Saltar al contenido

Проблеми iCloud Private Relay виникають через відсутність ясності

3 de junio de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Здавалося, що T-Mobile навмисно блокував Private Relay для деяких користувачів, навіть якщо вони не використовували фільтрацію вмісту/батьківський контроль.
  • Пізніше вважалося, що причиною проблеми була помилка в iOS 15.2, але це було більше пов’язано з фізичним виходом за межі зони дії мережі або відвідуванням несумісних веб-сайтів.
  • Зрештою, це було питання вимкнення Private Relay, коли мережа не могла його підтримувати, а наступне повідомлення про помилку було недостатньо зрозумілим.

Незважаючи на перші враження та деякі корпоративні вказівки пальцями, проблеми з Private Relay iCloud не викликані махінаціями оператора чи помилкою iOS 15.2. Private Relay — це спеціальна опція захисту конфіденційності для абонентів iCloud+, яка приховує вашу IP-адресу та ускладнює для компаній, рекламодавців і зловмисників визначення вашого фізичного місцезнаходження або відстеження ваших звичок у веб-переглядачі. Нещодавно все почало заплутуватися, коли деякі користувачі T-Mobile помітили, що Private Relay не працює. Крім того, вони також отримували повідомлення про помилку, яке вказувало на те, що проблему викликав їхній оператор, а не Private Relay або обліковий запис iCloud. Для багатьох це зробило враження, що T-Mobile міг блокувати функціональність Private Relay, але оператор не мав до цього нічого спільного. «Ваш тарифний план стільникового зв’язку не підтримує iCloud Private Relay», — йдеться в повідомленні. «Якщо Private Relay вимкнено, ця мережа може стежити за вашою інтернет-активністю, а ваша IP-адреса не прихована від відомих трекерів або веб-сайтів».

вказуючи пальцем

Спочатку T-Mobile наполягав, що не блокує Private Relay для більшості своїх користувачів. За словами оператора, такі функції фільтрації вмісту, як батьківський контроль, будуть єдиним фактором обмеження Private Relay для його клієнтів. Зрозуміла проблема, оскільки фільтрація вмісту призначена для відстеження активності користувача, яку Private Relay призначено для маскування або блокування.

рука людини вказує на іншу підняту руку

Насправді, коли Lifewire та багато інших веб-сайтів звернулися до T-Mobile, вони заявили, що проблема на стороні Apple. Зокрема, T-Mobile зазначив, що проблема була в iOS 15.2. «Вночі наша команда виявила, що у версії iOS 15.2 деякі налаштування пристрою за замовчуванням вимкнені», — повідомили T-Mobile в електронному листі Lifewire. «Ми поділилися цим з Apple. Це не стосується T-Mobile. Знову ж таки, ми не заблокували iCloud Private Relay». Однак пізніше було доведено, що це було неправильно, оскільки Apple пояснила, що iOS 15.2 не змінила нічого, що вплинуло б на Private Relay таким чином. T-Mobile також переглянув свою заяву, пояснивши, що повідомлення про помилку, ймовірно, спричинене випадковим вимкненням функції.

Що насправді відбувається

Як і більшість речей у житті, все зводиться до місця розташування. А також той факт, що Private Relay все ще перебуває на стадії бета-тестування, тож, ймовірно, час від часу виникнуть проблеми. Але по суті проблема полягає в тому, що те, що працює в одному місці, може не працювати в іншому. Наразі не всі мережі чи веб-сайти підтримують приватну ретрансляцію, і якщо ви підключитесь до іншої мережі або перейдете на непідтримуваний сайт, її, можливо, доведеться вимкнути.

людина з рукою на підборідді сидить на офісній робочій станції

Згідно зі сторінкою підтримки Private Relay, «…якщо ви подорожуєте кудись, Private Relay недоступний, він автоматично вимкнеться та знову ввімкнеться, коли ви знову ввійдете в країну чи регіон, де він підтримується». T-Mobile не був винним у тому, що Private Relay не працював. Але чому повідомлення про помилку означає, що це так? Поганий вибір слів і відсутність ясності, здається, є основною причиною, оскільки бета-версія iOS 15.3 вже містить дещо докладніше повідомлення про помилку. «Приватне реле вимкнено для вашого тарифного плану стільникового зв’язку», — йдеться в новому повідомленні. «Приватна ретрансляція або не підтримується вашим тарифним планом стільникового зв’язку, або її вимкнено в налаштуваннях стільникового зв’язку. Якщо приватну ретрансляцію вимкнено, ця мережа може відстежувати вашу активність в Інтернеті, а ваша IP-адреса не прихована від відомих трекерів або веб-сайтів». Однак нове повідомлення активне лише в бета-версії iOS 15.3, тобто будь-хто, хто все ще використовує iOS 15.2 або чекає публічного випуску iOS 15.3, усе одно бачитиме старе повідомлення. Але будьте впевнені, незважаючи на те, що може бути написано в повідомленні, ваша нездатність, швидше за все, не перешкоджає вашому оператору. Якщо здається, що Private Relay було помилково вимкнуто, ви можете знову ввімкнути його в меню налаштувань iCloud. Кризу запобігли.