 Мбіт / с
 • Швидкість з’єднання Wi-Fi 802.11n зі швидкістю 150 Мбіт / с та 300 Мбіт / с

Високопродуктивна передача має швидкість руху в Гбіт / с:

 • Гігабітний Ethernet підтримує 1 Гбіт / с
 • Магістральні мережеві посилання, що живлять інтернет-провайдерів та стільникові вишки, підтримують кілька Гбіт / с

Що відбувається після Gbps?

1000 Гбіт / с дорівнює 1 терабіту в секунду (Тбіт / с). Сьогодні існує кілька технологій для швидкісних мереж Tbps. Проект Internet2 розробив з’єднання Tbps для підтримки своєї експериментальної мережі, а деякі промислові компанії також побудували випробувальні стенди та успішно продемонстрували зв’язки Tbps. Через високу вартість обладнання та проблеми з надійною експлуатацією такої мережі очікуємо, що пройде ще багато років, перш ніж ці рівні швидкості стануть практичними для загального користування.

Як зробити конверсії швидкості передачі даних

Перетворити між цими одиницями дуже просто, коли знаєш, що в кожному байті є 8 бітів і що кіло, Мега та Гіга означають тисячі, мільйони та мільярди. Ви можете зробити обчислення самостійно вручну або скористатися будь-яким із ряду онлайн-калькуляторів. Наприклад, ви можете перетворити Kbps в Mbps за цими правилами. Отже, 15 000 Кбіт / с = 15 Мбіт / с, оскільки на 1 мегабіт припадає 1000 кілобіт. CheckYourMath – це крутий калькулятор, який підтримує перетворення швидкості передачі даних, якщо ви хочете спробувати їх самостійно.