Skip to content

Пояснення швидкості читання та запису

1 de Липень de 2021

Швидкість читання / запису вимірює продуктивність запам’ятовуючого пристрою. Швидкість читання стосується того, скільки часу потрібно для відкриття файлу з пристрою, а швидкість запису – це скільки часу потрібно для збереження файлу на пристрої. Виконайте тести швидкості читання / запису на внутрішніх та зовнішніх жорстких дисках, а також мережах зберігання даних та флеш-накопичувачах USB.

flo222 / Pixabay.

Як вимірюються швидкості читання та запису?

Швидкість читання та запису зазвичай записується буквами ps (за секунду) в кінці вимірювання. Наприклад, пристрій із швидкістю запису 32 Мбіт / с означає, що він може записувати 32 мегабайти даних щосекунди. Також звичайно, що швидкості виражаються в МБ / с.

Як перевірити швидкість читання та запису

CrystalDiskMark – безкоштовна програма для Windows – перевіряє швидкість читання / запису внутрішніх та зовнішніх дисків. Виберіть власний розмір файлу від 500 МБ до 32 ГБ і виберіть, чи використовувати випадкові дані або просто нулі для запуску тесту. Встановіть кількість проходів, які слід виконати. Тест швидкості диска Blackmagic – це подібний інструмент для Mac. ATTO Disk Benchmark та HD Tune – це кілька інших безкоштовних інструментів, що перевіряють швидкість читання та запису на накопичувачі. Перший працює для обох операційних систем.

SSD проти швидкості читання / запису HDD

Перш ніж купувати новий жорсткий диск, вивчіть різницю між твердотільними і жорсткими дисками. Привід жорсткого диска використовує магнетизм для зберігання даних на обертовому диску. Голова читання / запису плаває над обертовим диском для читання та запису даних. Чим швидше диск обертається, тим швидше працює жорсткий диск. Типова швидкість читання / запису для жорсткого диска із швидкістю 200 Мбіт / с. Замість диска твердотільні накопичувачі використовують напівпровідники для зберігання даних, що набагато ефективніше. Отже, твердотільні накопичувачі швидше читають і записують швидше, ніж жорсткі диски. Вони також більш довговічні, оскільки не містять стільки рухомих частин, тому тверді твердотільні накопичувачі, швидше за все, виживуть. Найшвидші твердотільні накопичувачі на ринку, такі як Samsung 860 EVO, забезпечують швидкість читання / запису вище 500 Мбіт / с. Хоча жорсткі диски повільніші за SDD, вони також дешевші. Однак ціни на твердотільні накопичувачі постійно падають.

Як швидко досить швидко?

Для більшості людей швидкість читання / запису не викликає великих проблем, якщо ви регулярно не працюєте з великими файлами. Для бізнесу час – це гроші, тому витратити трохи більше на швидший привід може бути вартим інвестицій.